Бізнес, як творчий процес: миколаївські підприємці мотивували учасників конкурсу міні-проєктів своїми історіям успіху

Миколаївські підприємці розкрили особливості ведення свого бізнесу та поділилися секретами успіху з учасниками конкурсу міні-проєктів «Раннє відновлення бізнесу в Миколаєві». В межах навчальної ...

Додано:
Evgen Gomonjuk

Раннє відновлення бізнесу в Миколаєві
Бізнес, як творчий процес: миколаївські підприємці мотивували учасників конкурсу міні-проєктів своїми історіям успіху

Миколаївські підприємці розкрили особливості ведення свого бізнесу та поділилися секретами успіху з учасниками конкурсу міні-проєктів «Раннє відновлення бізнесу в Миколаєві». В межах навчальної програми проєкту підприємці-початківці відвідали три успішні підприємства міста: ТОВ «ЕЛЕКТРІМ-2000», броварню SHO Brewery та сімейну виноробню Slivino Village.

Римма Малахова, співвласниця ТОВ «ЕЛЕКТРІМ-2000», мережі спортивних клубів «Фабрика здоров’я» та кафе «Черемша», розказала, як в далекі 90-ті разом з чоловіком починала створювати велике виробництво електротехніки, яке сьогодні залучено до державних та міжнародних проєктів.

- Ми працюємо з 1994 року. Основу колективу тоді склали спеціалісти з Чорноморського суднобудівного заводу, які втратили роботу. Тому усі інженерні системи на заводі ми робили самі. Самі й усьому вчилися, адже у нас не було жодної людини, хто мав би торговельну освіту. Спочатку ми робили маленькі щитки, які ви можете бачити в своїй квартирі або під’їзді. Потім були великі щитки. І вже згодом – величезні щити для підприємств, – згадує Римма Едуардівна.

Раннє відновлення бізнесу в Миколаєві

Раннє відновлення бізнесу в Миколаєві

Окрім цього, жінка поділилася лайфхаками з організації стабільної роботи підприємства та щодо побудови команди – не типовими підходами, де «все прекрасно», а про моменти, де варто проявити стійкість та вимагати виконання чітких правил.

Дмитро Волощенко, співзасновник броварні SHO Brewery, розказав про особливості крафтового виробництва та ідею створення власного бренду «ШО». А також про внутрішню «кухню» найму працівників, вибудовування відносин з партнерами, сертифікації продукту й систему продажів.

- В кінці грудня 2020 року ми отримали ліцензію, і почали варити пиво. А вже в березні 2021 року починається карантин. Що це означає для виробника крафтового пива? Це просто стоп. Ми чотири місяці сиділи тут і не могли нікуди продавати наше пиво, – згадує Дмитро.

Та сама ситуація спіткала бар «ШО», який за чотири роки свого існування через карантин і війну пропрацював лише половину. Суттєво вливає на роботу і проблема відсутності питної води в місті.

- Ми стали першою броварнею в світі, яка працює без води. Але нас рятує мій друг, який разом зі мною весь цей час займався волонтерською діяльністю. Його машини розвозять по місту очищену воду. І вони приїзжають і просто виливають нам цю воду, – додає він.

Та попри різні складнощі розповідь крафтовика була дуже надихаючою для учасників. Чоловік окрему увагу присвятив роботі над помилками і мотивував підприємців-початківців не боятись експериментувати, якщо ви любите власну справу. Адже бізнес – це теж творчий процес.

- Я хочу змінити ставлення людей до пива, як до продукту, який потрібно швидко випити. Насправді пиво – це величезний мікс смаків і ароматів. Це величезна палітра інгредієнтів, які ми використовуємо. Воно може бути будь-яким. Ви можете пити пиво і відчувати запах кокосу, але там його немає. Бо ми просто обрали правильні хмелі і додали правильну температуру. І це все дає напою нові відчуття, – каже крафтовик.

Раннє відновлення бізнесу в Миколаєві

Раннє відновлення бізнесу в Миколаєві

Раннє відновлення бізнесу в Миколаєві

Георгій Молчанов, співвласник сімейної виноробні Slivino Village та піцерії «Запічок», провів учасникам екскурсією виноградниками та поділився особливостями співпраці локальних виновиробників: від оформлення ліцензії до розвитку асоціацій та виходу на міжнародні ринки.

Раннє відновлення бізнесу в Миколаєві

Раннє відновлення бізнесу в Миколаєві

Проєкт «Раннє відновлення бізнесу в Миколаєві» організований Ресурсним центром громадських ініціатив в партнерстві з Платформою MY ART та Агенцією розвитку Миколаєва за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Зміцнення громадської довіри в Україні» (UCBI).


Тематика публікації:                  

Останні публікації цього розділу:

День пам’яті майданівця та Героя України Тараса Матвіїва провели у Музеї Майдану

“Київ 2014. Повернення”: виставку бельгійського фотографа Джима Сюмкая відкрили у столиці

Центри життєстійкості запрацюють у 95 громадах України

Програма інтеграції, соціальної адаптації та захисту ВПО у Березанській ТГ

Продовжується набір на ретрит "Тіло. Ресурс. Баланс" від центру Ахалар

Валіза життєстійкості: як активістам і активісткам постраждалих громад підтримувати психічне здоров’я під час війни