Онлайн етикет: як не потрапити в неоковирну ситуацію

Конференц-зали по всьому світу стоять порожні, оскільки робота з дому стає новою нормою. Віртуальні зустрічі, відеоконференції та онлайн-тусівки стають основним способом зв’язку з колегами, яким ...

база-знань-онлайн-зустріч

Громадський Простір

Конференц-зали по всьому світу стоять порожні, оскільки робота з дому стає новою нормою. Віртуальні зустрічі, відеоконференції та онлайн-тусівки стають основним способом зв’язку з колегами, яким потрібно продовжувати працювати, залишаючись вдома. Схоже, це не так тимчасово, як ми думали. Тому важливо, щоб зустрічі були максимально організованими.

Однак є кілька порад, які потрібно запам’ятати, щоб зробити свою віртуальну зустріч трохи кращою та уникнути незручних моментів. Як розмежувати два простори — домашній та робочий, публічний — радять на ourcommunitynow.com.

1. Майте презентабельний вигляд

Тільки тому, що це віртуальна зустріч — не означає, що ви хоча б не повинні накинути відповідний одяг та мати охайний вигляд. Віртуальні зустрічі можуть бути не дуже формальними, але нікому не потрібно бачити вас так, ніби ви щойно виповзли з ліжка. Крім того, ви ніколи не знаєте, коли ваш керівник/ця захоче поговорити з вами віч-на-віч, тож краще бути до цього готовими в усіх сенсах.

2. Перевірте техніку

Здається, це загальновідоме правило, але все одно — не ігноруйте його. Перевірте до початку зустрічі, чи справний ваш комп’ютер, переконайтеся, що працюють навушники, мікрофони, підключення до Інтернету. Може виглядати незручно і дуже непрофесійно, коли замість того, щоб бути на зустрічі, ви возитиметеся з технікою.

3. Приходьте бодай за кілька хвилин до початку

Постарайтеся бути на кілька хвилин раніше. Ця загальна люб’язність доречна для будь-яких зустрічей, також і віртуальних. Увійдіть у систему трохи раніше і будьте готові розпочати на кілька хвилин передчасно, щоб продемонструвати правильну поведінку. Перш ніж почати говорити, ознайомтеся трохи з програмою. Навіть якщо ви вдома — це не означає, що це не реальна чи не офіційна зустріч. 

4. Вимкніть мікрофон

Коли ви не розмовляєте, вимкніть мікрофон. Ці інструменти влювлюють все, тож вам не потрібно, аби  протягом зустрічі усі почули, як ваші діти сперечаються щодо повітряної кульки, гавкіт собаки, звук тарілок чи будь-який інший хаос, який вирує за вами. Погодьтесь, це не дуже приємно почути приватні розмови та галас вдома колег або запрошених спікерів, точно налаштування на розмову потребуватиме зайвого часу…

Крім того, вам не доведеться пояснювати босу чи іншим учасникам наради той неприємний коментар, який ви пробурмотіли собі під носа – і точно не мали наміру, щоб його почули всі. Таких незручних моментів можна легко уникнути простим клацанням кнопки відключення звуку. 

5. Фончик має значення

Фон таки має значення. Зрозуміло, що трапляються обставини, коли ванна кімната — це єдине тихе місце в будинку для проведення цієї онлайн-зустрічі, але не робіть це очевидним для всіх. Якщо ви повинні використовувати її як свій робочий простір, принаймні сядьте іншим боком! Нікому не потрібно бачити ваш цікавий бекграунд.

6. Непорушна камера 

Не гуляйте з камерою! Коли ви це зробите, тоді ви повинні вимкнути камеру, інакше всіх запаморочить)

7. Кожен рух бачать

Усі дивні рухи, які б ви не зробили за міжнародним круглим столом, точно не варто пробувати робити вдома. Так, про це потрібно сказати, адже такі випадки зараз — не рідкість. Хтось нервує і качається в кріслі, хтось олівцем постукує по столу… Так, ви вдома, але ви також в камері і вас чують. Якщо ви не хочете, щоб усі бачили, тоді вимкніть цю камеру і просто беріть участь у зустрічі за допомогою голосу та чату.

8. Будьте уважними

Будьте уважними! Не перебивайте! Знову ж таки, це базовий етикет зустрічей, але оскільки ми зараз усі в режимі кежуал — тобто своїй повсякденній, домашній атмосфері, можна легко забути ці професійні навички. Нехай інші люди говорять, а тоді, коли вони закінчать, вступайте ви, і коли закінчите, вимкніть мікрофон й дайте слово комусь іншому. Або домовляйтесь про чітку програму, таймінг і так далі.

9. Фокус! Фокус! Фокус!

Зосередьтеся на тому, що відбувається просто зараз. Ми всі любимо багатозадачність —  давайте зізнаємося, та ми це робимо просто зараз! Однак, якщо мова йде про віртуальну зустріч, то слід ставитися до неї як до особистої зустрічі. Тримайте телефони та інші предмети відволікання подалі і зосередьтеся. Плюс — це очевидно, коли ви під час відео-зустрічі починаєте розкладати пасьянс, чатитися не там, де потрібно, відволіктися на щось інше в кімнаті.

Ще одна швидка порада. Перевірте, що ви відкрили на своєму комп’ютері, коли ви розшарюєте екрани під час цих віртуальних зустрічей. Закрийте те, що не хочете показувати, і переконайтеся, що ви ділитеся лише тими речами, якими потрібно ділитися, а не вашою особистою інформацією.

Нас чекає епоха віртуальних зустрічей. Такі види відео- та чатові зустрічі є новою нормою, тому онлайн ектикет — це вже данність. Будучи підготовленими, ви не тільки справите прекрасне враження як експерт/ка, а й не потрапите в незручну ситуацію, і вас запам`ятають за влучними тезами, а не тим що……. підставте свій варіант)

А які у вас траплялися курйози під час онлайн-подій? Розповідайте в коментарях!

…………………………………………………………..

Рекомендуємо до теми:

 

 


Останні публікації цього розділу:

Юридичні аспекти для волонтерів/ок: підсвічуємо важливості

Як перетворити штучний інтелект на свого помічника: поради та інструменти для НУО

Коли крапка має значення. Подібні назви ГО — що каже закон?

Які дані про кандидата/ку на посаду роботодавець вимагає на законних підставах?

Як (не)писати на "Громадський Простір": поради для користувачів/ок Порталу

Ви ФОП чи юридична особа з Херсонщини? Змінювати місце реєстрації не потрібно

  • http://vira-motorko.blogspot.com Vira

    Це схоже на повний переклад з опусканням деяких суто американських деталей, а не «за мотивами».

    • http://www.prostir.ua/ Prostir

      Так, не дослівний. Бо деталі не завжди для наших реалій :) дякуємо за вашу увагу!

  • https://www.facebook.com/app_scoped_user_id/875048865878268/ Марта Пивоваренко

    дуже гарна публікація, зараз веду вже 6-й тиждень курс у рамках допомоги ООН для ГО Донбасу для їх продуктивного переходу у формат часткової онлайн роботи/або цілковитої – і ці поради дуже співпадають із тим, що застосовують уже керівники ГО що вчаться

    • http://www.prostir.ua/ Prostir

      Дуже приємно це чути. Завжди добре звіритись саме з практикою. Дякуємо, Марто!