Як організаціям закуповувати та передавати необхідні речі літнім людям

Про те, як закупити, передати необхідні речі літнім людям - їжу, миючі та дезінфікуючі засоби тощо, для "Бази знань" на Громадському Просторі розповідає Юлія Дьомочкіна, фінансова менеджерка ...

Слайдер ГП, NEWWW(44)

Громадський Простір

Про те, як закупити, передати необхідні речі літнім людям – їжу, миючі та дезінфікуючі засоби тощо, для “Бази знань” на Громадському Просторі розповідає Юлія Дьомочкіна, фінансова менеджерка Українського Форуму Благодійників. Ця інформація особливо корисна для фінансових менеджерів та координаторів проектів, які у ці часи можуть задаватися подібними питаннями.  

Варіант 1: Передача невизначеному колу осіб, це можуть бути акції в містах скупчення літніх людей, де можна роздати такі пакунки. Основний сенс у тому, що коло осіб невизначено, тобто не має персоніфікації, значить не має оподаткування ПДФО та ВЗ.

Що робимо:

  1. Оформлюємо наказ на проведення благодійної акції, вказуємо місце, дату проведення, відповідальних осіб, постачальника, якого було обрано згідно ваших закупівельних політик.

  2. Закуповуємо ТМЦ (продукти, засоби гігієни) Дт 631 Кт 311.

  3. Оприбутковуємо Дт 209 Кт 631 на підставі накладної.

  4. Після акції, відповідальна особа складає акт роздачі ТМЦ, який підписує разом з бухгалтером та керівником. На підставі акту списуємо ТМЦ Дт 949 Кт 209. Бажано мати фотозвіт, який підтверджує дану акцію.

  5. У формі 1-ДФ відображено не буде, оскільки не має перосніфікації.

Варіант 2: Передача конкретним особам, згідно певних списків бенефіціаріїв.

Що робимо:

  1. Беремо копію паспорту, ІПН, заяву від людини на надання БД у вигляді продуктів харчування і т.п.

  2. Робимо наказ про надання БД, певному колу осіб (додаток список ПІБ), відповідальні особи, постачальники і т.п.

  3. Закупівля, оприбуткування так само як і в першому варіанті.

  4. При роздачі підписуємо з кожним бенефіціарієм акт передачі ТМЦ у вигляді БД.

Дт 3771 (персоніфікуємо субконто рахунку) Кт 209.

  1. При вартості наборів ТМЦ менше ніж 2940 грн (неоподаткована БД у 2020 році), не має бази оподаткування – код у формі 1-ДФ – 169. При вартості наборів вище 2940 грн, виникає обов’язок нарахування та сплати ПДФО 18 % та ВЗ 1,5 % з повної суми вартості з урахуванням натурального коефіцієнта 1,219512. Код у формі 1-ДФ буде 127.

  2. Списання БД на витрати Дт 949 Кт 3771 (підстава підписаний людиною акт).

Корисна порада: зберігайте акти надання БД у вигляді ТМЦ, де вказано повну номенклатуру набору. Дуже часто по соціально вразливим категоріям людей (пенсіонерам, жінкам у декреті, інвалідам) бувають запити з Фонду соціального захисту. Інформація до них поступає з ДФС з ваших звітів 1-ДФ. Тому важливо показати, що люди отримали, бо в деяких знімають соціальну допомогу, субсидії.

Варіант 3: надаємо ці набори соціальним службам, інтернатам літніх людей, державним або комунальним закладам, лікарням. У такому випадку це цільова БД, вона не є базою оподаткування. Оформлюється наказом та актом передачі БД у вигляді ТМЦ, та запитом від відповідної служби.

Для уникнення непорозумінь з податковою, надавати благодійну допомогу у вигляді ТМЦ можуть тільки ті неприбуткові організації, у яких прямо про це зазначено у статуті.

 

focus

 

 


Останні публікації цього розділу:

Бути в тренді: як НУО створювати Reels для Instagram та Facebook

10 порад для ГО, які хочуть розробити civic tech-рішення

Реєстрація змін в громадських та благодійних організаціях: усе не так складно

11 ефективних порад для НУО в Instagram

Посилюємо видимість: ефективні стратегії для НУО у Facebook

Усе, що потрібно знати про бронювання працівників НУО