Адвокати Хмельницького покращили знання щодо справ, пов’язаних із вираженням поглядів в інтернеті

У Хмельницькому відбувся тренінг для адвокатів "Надання правової допомоги у справах, пов'язаних із вираженням поглядів в Інтернеті". Як зазначає Віталій Місяць, директор БО «Всеукраїнська коаліція з ...

Додано:
Natali Yesina

28_1
Адвокати Хмельницького покращили знання щодо справ, пов’язаних із вираженням поглядів в інтернеті

У Хмельницькому відбувся тренінг для адвокатів “Надання правової допомоги у справах, пов’язаних із вираженням поглядів в Інтернеті”. 

Як зазначає Віталій Місяць, директор БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги», в Україні існує величезний запит на правову допомогу у справах, що стосується свободи вираження поглядів в мережі. Щороку тисячі українців змушені протистояти каральній машині держави в обвинуваченнях пов’язаних з поширенням інформації в Інтернеті. Переважна більшість справ стосується абсолютно невинуватих людей, які не мали жодного злого умислу. Так само є велика потреба в захисті журналістів інтернет ЗМІ, блогерів, інтернет провайдерів. Адвокатів ж які є достатньо компетентними в таких справах в нашій державі критично мало. Саме тому ми започаткували цю серію тренінгів, які ми проведемо в 10 регіонах України.

Разом з Русланою Матущак, адвокаткою, досвідченою тренеркою з підвищення кваліфікації адвокатів та авторкою навчальних програм, учасники заходу розбиралися в темах правового регулювання суспільних відносин, пов’язаних з поширенням інформації за допомогою мережі інтернет, також говорили про професійні права журналістів інтернет ЗМІ, захист прав журналістів та підстави звільнення працівників ЗМІ від відповідальності. Окрему увагу звернули аспекти свободи поширення інформації та свободи слова в інтернеті, зокрема, право особи на приватність.

Важливе питання, яке також піднімалось під час тренінгу – відсутність структурованого і логічного правового поля у сфері цифрових прав, яке, з одного боку, ніби є гарантією не втручання держави, але з іншого – позбавляє користувачів всесвітнього павутиння цілого переліку мінімальних гарантій згідно міжнародних стандартів.

Учасники заходу зробили висновок, що Україна вкрай потребує модернізації нормативно-правового регулювання забезпечення цифрових прав, як в загальному порядку, так і з врахування особливостей, обумовлених військовою агресією РФ.

Захід був сертифікований Вищою школою адвокатури, за участь у ньому адвокати, крім знань, отримали додаткові бали до щорічного обов’язкового підвищення кваліфікації.

Проект Advocates and the Bar – frontline defenders of Internet freedom in Ukraine реалізовує Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги за підтримки Американської Асоціації Юристів Ініціативи з Верховенства права/American Bar Association Rule of Law Initiative.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи