Головні аспекти створення відео для громадських організацій

Відеограф та позаштатний кореспондент «Радіо Свобода», Саляр Алі, провів майстер-клас "Відео для НУО", під час якого поділився цікавими аспектами відеотворення, секретами, як зробити максимально ...

Саляр Алі

Віталій Ніщименко

Відеограф та позаштатний кореспондент «Радіо Свобода», Саляр Алі, провів майстер-клас “Відео для НУО”, під час якого поділився цікавими аспектами відеотворення, секретами, як зробити максимально якісний відеоконтент за мінімальних технічних можливостей. Спеціально для Бази знань НУО  підготували кілька основних порад та відео майстер-класу.

Найпоширенішими форматами відео, що використовують громадські організації є: репортаж, інтерв’ю, промо та відеозвіт.

Важливо знати, щоб Вашу роботу додивились до кінця – її тривалість не має перевищувати 1 хв. 30 с.

тривалість відео

Тривалість відео може бути й більша. Наприклад, якщо це навчальний матеріал (запис лекції, майстер-класу, тренінгу і т.д.). І якщо Ваш спікер цікавий і харизматичний – його додивляться до кінця.

Саляр Алі також нагадав про поняття “золотого перетину”, коли зображення ділиться на 9 частинок. Завдяки використанню цієї пропорції зображення на фото/ відео і т.д. легко сприймаються людським оком. Композиція буде найбільш вдалою, якщо основний об’єкт кадру буде розміщений на одній із чотирьох точок перетину ліній третин. Така рамка є у фотоапаратах та на телефонах, тому не соромтесь вмикати її та користуватись.

золотий перетин

Щоб відео було цікавим, потрібно знімати багато різноманітних планів. Основні плани на зображенні:

плани для відео

Майте на увазі: більше руху у кадрі та нестандартні плани принесуть успіх Вашому відео. 

Не слід забувати і про авторські права. Відомі треки, у більшості випадків, є платними. Є велика імовірність, що YouTube чи інший відеосервіс заблокує Ваше відео, якщо Ви завчасно не потурбувались і не дізнались про умови використання музики. Але є сайти, де можна знайти і завантажити безкоштовні композиції:

“Музика – це 50% відео” – відзначив Саляр. Тому слід дуже скрупульозно підходити до вибору. Трек має підкреслювати, доповнювати, віддзеркалювати зображувані події. Наприклад, не використовувати швидку музику, коли події протікають в’яло, і навпаки.

“Навіть, найдешевший мікрофон – це краще ніж його відсутність. Ніхто не буде дивитись Ваше відео, якщо потрібні надзусилля, аби щось розчути”. Тому якісний звук – це також один із критеріїв успіху Вашої відеороботи.

Як знімати в умовах, коли немає штативу/монопода, де слід набиратися досвіду і натхнення, а також приклади крутезних робіт – дивіться у відео: 

 


Останні публікації цього розділу:

З випадкових відвідувачів/ок — у прихильники/ці: як зробити сайт НУО привабливим?

Facebook та його алгоритми: як НУО не пасти задніх

Як людям громадського сектору справитися з вигоранням

Ірина Соловей: якщо ідея з'явилася — дайте їй будь-яке втілення, аби вона не перегоріла

Як отримати пожертви на значущі дії: 9 простих тактик для НУО

Максимум користі від Instagram: добірка порад для сучасних НУО