Конкурс субгрантів для «Підтримки ММСП зернового напрямку в доступі до послуг зі зберігання та сушки зерна»

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


Chemonics Logo
Конкурс субгрантів для «Підтримки ММСП зернового напрямку в доступі до послуг зі зберігання та сушки зерна»

Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) запрошує подавати заявки на одержання субгрантів для реалізації програми «Підтримки ММСП зернового напрямку в доступі до послуг зі зберігання та сушки зерна».

Метою субгрантової програми є підтримка стратегічних напрямків аграрного виробництва зернових та технічних культур  через забезпечення ММСП додатковими потужностями та послугами з доробки, сушіння та зберігання зерна для подовження терміну реалізації вирощеної продукції та збереження сталості аграрного бізнесу, тим самим забезпечуючи національну продовольчу безпеку в умовах війни.

Програма АГРО розглядає можливість надання субгрантів українським неурядовим організаціям, бізнес-об’єднанням, сільськогосподарським кооперативам та суб’єктам господарювання для підтримки економічної сталості ММСП аграрного сектору, забезпечення всеосяжних економічних можливостей та  основ продовольчої безпеки в Україні.

Обсяги ще не експортованого зерна в Україні наразі складають біля 20-22 млн тонн. Це зерно знаходиться на елеваторах/складах, які не розраховані на зберігання таких обсягів перехідних залишків. Також потрібно враховувати втрату частини елеваторних потужностей через обстріли (втрачено 13 млн т одночасного зберігання). За оцінками Міністерства сільського господарства США (USDA) щодо обсягів нового врожаю з врахуванням перехідних залишків, Україні буде необхідно забезпечити зберігання біля 83 млн тон зерна при наявних елеваторних потужностях в 44 млн тон одночасного зберігання. За відсутності можливості експортувати зерно темпами по 5-6 млн/т в місяць (наразі експорт складає біля 1,5 млн тон/місяць) нестача в зберіганні може складати біля 20 млн тон на кінець 2022 року. Від цієї нестачі в першу чергу постраждають ММСП, які не зможуть отримати доступ до наявних елеваторних послуг й не мають власних розвинутих виробничих баз (складів). Як приклади таких рішень, можуть бути збереження зерна в рукавах, силосних сховищах, розміщення тимчасових модульних зерносховищ тощо. Окрім обмеження доступу до зберігання, виникає проблема забезпечення країни природним газом для опалюваного сезону, й відповідно, доступу до газу промислових підприємств, в т.ч. елеваторів. Також є необхідність зменшити залежність України від імпорту палива. Перевід промислової сушки на біопаливо (теплогенератор) нівелює небезпеку не отримання доступу до газу, зменшує залежність країни від імпорту природного газу, й забезпечує послугами відносно велику кількість ММСП в порівнянні з мобільними сушарками.

Одним із ключових інструментів досягнення мети субгрантової програми буде надання сервісної, ресурсної, логістичної та експертної підтримки ММСП, які мають потребу у подовженні термінів зберігання вирощеної продукції зернових та технічних культур  для збереження бізнесу або ж вирішення питань продовольчої безпеки в Україні.  

Діяльність включатиме:

 • Визначення механізмів забезпечення зберігання зерна, потреб у засобах механізації та обладнанні для надання послуг, витратних матеріалах, які необхідні для сервісної підтримки ММСП по доробці, сушінню та зберіганню  зерна в розрізі окремих територій, груп товаровиробників та сільськогосподарських культур;
 • Підготовка та представлення Програмі АГРО конкретної програми дій, яка забезпечує вирішення проблем з доробкою, сушінням та зберіганням зерна ММСП, а також налагодження відповідного сервісного супроводу, що передбачає  сталість запропонованих ініціатив впродовж циклу зберігання та реалізації зернових та технічних культур 2022-2023  років;
 • Закупівля засобів виробництва в т.ч. сільськогосподарського обладнання та витратних матеріалів для налагодження системи надання сервісних послуг із доробки, сушки та зберігання зернових та технічних культур для ММСП. Залежно від можливостей субреципієнта, АГРО може закуповувати обладнання у постачальників від імені субреципієнта, як внесок у натуральній формі.
 • Налагодження системи надання сервісних послуг із доробки, сушки та зберігання зернових та технічних культур, в тому числі лабораторного та консультаційного супроводу ММСП  виробників зерна чи технічних культур;
 • Реалізація пілотних програм енергозбереження чи використання альтернативних джерел енергії, використовуваних для доробки та сушки зерна з метою промоції кращих практик серед ММСП.
 • Моніторинг та звітність щодо результатів діяльності з підтримки агровиробників відповідно до встановлених очікуваних результатів та критеріїв ефективності; 
 • Забезпечення доступу (site visits) представників проекту АГРО до учасників субгрантового проекту та першоджерел моніторингу;
 • Сприяння створенню нових робочих місць, або рівня самозайнятості, насамперед для внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Безпосередньо в процесі впровадження проекту, субреципієнти виконають наступний перелік робіт:

 • Засоби виробництва, витратні матеріали закуплені та розподілені відповідно до місця надання послуг та сервісної підтримки ММСП;
 • Реалізовано програму сервісної та консультаційної підтримки ММСП із зберігання зерна;
 • Підготовлено проміжні та фінальний звіт, а також успішні історії, щонайменше п’ять (5) з описом впливу програми, які відповідають завданням виконання субгрантового проекту.

Заявки будуть розглядатися в міру їх надходження, і заявникам наполегливо пропонується подавати свої заявки до дати закриття ЗПЗ.

Очікується, що заявники в процесі підготовки та подання заявки на даний конкурс вже виконають такий обсяг робіт:

 • Збір інформації щодо потреб ММСП в розрізі регіонів та типу виробників за розміром та напрямком виробництва.
 • Визначення конкретних локацій розміщення систем зберігання зерна.
 • Визначення системи надання сервісних послуг та необхідних для цього людських ресурсів та механізмів.
 • Розроблений план робіт з розподілом типу та обсягів сервісної підтримки ММСП у вигляді надання послуг з доробки, сушки, зберігання зерна та консультаційного супроводу.

Очікувані результати     

Діяльність у рамках кожного субгранту повинна сприяти та забезпечити досягнення визначених результатів, як приклад:

Не менш ніж 200 ММСП отримали підтримку у вигляді сервісних послуг з доробки, сушки та зберігання зерна в сумарному об’ємі  від 50 тис.т. до 100 тис. т. та впровадили використання високоякісних матеріалів та передових технологій в зерновій галузі.

 • Не менш ніж 200 ММСП отримали індивідуальний консультаційний та навчально-технологічний супровід по процесам доробки, зберігання та реалізації зернових культур.
 • Принаймні 20 ММСП долучено до пілотних програм енергозбереження чи використання альтернативних джерел енергії для доробки та сушки зерна.

 Інформація про субгрант

Проект АГРО передбачає надання до п’ятнадцяти (15) субгрантів на забезпечення  ресурсної, технічної та експертної підтримки ММСП, щоб допомогти їм зберегти вирощену зернову продукцію та зміцнити стійкість свого бізнесу в умовах війни. Програма АГРО планує надати  для цього до 300 000 000 грн. за допомогою цих 15 субгрантів. Остаточна сума кожного субгранту буде залежати від субгрантової діяльності та результатів переговорів.

Передбачається що кошти субгранту будуть спрямовані на:

 • Закупівлю засобів виробництва, в т.ч. сільськогосподарського обладнання по доробці, сушінню та зберіганню зерна;
 • Закупівлю витратних матеріалів для забезпечення зберігання зерна;
 • Закупівлю матеріалів для будівництва тимчасових зерносховищ, в тому числі модульного типу;
 • Компенсацію вартості експертної, лабораторної та навчально-інформаційної підтримки;
 • Компенсацію організаційних та адміністративних витрат субреципієнта на здійснення діяльності з виконання цього проекту.

Очікується, що термін дії субгрантів в рамках субгрантової угоди не перевищуватиме 1 (одного) року.

Приблизна дата початку діяльності в рамках субгранту, присудженого за результатами цього конкурсу  –  30 вересня  2022 року.

Тип договору субгранту буде визначений у процесі переговорів.

Програма USAID  АГРО проведе передзаявочний он-лайн семінар 12 серпня 2022 р. з 10:00 до 12:00 години за київським часом. Цей семінар дозволить прийнятним і зацікавленим заявникам задати питання стосовно ЗПЗ і отримати вказівки щодо порядку заповнення аплікаційної форми. Щоб взяти участь у семінарі, зацікавлені заявники повинні надіслати ім’я і прізвище, назву організації, ел.адресу та номер телефону учасника/ці до 10 серпня 2022 р.  на адресу [email protected] з посиланням на ЗПЗ № 43 в темі листа.  

Заявки (технічну пропозицію, бюджет і супровідні документи) слід подавати в електронному форматі на адресу електронної пошти [email protected] з посиланням на ЗПЗ № 43. Заявки повинні бути подані не пізніше 18:00 за місцевим часом 05 вересня 2022 р. 

Завантажити повний опис технічного завдання

Завантажити додатки (у форматі RAR)

Завантажити додатки  (у форматі ZIP) 

Завантажити список найпоширеніших запитань та відповідей щодо отримання цього субгранту

Довідково:

Проект АГРО – це п’ятирічний проект, що фінансується USAID і реалізовується компанією Кімонікс Інтернешнл. Мета проекту АГРО – прискорення економічного розвитку сільських громад України, які потребують найбільшої підтримки, шляхом покращення управління в сільськогосподарському секторі, що сприятиме розвитку більш продуктивних, сучасних та прибуткових мікро-, малих та середніх сільськогосподарських підприємств (ММСП), які успішно інтегруватимуться в конкурентні українські та міжнародні ринки.

Цілі проекту AГРО:

 • Підвищення продуктивності та покращення доступу до ринку в цільових ланцюгах створення вартості;
 • Покращення ключових допоміжних функцій;
 • Вдосконалення норм і положень у сільськогосподарському секторі.

Як наслідок, проект AГРО збільшить доходи сільськогосподарських мікро-, малих і середніх підприємств (ММСП) і їхній доступ до фінансування, створить справедливий і прозорий ринок сільськогосподарських земель (земельна реформа), що зменшить корупцію в аграрному секторі.

Крім того, наскрізними пріоритетами проекту АГРО будуть: боротьба проти корупції, динамічне навколишнє середовище, гендерна рівність і соціальна інклюзія (GESI), залучення приватного сектору, рух до самодостатності, а також співпраця, навчання та адаптація (CLA).


Останні публікації цього розділу:

Пошук консультанта з працевлаштування та самозайнятості

Тренери з проведення офлайн тренінгів з навчання переможців компоненту «Гранти групам взаємодопомоги»

Тендер на розробку цілей організаційного розвитку ГО Екодія

Послуги психотерапевта-супервізора

Конкурс пропозицій від організацій громадянського суспільства для сприяння ґендерній рівності в Україні

Тендер на надання послуг з проведення аудиту цифрової доступності вебресурсів Верховної Ради України