На Львівщині та Буковині зареєстровано 44 учнівські навчальні міні-компанії

У Львівській та Чернівецькій областях зареєстровано у грудні 44 учнівські міні-компанії. Вони створені на базі 37 закладів професійно-технічної освіти та профільних коледжів цих областей, які беруть ...

Учнівські навчальні міні-компанії
На Львівщині та Буковині зареєстровано 44 учнівські навчальні міні-компанії

У Львівській та Чернівецькій областях зареєстровано у грудні 44 учнівські міні-компанії. Вони створені на базі 37 закладів професійно-технічної освіти та профільних коледжів цих областей, які беруть участь у цьогорічній навчальній програмі з розвитку підприємництва «Компанія» від ГО «Junior Achievement Ukraine». Найбільше таких міні-компаній зареєстровано на Львівщині – 26, ще 18 – на Буковині.

Найпопулярнішим напрямком діяльності молодих підприємців стала сфера харчування – 11 міні-компаній вирішили реалізовувати бізнес-ідеї, що передбачають випікання кондитерських виробів, виготовлення корисних напівфабрикатів, приправ, енергетичних батончиків, сухпайків, тощо. По 8 компаній засновано для пошиття одягу і виготовлення аксесуарів, а також створення декору для інтер’єрів. Засновники трьох учнівських компаній обрали своїм бізнесом металообробку. Ще по дві компанії займатимуться розробкою мобільних додатків та сільським господарством. Інші напрямки обрали 10 міні-компаній.

Середня кількість учасників міні-компанії – 6 чоловік. Їхній вік – 15-20 років. У більшості своїй це студенти випускних курсів закладів професійно-технічної освіти та профільних коледжів.

- Ми дуже раді, що учасники навчальної програми «Компанія» уже успішно завершили перший етап навчання і зареєстрували свої міні-компанії. Кожна бізнес-ідея є унікальною і цікавою у плані реалізації. Якщо говорити про тенденції, то бачимо, що багато учнівських бізнес-ідей пов’язані із  тими викликами, з якими зараз зіткнулася Україна і спрямовані на допомогу армії та населенню. Це виготовлення турбопічок, свічок, ліхтариків, а також натуральних напівфабрикатів, які можна легко приготувати за будь-яких умов. Також ми прослідкували ще один тренд – це екологічність. Чимало бізнес-ідей пов’язані із ресайклінгом і повторним використанням матеріалів з метою зменшення негативного впливу виробництва на навколишнє середовище. Зокрема, це і виготовлення ароматизованих еко-блокнотів, пошиття одягу та аксесуарів із перероблених тканин, виготовлення свічок із матеріалів, що уже були в ужитку. Надзвичайно тішить, що учні вловлюють такі тенденції, які є дуже актуальними у світі, і готові розвивати соціально відповідальні проєкти, здобуваючи досвід підприємницької діяльності, – говорить Віра Другова, менеджерка програм Junior Achievement Ukraine.

Нагадаємо, з вересня 2022 року програми Junior Achievement Ukraine стартували у Львівській і Чернівецькій областях, до якої долучилися 37 закладів професійно-технічної освіти цих областей. В якості факультативу або гуртка вони впровадили навчальну програму з підприємництва «Компанія».

Проєкт реалізується громадською організацією Junior Achievement Europe за підтримки німецької федеральної компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, яка діє за дорученням уряду Німеччини.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Відкрито набір учасників до проєкту «Mental Labs»

У молоді ВПО Київщини є можливість отримати психологічні консультації

Законодавча підтримка: громади можуть створювати місцеві та добровільні пожежні охорони

В Івано-Франківську дві школярки організували для дорослих тренінг з працевлаштування

Як допомогти внутрішньо переміщеним особам інтегруватись на Рівненщині

Романтика молодіжного волонтерства