У Києві триває безстрокова акція на підтримку сирійців – активісти закликають долучатися

Біля посольства РФ у Києві, продовжується акція протесту проти злочинів Росії у Сирії. За словами активістів, вона є безстроковою. Тепер тут розгорнено намети,  небайдужі приносять їжу та теплий чай, ...

???????????????????????????????

Любов Єремічева

Біля посольства РФ у Києві, продовжується акція протесту проти злочинів Росії у Сирії. За словами активістів, вона є безстроковою. Тепер тут розгорнено намети,  небайдужі приносять їжу та теплий чай, довозять дрова – грітися можна просто біля металевого смітника, де розведено багаття, проте із низькою температурою у столиці це не надто допомагає. Учасники протесту мерзнуть, а проте не йдуть – відтепер тут є чергування й вночі.

IMG_1740

???????????????????????????????

“Вимагаємо запровадити економічні санкції проти Росії через її злочинні дії в Сирії! Лідери Євросоюзу лише змогли продовжити існуючі санкції проти Росії. Жодна країна не наклала санкції на Росію через бійню, яку вона розв’язала в Сирії. Я закликаю українських депутатів, членів уряду, прем’єра-міністра Volodymyr Groysman та Президента Петро Порошенко показати приклад для всього світу і запровадити додаткові економічні санкції проти Росії через злочини, які вона коїть у Сирії! Непокаране зло зростає!”, – говорить у Facebook ініціатор акції Олександр Іванов. А також він наголошує: “Протест під російським посольством проти злоччиних дій Росії в Сирії триває! Підходьте, підтримуйте, хоча б на короткий час. Повітрофлотський проспект 27″.

???????????????????????????????

???????????????????????????????

???????????????????????????????

До акції приєдналась мусульманська громада – на захист своїх сирійських побратимів…

“Наші мусульмани з сьогоднішнього дня будуть частіше приходити до посольства РФ“, – сказав Громадському простору Саід Ісмагілов, муфтій Духовного управління мусульман України “УММА”.

Напередодні він писав звернення на своїй сторінці у Facebook: “В цю п’ятницю під час Джума-намазу в усіх мечетях та Ісламських культурних центрах Духовного управління мусульман України “Умма” ми будемо молитись за загиблих, та за порятунок живих.

Українці, ви розумієте з ким ми маємо справу, і від кого захищаємось? Ви бачите ці фото? Якщо ми не зупинимо агресора, та не захистимо Україну, таке буде в наших містах. І не кажить, що вони не здатні зробити це з нами. Здатні. І в минулому багато робили масових жорстоких вбивств. Нам не можна програвати, адже це чекатиме і на нас. На сході триває війна, вона не закінчилась. У російських вбивць руки не по лікоть у крові, а до потилиці. І вони вже інакшими не будуть, марно від них очікувати людяності та співчуття. Захищайте Україну! Моліться за Сирію!

???????????????????????????????

Це наш релігійний обов’язок, – говорить Тарік Сархан, завідувач відділом «Ознайомлення з ісламською культурою» ВАГО «Альраід», – не можна, щоб інші захищали життя наших братів в Сирії, а ми сиділи тут в Україні, насолоджуючись безпекою і свободою, сиділи вдома і грілися теплою їжею, сиділи, склавши руки, і насолоджувалися безпекою з дітьми, дружинами, а інші в цей час виступають на наш захист, щоб виразити свою ненависть і незадоволення тиранами, вбивцями, які проливають нашу кров. Тож ми прийшли сюди і, в першу чергу, я хочу подякувати організаторам цієї акції. По-друге, у мене особливе прохання до наших братів – мусульман і не мусульман, арабів і не арабів, – братів, яких об’єднує з нами ідея та віра в свободу, в справедливість… Якщо хтось вірить в Бога, він має вірити в справедливість паралельно з Богом – і ця справедливість не настане, поки ми нічого не будемо робити”.

???????????????????????????????

“Як мінімум – прийдіть і постійте тут, скажіть свою думку людям – нехай вас почують, розкажіть про те, що відбувається, – говорить пан Тарік, –  Якщо не можете цього – розповсюджуйте про це інформацію, запрошуйте інших людей, не можете – сидіть вдома, але хоча б згадайте про нас в молитвах. Поки ви сидите в Інтернеті, пошукайте людей, які приїхали сюди із Сирії, які потребують допомоги, якщо не можете їм допомогти – будь ласка, приведіть їх до нас, ми їм допоможемо, зробимо все, що від нас залежить, для допомоги їм. Ми хочемо, щоб ця ситуація закінчилась, ми хочемо виявляти співпереживання та співчуття до цього – для того, щоб, якщо не дай Боже, це горе повторилось тут, з нами, в Україні, знайшлись такі ж щирі люди, які будуть турбуватися про нас і робити все, що від них залежить, для нашого порятунку. Якщо ми нічого зараз, сьогодні не будемо робити, ми просто будемо заслуговувати всього, що з нами буде відбуватися після цього“.

???????????????????????????????

???????????????????????????????

???????????????????????????????

Нагадаємо, що вчора, 15 грудня,  біля посольства РФ у Києві розпочалася акція протесту проти злочинів Росії у Сирії. Активісти, правозахисники, небайдужі громадяни зібрались, щоб заклеїти паркан посольства сотнями фотографій російських звірств у Сирії та підтримати вільних сирійців.

Подія у Facebook


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Юрій Антощук: працюємо над створенням рекомендацій херсонським громадам та відновленням соціальних зв'язків

Простір, де вас вислухають, творить умови для зцілення: Франческо Ардженіо Бенаройо про досвід допомоги українцям

Репортажно з Алеї ГО «Згуртованість»: у Києві відбувся #РазомДіємо Фест

Меморіал: створення нової культури пам’яті, віддаленої від радянщини

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом