Громади Дніпропетровської області запрошують до проєкту “Поліцейський офіцер громади”

В Україні стартував черговий етап реалізації проєкту, в рамках якого пройде підготовка поліцейських офіцерів громад в роботі яких враховуються виклики воєнного стану.Про те, як громадам ...

Додано:
Oksana Stelmakh

310403261_473470041491039_7891663241482186039_n
Громади Дніпропетровської області запрошують до проєкту “Поліцейський офіцер громади”

В Україні стартував черговий етап реалізації проєкту, в рамках якого пройде підготовка поліцейських офіцерів громад в роботі яких враховуються виклики воєнного стану.

Про те, як громадам Дніпропетровщини долучитися до проєкту, а також про результати роботи поліцейських офіцерів говорили учасники інформаційної сесії, яку організував Регіональний офіс «U-LEAD з Європою» в Дніпропетровській області спільно з представниками Головного управління Національної поліції у Дніпропетровській області.

- Громади нашого регіону були флагманами створення безпекового середовища для своїх мешканців. Мета нашого заходу – налагодити комунікацію між представниками поліції та громад, щоб вони могли обмінятися думками щодо проєкту «Поліцейський офіцер громади», обговорити проблеми та успішні практики, – зазначила Олена Тертишна, керівниця Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» в Дніпропетровській області.

На сьогодні у 46 територіальних громадах, де проживає понад 900 тисяч мешканців, працюють 97 поліцейських офіцерів громади. Дослідження свідчать, що рівень довіри населення до діючих поліцейських офіцерів громад становить 77%.

- Поліцейський офіцер громади – це новий рівень поліцейської реформи, новий рівень безпеки населення, новий рівень взаємодії з громадою. Для нас важливо, щоб громада забезпечила поліцейського сучасним приміщенням під поліцейську станцію, меблями та оргтехнікою. За можливості, надала службове житло, – зазначив Микола Сідий, начальник відділу взаємодії з громадами управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції у Дніпропетровській області.

За його словами, робота поліцейських офіцерів громади дуже важлива у воєнний час, з перших днів повномасштабної війни поліцейські офіцери громад займаються евакуацією мирного населення, доставляють гуманітарну допомогу, перевіряють внутрішньо переміщених осіб, затримують колаборантів, виїзджають на місця обстрілів російськими окупантами, охороняють місця події обстрілів та ведуть роз’яснювальну роботу з метою недопущення травмування населення.

Як і у мирний час поліцейські офіцери громади оперативно відгукуються на потреби громади, залучають мешканців до спільної справи. Крім того, відтепер про свою діяльність поліцейський звітуватиме перед громадою кожні три місяці на загальних зборах громади.

Учасники обговорили основні завдання поліцейського офіцера громади та дізналися в чому його діяльність відрізняється від роботи дільничного.

- Завдання поліцейського офіцера громади попередити злочин та запобігти правопорушенню. Кожен проходить відповідне навчання та підготовку. Коли ти працюєш в громаді, то знаєш кожного мешканця; знаєш родини, які потребують допомоги; знаєш підлітків, у яких багато енергії і яких треба направити у правильний бік, – розповів Олег Подтергер, поліцейський офіцер Гречаноподівської ТГ.

Голова Слов’янської громади Галина Смольська зазначила, що у них поки що немає свого поліцейського офіцера. І різниця відчутна: дільничний приїжджає на виклик, коли біда трапилася; а з досвіду колег поліцейський офіцер завжди поруч. Він місцевий і відповідає за безпеку саме в своїй громаді.

- Хочемо взяти участь у проєкті, плануємо працювати над створенням центру безпеки громади, – поділилася Галина Смольська, голова Слов’янської громади.

Підсумовуючи зустріч Микола Сідий зазначив, що спілкування та обговорення дуже важливі.

- Я почув думки голів громад та дізнався про їхні проблеми, отримав зворотній зв’язок щодо роботи наших офіцерів, занотував пропозиції. Наша основна мета – зробити поліцейського частиною громади. Готовий до співпраці та зустрічей, – зазначив начальник відділу взаємодії з громадами управління превентивної діяльності ГУ НПУ у Дніпропетровській області.

 

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили безкоштовні онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?