“Світ зобов’язаний сказати цьому диктатору “Ні!” Акція на підтримку сирійців біля посольства Росії у Києві

Сьогодні, біля посольства РФ у Києві, відбулась акція протесту проти злочинів Росії у Сирії. Активісти, правозахисники, небайдужі громадяни зібрались, щоб заклеїти паркан посольства сотнями ...

???????????????????????????????

Віталій Ніщименко

Сьогодні, біля посольства РФ у Києві, відбулась акція протесту проти злочинів Росії у Сирії. Активісти, правозахисники, небайдужі громадяни зібрались, щоб заклеїти паркан посольства сотнями фотографій російських звірств у Сирії та підтримати вільних сирійців.

???????????????????????????????

За даними ООН, у Сирії уже загинуло 400 000 осіб. У конфлікті беруть участь понад 20 країн.

Ініціатор акції Олександр Іванов назвав події у Сирії “найбільшою катастрофою ХХІ століття”.

“Лише потужний міжнародний розголос, лише наше небайдужість зможуть зупинити цю бійню. Тому ми закликаємо Уряд України, Верховну Раду України, ввести додаткові економічні санкції проти Російської Федерації, скасувати безвізовий режим. Закликаємо Європейський Союз, Сполучені Штати Америки ввести додаткові економічні санкції проти Російської Федерації. Це єдиний дієвий метод, який може зупинити загибель десятків або й сотень тисяч людей буквально у найближчі дні” – зазначив активіст.

???????????????????????????????

Сирієць Магомет подякував українцям, які прийшли на акцію. Він заявив: “Ми не можемо стільки мовчати, ми не знаємо хто наступний у черзі. Тому що за останні декілька років політика Путіна була настільки агресивною і кривавою, що весь світ зобов’язаний сказати цьому диктатору “Ні!” і “Вистачить!””.

???????????????????????????????

Активіст громадянського спротиву російській окупації Криму, політв’язень, Геннадій Афанасьєв, згадав також про військове вторгнення Росії у Грузію 2008-го року: “Багато хто з нас, і я особисто, були байдужими. Ми не розуміли, що там відбувається і займалися власними справами. Але через декілька років ми особисто відчули, що таке стосунки із Російською Федерацією,  відчули всі ті складнощі, всі скрути та турботи на власній долі. Ми і зараз маємо багато проблем: війну, окупацію, але в той же час ми не можемо лишатися байдужими до вбивств, смертей та катувань, які відбуваються в інших регіонах цього світу. Сьогодні ми зібрались тут, щоб виразити свою солідарність до тих людей, які вмирають прямо зараз, і закликати світову спільноту чинити тиск, ввести окремі санкції щодо Путіна та Башара Ассада, щоб вони припинили вбивати дітей, мирних людей”. 

???????????????????????????????

Олександра Матвійчук, правозахисниця, координаторка Євромайдан SOS, відзначила: “Коли я читаю у сухих зведеннях Верховного комісара ООН про те, що є достовірні свідчення про десятки людей, які були піддані позасудовим стратам і посеред цих людей є жінки та діти. Коли я читаю, що Верховний комісар непокоїться за тих людей, які лишаються на підконтрольних уряду Сирії територіях, тому що їх чекають тортури і страшна смерть, я розумію про що він говорить. І у моїй пам’яті оживають сотні розповідей, які ми та наші колеги, волонтери збирали… Коли ти це розумієш, ти стаєш нещасним, тому що ти не можеш просто ходити на роботу, ти не можеш просто зустрічатися з рідними, тому що розумієш, що це війна і навіть, якщо ти живеш  в іншій країні, у кожного з нас є особиста відповідальність за людей, які знаходяться у скруті. Це важливо, тому що біль не має кордонів, він так само як і зброя, долає ці кордони.

Ще важлива річ, яку я помітила. Ми встановлюємо тих людей, які вчиняли воєнні злочини на Донбасі. Виявляється, що ці ж самі люди були в Криму, а потім виявляється ті ж самі люди вчиняли воєнні злочини у Чечні, ті ж самі люди влаштовували ескадрони смерті в Придністров’ї. Я не працюю у Сирії, я не знаю про цей конфлікт, але я більш ніж переконана, що ті ж самі люди, які принесли нам смерть на Донбас зараз знаходяться там, як на передовій. І питання тільки у тому, коли це коло безкарності перерветься і коли ми зможемо це зупинити”.

Співробітники телеканалу Аль-Джазіра зібрали відео сирійців, які опинились в оточенні:

Народна депутатка Ірина Суслова, яка підтримала акцію протесту проти звірств в Алеппо, на своїй сторінці у Фейсбук закликала колег парламентарів офіційно визнати дії в Алеппо злочинами проти людяності та звернутись до міжнародної спільноти з вимогою організації гуманітарної місії для порятунку людей від кривавого терору, а також з вимогою посилити економічні санкції проти Російської Федерації.

Більш детально як відбувалась акція протесту під посольством РФ у Києві –  у відео:


Тематика публікації:       

Останні публікації цього розділу:

Інна Підлуська: якщо сьогодні щось не вийшло — це не обов'язково "зрада"

Мистецтво перемагати булінг

Анна Бондаренко: у нашому просторі волонтерства стає все більше

Ірина Ткаченко: Ми всі трішки Ілони Маски — вашим космосом може бути громада

Міжсекторна комунікація: як знайти довгочасний win-win?

Олена Данілова про міжсекторну синергію: вибудувати довіру — це довгий шлях і багато роботи