Грантова програма «Демократичне представництво округів»

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


Додано:
ira

конкурс
Грантова програма «Демократичне представництво округів»

Фонд Східна Європа в рамках реалізації Програми USAID РАДА оголошує конкурс серед громадських організацій на реалізацію проектів, спрямованих на розбудову спроможності співпраці виборців з народними депутатами України в рамках виборчого округу. 

Програма USAID “РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво” виконується Фондом Східна Європа і реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Метою Програми РАДА є сприяти запровадженню повномасштабної парламентської реформи та становленню Верховної Ради України як підзвітної, відкритої та демократичної інституції.

Програма орієнтована на виконання трьох основних завдань:

Завдання 1:    Поліпшення представництва громадськості в законодавчому процесі.

Завдання 2:    Розширення ролі громадян у моніторингу роботи парламенту.

Завдання 3:    Зміцнення ролі законодавчого органу в проведенні незалежного контролю виконавчої гілки влади. 

Основні напрямки діяльності Програми USAID РАДА:

 1. Сприяння ефективній комунікації та взаємодії народних депутатів з виборцями та роботі в окрузі.

В рамках пілотного проекту «Модельний округ», у період 2015-2018 р.р.,  Програма РАДА співпрацювала з 7 народними депутатами, які представляли як мажоритарні округи, так і були обрані за партійними списками. За цей період були апробовані та успішно застосовані такі інструменти як:

 • Тренінги для команди народного депутата
 • Публічні звіти депутатів перед виборцями округу
 • Проведення міських зібрань у форматі «таун-холл» та громадських слухань
 • Заходи, спрямовані на покращення комунікації з депутатами місцевих рад округу
 • Прес-брифінги та прес-конференції
 • Участь журналістів регіональних видань округу в прес-турі до Верховної Ради
 • Проведення виїзних засідань комітетів, комітетських слухань

На поточному етапі Програма поширюватиме кращі практики у регіонах, розширить роботу з різними категоріями виборців (НУО, місцеве самоврядування, ЗМІ, бізнес-асоціації, ін.), а також інституціоналізує кращий досвід через Апарат Верховної Ради. Зокрема, в рамках інституціоналізації компоненту «Модельний округ» в Апараті Верховної Ради планується створити окремий структурний підрозділ, який сприятиме депутатам у їхній роботі в окрузі і зв’язку з виборцями (на базі Управління по зв’язках з місцевими органами влади і органами місцевого самоврядування Апарату Верховної Ради України.

 1. Створення інтерактивного парламентського просвітницького центру для учнів молодшої та середньої школи з урахуванням найкращого міжнародного досвіду

Діяльність центру сприятиме покращенню обізнаності про роль та функції Верховної Ради і про парламентаризм загалом, підвищенню довіри до українського парламенту серед громадян, формуванню громадянських компетентностей у школярів, повазі до
демократичних інституцій у дітей

 1. Створення парламентської дослідницької служби при Верховній Раді.

Завдання дослідницької служби – інформаційно-аналітична підтримка народних депутатів, парламентських комітетів та Апарату Верховної Ради України. Служба стане потужним аналітичним ресурсом для народних депутатів і структурних підрозділів Верховної Ради задля покращення законодавчого процесу, підвищення якості парламентських дебатів і
публічних консультацій для розробки якісного законодавства

 1. Вдосконалення та впровадження методології навчання вперше обраних народних
  депутатів та їхніх помічників-консультантів, підвищення спроможності Апарату Верховної Ради у забезпеченні навчального компоненту

В попередній період Програма РАДА активно долучалась до проведення навчальних заходів для народних депутатів України та помічників-консультантів. Зокрема, розроблено та проводяться тренінги «Регламент Верховної Ради», «Діяльність народного депутата та його команди», «Робота з запитами та зверненнями», «Аналіз політики», «Звітування народного депутата України». Програмою напрацьовано цілу низку довідкових та інформаційно-аналітичних матеріалів з різних аспектів парламентської діяльності.

На поточному етапі Програма РАДА продовжить системну співпрацю з Апаратом Верховної Ради, зокрема щодо організації та проведення тренінгових сесій для новообраних народних депутатів України та їхніх помічників-консультантів з різних аспектів парламентської діяльності та інституціоналізації тренінгів та навчальних програм в Апараті Верховної Ради.

Грантова програма

«Демократичне представництво округів»

Представницька функція парламенту є однією з ключових і передбачає різноманітні формати безпосередньої та опосередкованої комунікації народного депутата України з виборцями. Це є невід’ємною складовою здійснення повноважень члена парламенту. Вивчення і запровадження нових можливостей та форматів такої взаємодії є одним із головних завдань Програми USAID РАДА.

В рамках реалізації проекту «Модельний округ» Програми USAID РАДА, який покликаний створити ефективну модель діяльності народного депутата України у виборчому окрузі, комунікації та взаємодії з виборцями,  Фонд Східна Європа оголошує конкурс грантів для громадських організацій. 

Основне завдання грантової програми – розбудова демократичної спроможності співпраці виборців з народними депутатами України та народних депутатів України з виборцями в рамках округу.

Види діяльності в рамках грантової програми можуть включати наступні (не обмежуючись ними):

 1. Побудова системи парламентської громадянської освіти для громадян в округах. Народні депутати України та помічники стануть провідниками знань про повноваження Верховної Ради України, повноваження, права та обов’язки народних депутатів України, помічників-консультантів, представницьку функцію, роботу в окрузі.
 2. Розробка та надання громадськості та народним депутатам України інструментів, які допомагатимуть законодавцям приймати якісні рішення.

Доступ громадськості до процесів прийняття рішень, публічні консультації, налагодження механізмів співпраці народних депутатів України з різними групами виборців в окрузі – неурядові організації, органи місцевої влади та самоврядування, бізнесу з метою вивчення проблематики і вироблення оптимальних рішень, консультації, публічні дискусії, звітування.

 1. Співпраця з народними депутатами та командами в напрямку розробки планів та індикаторів ефективного виконання обов’язків та повноважень народного депутата України та здійснення моніторингу виконання цих планів.
 2. Систематизація та обмін кращими практиками роботи народного депутата України в окрузі та взаємодії з виборцями, обміну досвідом та створення мереж всередині України та міжнародних партнерств.

До участі у конкурсі запрошуються офіційно зареєстровані організації громадянського суспільства з усіх регіонів України, що знаходяться на території, підконтрольній уряду України, і які мають достатню спроможність реалізувати відповідний проект.

Усі заявки, подані на конкурс, будуть розглянуті та оцінені незалежною комісією експертів на основі критеріїв відбору.

Критерії відбору:

 • відповідність та ефективність проекту:
 • чітка постановка проблеми, ідентифікація та аналіз причин, наслідків та шляхів вирішення проблеми, які пропонуються проектом;
 • відповідність запропонованих цілей, діяльності і очікуваних результатів завданням конкурсу;
 • орієнтованість проекту на результат з вимірюваними короткостроковими та довгостроковими результатами;
 • чітка роль та активне залучення усіх зацікавлених сторін.
 • інноваційний підхід у роботі;
 • ідентифікація ризиків та шляхів їх мінімізації;
 • стійкий вплив на цільові групи.
 • спроможність організації:
 • попередній досвід успішного виконання проектів;
 • партнерство з місцевою владою та органами місцевого самоврядування, народними депутатами України та їхніми командами, мас-медіа, неурядовими організаціями, громадськістю;
 • експертний потенціал членів організації та зовнішніх експертів.

Максимальний розмір гранту – до 500 000 грн. для однієї організації

Загальний бюджет грантової програми – 5 млн грн.

Очікувана тривалість проектів – до 6 місяців

Очікуваний початок діяльності – 1 грудня 2019 року

 

Як подавати заявку?

Аплікаційну форму, логічну модель та форму бюджету, а також інструкції щодо їх заповнення можна знайти на веб-сайті ФСЄ www.eef.org.ua.

ФСЄ зберігає за собою право не надавати фінансування, якщо якість проектних заявок не задовольнятиме умовам конкурсу.

Будь-ласка, зверніть увагу, що:

 • у рамках цього конкурсу гранти не можуть надаватися комерційним організаціям, політичним партіям, релігійним організаціям та фізичним особам;
 • заявка має подаватися українською мовою;
 • заявники будуть повідомлені про результати розгляду їхньої заявки у письмовій формі електронною або звичайною поштою;
 • рішення конкурсної комісії остаточне і перегляду не підлягає;
 • подані заявки не повертаються і не рецензуються.

Окрім цього, ФСЄ не надаватиме фінансування для:

 • будівництва або ремонту будівель і офісних приміщень;
 • організації спортивних та рекреаційних заходів;
 • сплати наявних фінансових або інших боргів організації;
 • покриття організаційних витрат, які не пов’язані з діяльністю за проектом;
 • медичних та реабілітаційних послуг;
 • наукових або технічних досліджень;
 • участі в академічних програмах та тренінгах за кордоном;
 • діяльності політичного або релігійного характеру.

Останній термін подачі заявок – 3 листопада 2019 р.

Результати конкурсу будуть оголошені до кінця листопада 2019 р.

Всі заявки мають бути надіслані на адресу електронної пошти  [email protected] не пізніше 23:59 3 листопада 2019 р.

Питання щодо цього оголошення про конкурс можна надсилати у письмовій формі на [email protected] до 28 жовтня 2019 року.


Останні публікації цього розділу:

Тендер із постачання велосипедів для укомплектування велосипедних патрулів поліції

Тендер на закупівлю обладнання для мереж вуличного освітлення для Золотниківської ОТГ (Тернопільська область) RFP 417

Конкурс на закупівлю наборів реагентів для імуноферментного аналізу

Tендер на постачання обладнання та інструментів для метало- та деревообробки для Чаплинської ОТГ (Херсонської області)

Партнерство в організації навчальних ігор для осіб з фізичною інвалідністю

Конкурс на розробку програмного забезпечення для візуалізації даних та звітності для інформаційної підтримки НКРЕКП