AIESEC в Україні: як організація бореться за місце на вітчизняній та світовій арені

У сучасному світі, спаплюженому війною, не можна залишатися осторонь усіх подій, які так перевернули наші звичні життя. Незрозумілою для українців залишається пасивна позиція багатьох міжнародних ...

Додано:
UlianaSasiuk

AIESEC в Україні: як організація бореться за місце на вітчизняній та світовій арені

У сучасному світі, спаплюженому війною, не можна залишатися осторонь усіх подій, які так перевернули наші звичні життя. Незрозумілою для українців залишається пасивна позиція багатьох міжнародних організацій щодо війни в Україні. З позиції “за мир і проти війни” хтось з іронією жартує, хтось відверто засуджує такі настрої. І часто левова частка гейту спрямована саме на українські офіси “глибоко стурбованих” організацій.

Однією з міжнародних організацій, які висловилися проти військової агресії в Україні, але при цьому продовжують активну роботу на території росії, залишається AIESEC – міжнародна молодіжна некомерційна, непартійна, незалежна організація, метою якої є мир і реалізація лідерського та професійного потенціалу молоді шляхом міжкультурних обмінів. 

Відокремлені підрозділи AIESEC, разом із центральним секретаріатом AIESEC International, функціонують у понад ста країнах, у тому числі в Україні та росії. Жоден з останніх осередків не призупинив своїх проєктів після початку повномасштабного вторгнення, і це породжує дилему: чому AIESEC International не заморозить своєї діяльності на території країни-агресора та яку позицію у цьому питанні займає AIESEC в Україні?

У новому розслідуванні, яке опублікувала “Рубрика” — перше в Україні видання формату журналістики рішень, порушується саме ця проблема та розкриваються питання:

  • внутрішньої структури організації. AIESEC працює як мережева організація з глобальним представництвом, розташованим у Канаді;
  • зв’язку між AIESEC в Україні та AIESEC International. Кожне національне представництво є незалежним одне від одного і від глобального секретаріату з точки зору фінансів, управління та операцій;
  • діяльності AIESEC International, AIESEC в Україні та AIESEC в росії у соцмережах, де підрозділи висловлювали або не висловлювали свою офіційну позицію щодо повномасштабної війни; 
  • комунікації між українським представництвом та центральним секретаріатом; 
  • дій AIESEC в Україні, спрямованих на призупинення усіх проєктів у росії. 

Зі статті: “15 квітня 2022 року AIESEC в Україні видав офіційну заяву, у якій наголосив, що діє незалежно від інших представництв, твердо засудив агресію росії проти України та висловив свою думку про те, що діяльність AIESEC в росії суперечить цінностям та сутності організації. Також AIESEC в Україні закликав усю мережу осередку не мовчати про воєнні злочини росії проти України.”

Про те, що відбувалося в AIESEC International, AIESEC в Україні та AIESEC в росії протягом останніх майже двох років, спроби, до яких вдавався український осередок, щоб призупинити діяльність російського, підтримку міжнародної спільноти у цьому питанні, а також те, за що чинні та колишні члени AIESEC в Україні засудили AIESEC International, читайте у розслідуванні.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Ресурсні центри для неурядового сектору Півдня України визначили пріоритетні сфери розвитку

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares