Міф: молодь з малих громад та сіл має менше можливостей ніж молодь з міст

У повітрі літає думка про те, що молодь з малих громад має менше можливостей у порівнянні із молодими людьми із міст та великих громад. Та чи справді це так? Вашій увазі пропонується приклад ...

Додано:
Taras Koval

425744887_350520987875217_3712984019903599269_n
Міф: молодь з малих громад та сіл має менше можливостей ніж молодь з міст

У повітрі літає думка про те, що молодь з малих громад має менше можливостей у порівнянні із молодими людьми із міст та великих громад. Та чи справді це так? 

Вашій увазі пропонується приклад маленької Дядьковицької громади, що на Рівненщині. Громада налічує близько 5300 осіб, що проживають у 17 селах. У значній частині сіл проживає від 100 до 300 осіб. Здавалося, нічого особливого… Але, у громаді розвивається молодіжний рух навіть попри воєнний стан, повітряні тривоги, відключення світла та інше…

Роглянемо на конкретних прикладах. 

17 лютого 2022 року (за тиждень до початку повномасштабноговторгнення) офіційно розпочала свою діяльність громадська організація “Дядьковицький молодіжний центр”. За майже два роки діяльності орагнізація показала успішні результати, серед яких, зокрема, реалізація грантових та соціальних проектів на суму понад 2,8 млн. грн., про що звітувала організація в себе на сторінці. Завдяки реалізації проектів у громаді з’явився перший молодіжний простір, вуличний та внутрішній здорові простори із тренажерами та міні-сценою під відкритим небом. Організація розвиваєтся і ставить перед собою нові цілі. Чи не щомісяця проводяться навчальні та інші активності із залученням молоді.

Одна із нещодавніх активностей – навчальне таборування “Життя в зимовому русі”. Під таким слоганом провели свої вихідні 25 молодих людей Дядьковицької громади у зимовому навчальному таборуванні. 3 дні неформальної освіти і 2 ночі незабутніх емоцій, сотні фотографій та десятки відео, які нагадуватимуть про проведений час у спільному колі.

Учасниками таборування була молодь із семи сіл громади: Милостів, Верхівськ, Малий Шпаків, Дядьковичі, Плоска, Заріцьк і Дворовичі. А об’єднало всіх одне: бажання розвиватись і проводити час із користю.

Про що було навчання? Багато про що: неінфекційні захворювання (НІЗ) та шляхи їх профілактики, командна робота із вмінням розподіляти обов’язки, лідерство і його якості, рівність, стереотипи і про те, як вони впливають на людей, навчались куховарити і прибирати тісно переплітаючи ці теми із фізичними активностями.

Зазначимо також активну позицію учасників таборування і подякуємо їм за підтримку ЗСУ та донат в розмірі 3487 грн., адже саме стільки задонатили молоді люди перед участю в таборуванні на місцеві збори та у благодійні фонди.

Допомогу в організації таборування надала Дядьковицька сільська об’єднана територіальна громада. А досвід і знання щодо НІЗ, якими тепер команда Дядьковицький молодіжний центр може ділитись із іншою молоддю громади, надав Україно-швейцарський проєкт Діємо для здоров‘я, що фінансується Embassy of Switzerland in Ukraine / Посольство Швейцарії в Україні.

Підсумуємо:

  • тісна співпраця з місцевою владою, яка завжди йде на зустріч та допомагає у реалізації ініціатив;
  • підтримка організацій, що надають гранти, навчають та супроводжують у реалізації;
  • креативна та оптимістична молодь, що вірить у квітуче майбутнє України.

Помістивши це все в одну посудину, тісно змішуючи, в результаті отримуємо молодь, що справді має можливості рівні із можливостями молоді з міст чи великих громад. А може й більше…


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

Ресурсні центри для неурядового сектору Півдня України визначили пріоритетні сфери розвитку

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares