Андрій Газін: Робота з даними в середовищі R

Як здійснювати базові операції в R, а саме - завантажувати дані, робити різні операції (фільтрувати, обчислювати нові змінні, групувати та робити агрегації), розповів та продемонстрував Андрій Газін, ...

R

Громадський Простір

Як здійснювати базові операції в R, а саме – завантажувати дані, робити різні операції (фільтрувати, обчислювати нові змінні, групувати та робити агрегації), розповів та продемонстрував Андрій Газін, журналіст даних Texty.org.ua під час воркшопу “Робота з даними в середовищі R” Громадянської мережі ОПОРА та TechSoup в рамках проекту Apps4Cities /“Дані міст”. Громадський Простір інформаційно долучився до підтримки цієї ініціативи, вважаємо, що це корисні знання – тому публікуємо запис вокршопу для Бази знань НУО.

R — мова програмування і програмне середовище для статистичних обчислень, аналізу та представлення даних в графічному вигляді, створена у 1993 році, на основі мови програмування S.
R de-facto став стандартом у міжнародній спільноті спеціалістів в галузі статистики, і широко використовується в розробках статистичних програм та аналізі даних. Згідно щорічному опитуванню Rexer's Annual Data Miner Survey в 2010 році, більшість (43%) серед опитаних спеціалістів з аналізу даних використовують у своїй роботі середовище R. (Детальніше).

“Я працюю журналістом даних в Texty.org.ua. Ми переважно займаємося аналізом та візуалізацією даних, і R – це для нас один із основних інструментів в процесі, у першу чергу, аналізу даних, але іноді й візуалізації також. Фактично, більшість проектів так чи інакше включають аналіз даних в R….  це дуже зручно, бо ми можемо обмінюватися кодом, вирішувати спільні задачі і мати спільний “workflow”, – Андрій Газін.

Пропонуємо вам переглянути відео з воркшопу:

Презентація доступна за посиланням.

“Робота з даними в середовищі R” – це другий воркшоп із серії по обробці даних в рамках проекту Apps4Cities /“Дані міст”. Перший воркшоп був присвячений роботі з даними в Calc, Excel, Google.

___________________________

Організатори: Громадянська мережа ОПОРА та TechSoup

За підтримки: Національного фонду на підтримку демократії (NED) та Державного департаменту США.

Інформаційний партнер: Громадський Простір

Про Проект:

Разом з Techsoup ми хочемо попрацювати над тим, щоб цей процес відбувався в Україні правильно та ефективно, щоб різні середовища та команди взялись за розробку і впровадження різноманітних сервісів на базі міських даних. Щоб це сталось ми запланували багато роботи.

Ми хочемо почати з аудитів опублікованих даних міст України, щоб розуміти як іде процес відкриття та провести його якісніше.

Дана робота складається з ряду технічних і аналітичних завдань, таких як: підготовка переліку даних, що знаходяться у власності міста; описується зміст і формат кожного набору даних. Готуються рекомендації щодо подальшого розкриття даних (як за змістом і tech-wise) в рамках публічних консультацій.

Освіта і просвіта

Через серію онлайн і оффлайн зустрічей ми хочемо знайти співтовариства зацікавлених: громадських організацій, громадських активістів, незалежних засобів масової інформації та ін. Ми проведемо навчання по роботі з даними і розкажемо як це приводить до соціальних змін, спочатку в невеликих громадах і потім в усій країні.

Етапи Apps4Cities Challenge

  • В середині серпня ми запросимо всіх зацікавлених подавати свої ідеї додатків на конкурс, для первинного відбору.
  • В кінці вересня 20 ідей які переможуть на інтернет голосуванні ми запросимо на хакатон, щоб попрацювати разом та створити прототипи.
  • До листопада триватиме голосування за кожну із 20 ідей які згодяться працювати далі після хакатону
  • Вже в кінці листопада ми разом з інтернет-голосуванням та журі відберемо чотирьох переможців, які отримають призи та пропозицію подальшої інкубації своїх проектів.


Останні публікації цього розділу:

Бути в тренді: як НУО створювати Reels для Instagram та Facebook

10 порад для ГО, які хочуть розробити civic tech-рішення

Реєстрація змін в громадських та благодійних організаціях: усе не так складно

11 ефективних порад для НУО в Instagram

Посилюємо видимість: ефективні стратегії для НУО у Facebook

Усе, що потрібно знати про бронювання працівників НУО

  • BoKo

    Презентація більше не доступна =( Могли б ви її повернути?