Головні аспекти створення відео для громадських організацій

2 листопада у Громадському Хабі відеограф та позаштатний кореспондент «Радіо Свобода», Саляр Алі, провів майстер-клас "Відео для НУО", під час якого поділився цікавими аспектами відеотворення, ...

Саляр Алі

Віталій Ніщименко

2 листопада у Громадському Хабі відеограф та позаштатний кореспондент «Радіо Свобода», Саляр Алі, провів майстер-клас “Відео для НУО”, під час якого поділився цікавими аспектами відеотворення, секретами, як зробити максимально якісний відеоконтент за мінімальних технічних можливостей. Громадський Простір вів 1,5-годинний стрім у Фейсбуці, а також спеціально для Бази знань НУО  підготував кілька основних порад та відео майстер-класу.

Найпоширенішими форматами відео, що використовують громадські організації є: репортаж, інтерв’ю, промо та відеозвіт.

Важливо знати, щоб Вашу роботу додивились до кінця – її тривалість не має перевищувати 1 хв. 30 с.

тривалість відео

Тривалість відео може бути й більша. Наприклад, якщо це навчальний матеріал (запис лекції, майстер-класу, тренінгу і т.д.). І якщо Ваш спікер цікавий і харизматичний – його додивляться до кінця.

Саляр Алі також нагадав про поняття “золотого перетину”, коли зображення ділиться на 9 частинок. Завдяки використанню цієї пропорції зображення на фото/ відео і т.д. легко сприймаються людським оком. Композиція буде найбільш вдалою, якщо основний об’єкт кадру буде розміщений на одній із чотирьох точок перетину ліній третин. Така рамка є у фотоапаратах та на телефонах, тому не соромтесь вмикати її та користуватись.

золотий перетин

Щоб відео було цікавим, потрібно знімати багато різноманітних планів. Основні плани на зображенні:

плани для відео

Майте на увазі: більше руху у кадрі та нестандартні плани принесуть успіх Вашому відео. 

Не слід забувати і про авторські права. Відомі треки, у більшості випадків, є платними. Є велика імовірність, що YouTube чи інший відеосервіс заблокує Ваше відео, якщо Ви завчасно не потурбувались і не дізнались про умови використання музики. Але є сайти, де можна знайти і завантажити безкоштовні композиції:

“Музика – це 50% відео” – відзначив Саляр. Тому слід дуже скрупульозно підходити до вибору. Трек має підкреслювати, доповнювати, віддзеркалювати зображувані події. Наприклад, не використовувати швидку музику, коли події протікають в’яло, і навпаки.

“Навіть, найдешевший мікрофон – це краще ніж його відсутність. Ніхто не буде дивитись Ваше відео, якщо потрібні надзусилля, аби щось розчути”. Тому якісний звук – це також один із критеріїв успіху Вашої відеороботи.

Як знімати в умовах, коли немає штативу/монопода, де слід набиратися досвіду і натхнення, а також приклади крутезних робіт – дивіться у відео:

 


Останні публікації цього розділу:

Як зібрати роботу докупи: продовжуємо говорити про корисності

Як зібрати роботу докупи? Корисні інструменти, якими варто користуватися ГО

Конфлікти в групі: як очистити атмосферу в команді

Встигнути допомогти собі. 6 слушних порад волонтерів для волонтерів

Фандрайзинг: як і де залучати ресурси громадським організаціям

Ефективні комунікації: Чому? Як? Для кого? Коли? Де?