Чи можуть власники зруйнованого чи пошкодженого внаслідок війни майна розраховувати на компенсацію після його відновлення

Подекуди нам трапляються зафіксовані випадки відновлення будівель, пошкоджених чи зруйнованих унаслідок повномасштабної війни рф проти України. Проте чи можуть розраховувати їхні власники на ...

Додано:
legal_dev_network

4716739103608723430
Чи можуть власники зруйнованого чи пошкодженого внаслідок війни майна розраховувати на компенсацію після його відновлення

Подекуди нам трапляються зафіксовані випадки відновлення будівель, пошкоджених чи зруйнованих унаслідок повномасштабної війни рф проти України. Проте чи можуть розраховувати їхні власники на відшкодування за пошкоджене чи зруйноване житло в майбутньому? Відповідь на це питання надала практикуюча юристка, тренерка Ольга Семенюк на вебінарі для учасників/иць проєкту «Розвиток спроможності місцевих ОГС – надавачів правових послуг в Україні».

На фото: відновлені пошкоджені будівлі в Київській області (до та після звільнення). Літо 2022. Джерело


«Все залежить від того, чи подавали інформаційне повідомлення щодо відшкодування перед відновленням, 
— зазначає Ольга Семенюк. — Розглянемо випадок, якщо власник пошкодженого чи зруйнованого майна відновив майно, але не подав інформаційного повідомлення. На жаль, навіть зафіксувавши пошкодження в деталях, зберігши всі чеки щодо витрат на ремонт, ймовірність, що він отримає компенсацію дуже низька, оскільки йому буде важко щось довести  в цьому випадку. 

Якщо ж після факту пошкодження чи руйнування власник детально все зафіксував та подав інформаційне повідомлення, а потім самостійно відновив своє майно, він може розраховувати на компенсацію. Та скоріше за все, своє право на неї йому доведеться доводити через суд».

Більше матеріалів про те, як фіксувати пошкодження чи руйнування та подавати інформаційне повідомлення:

Як ініціювати початок процедури відшкодування за зруйноване чи пошкоджене майно: поради експертки

Як отримати компенсацію за пошкоджене чи зруйноване житло

Компенсація за зруйноване війною житло: актуальні питання та відповіді

Як і коли можна буде отримати компенсацію за зруйноване чи пошкоджене внаслідок бойових дій житло

Для довідки 

Проєкт «Розвиток спроможності місцевих ОГС — надавачів правової допомоги в Україні» впроваджується Мережею правового розвитку за сприяння Програми розвитку ООН та за фінансової підтримки Уряду Канади,  наданої в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP) реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують 11  міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Канади, Данії, Німеччини, Японії, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції і Швейцарії.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

1 піксель – 1 долар. В Україні створили сайт з інтерактивною мапою для збору коштів на відбудову шкіл

Організація «Право» трансформує гуманітарний хаб у центр громадської активності у Хмільнику

Асоціація “Доступне житло для ВПО” запрошує до вступу ГО та локальних партнерів

Інформаційна онлайн-сесія про стратегії успішної участі у конкурсі «Громадська перспектива: прозора влада та активна громада»

Студенти трьох областей опановували підприємницькі навички у Львові

4 березня – Всесвітній день проти сексуальної експлуатації