Фахівці громад з Одеської та Запорізької областей вивчають досвід забезпечення продовольчої безпеки

Експерти U-LEAD допомагають їм розробляти програми для підвищення стійкості та самодостатності в умовах воєнного часу.Команда регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Запорізькій області організувала ...

Додано:
Oksana Stelmakh

jeshoots-com-fp1x-X7DwDs-unsplash
Фахівці громад з Одеської та Запорізької областей вивчають досвід забезпечення продовольчої безпеки

Експерти U-LEAD допомагають їм розробляти програми для підвищення стійкості та самодостатності в умовах воєнного часу.

Команда регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Запорізькій області організувала інформаційну сесію “Повноваження ОМС у сфері продовольчої безпеки, програма продовольчої безпеки для громад Запорізької та Одеської областей”, на якій учасники розбирали досвід громад Дніпропетровщини.

В часи повномасштабної війни питання продовольчого забезпечення стоїть дуже гостро. Раніше ми писали про те, як U-LEAD провела ідентичний інформаційний захід для громад Волинської, Тернопільської, Рівненської, Львівської, Закарпатської та Івано-Франківської областей.

“Продовольча безпека громади – це стратегічний напрям діяльності місцевої ради. Мінімум, який місцева рада зобов’язана виконати – затвердити якісну Програму продовольчої безпеки на найближчі кілька років. Місцеве самоврядування має для цього достатьо інструментів, але ці інструменти не адаптовані до сучасних викликів”, – розповідають експерти U-LEAD.

Робота над Програмою розпочинається із з’ясування реальної ситуації, визначення наявних проблем і варіантів їх вирішення. Важливо залучати до цього як місцевих жителів, так і переселенців. Кожен має зрозуміти, що Програма – це стратегія виживання домогосподарств.

“Цей документ дає розуміння реального стану продовольчої безпеки в громаді, завдяки чому можна ефективніше планувати фінансові витрати, зважаючи на наявні та майбутні потреби. А в разі звернення за зовнішньою допомогою (міжнародні гранти, проєкти, гуманітарна та благодійна допомога) представники громади завжди матимуть чіткий перелік реальний потреб”, – наголосили експерти U-LEAD.

Про найкращі практики організації створення запасів та забезпечення населення продуктами розповіла Олена Тертишна, керівниця U-LEAD у Дніпропетровській області.

За її словами, у Магдалинівській громаді на Дніпропетровщині місцева програма із продовольчої безпеки стала каталізатором якісних змін. Її розробка та реалізація об’єднали людей. Вони гуртуються, думають про кооперативи, шукають ідеї. Тут провели облік земельних ділянок та залучили 15 га комунальної та приватної власності на території селищ Магдалинівка та сіл Почино-Софіївка, Шевченківка, Очеретувате, Олександрівка.

З урожаю сформували продовольчий резерв, завдяки якому забезпечують харчування в закладах охорони здоров’я та стаціонарному відділенні центру надання соціальних послуг, допомагають внутрішньо переміщеним особам, передають захисникам.

Також Олена Тертишна розповіла про досвід Перещепинської, Межівської та Покровської громад у розробці та реалізації місцевих цільових програм. За її словами, їхній досвід може бути використаний в якості покрокової інструкції для інших органів місцевого самоврядування.

Наприкінці обговорення виокремили основні моменти, на які мають спиратися громади. По-перше, розробка та реалізація ОМС програми для самозабезпечення ТГ харчовими продуктами є ефективним інструментом продовольчої безпеки. По-друге, сприяння ОМС будівництву, відновленню та розширенню підприємств, які здійснюють вирощування, переробку та виробництво сільськогосподарської продукції створює фундамент продовольчої безпеки в громаді, регіоні та у країні вцілому.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.


Тематика публікації:       

Останні публікації цього розділу:

Об’єднання зусиль щодо успішної інтеграції людей, які знайшли прихисток у Хмельницькій громаді

Оплачуване стажування для українців в Австрії: деталі нової ініціативи

Освіта — наша суперсила: ключові тези освітнього форуму «Сьогодні заради майбутнього. Освіта у воєнний і післявоєнний час»

В Миколаєві зняли фільм про місто теплого каменю, в якому застигло море

Неля Лавріненко: «Ідея створення арт кімнат для дітей у мене виникла під час активних боїв за Чернігів»

Шацькі посадовці покращували навички з залучення жителів до участі в прийнятті рішень у громаді