З 1 червня на ГО очікують нові форми заяв для реєстраційних послуг

З 1 червня заснування, зміни й припинення юридичних осіб (зокрема НУО), а також громадських формувань без статусу юридичної особи і ФОПів будуть чинитися по нових формах, шаблони яких днями схвалив Мін'юст.

З 1 червня на ГО очікують нові форми заяв для реєстраційних послуг

З 1 червня заснування, зміни й припинення юридичних осіб (зокрема НУО), а також громадських формувань без статусу юридичної особи і ФОПів будуть чинитися по нових формах, шаблони яких днями схвалив Мін’юст.

Про це йдеться в їхньому Наказі від 19 травня 2020 року №1716/5 “Про оновлення форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань”, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 20 травня 2020 року за №454/34737.

Зокрема регулятор скасував 24 чинні форми й ввів нові, число яких скоротилося до 9. Тепер вони уніфіковані під організаційно правові форми – окремо для ФОПів, окремо для органів влади, окремо для громадських формувань, окремо для всіх інших юридичних осіб тощо.

Тож із понеділка засновники, керівники та підписанти НУО мають використовувати нові бланки при зверненнях до державних реєстраторів у ЦНАПах і юстиціях, нотаріусів у випадках всіх реєстраційних послуг, а саме створення, внесення змін (зміна найменування, установчих документів, місцезнаходження, видів економічної діяльності, органів управління, мети діяльності, інформації для здійснення зв’язку, керівника/членів керівного органу або відомостей про таких осіб, особи, яка може вчиняти дії від імені юридичної особи, або відомостей про таку особу, відомостей про правонаступника в разі виділу, внесення відомостей про юридичну особу, правонаступником якої є юридична особа в разі приєднання), припинення, включення відомостей, підтвердження відомостей про кінцевих бенефіціарних власників, реєстрації символіки, реєстрації всеукраїнського статусу громадського об’єднання.

Бланки для замовлення виписки/витягу з ЄДР і про надання документів, що містяться в реєстраційній справі, лишаються незмінними наразі.

Мін’юст окремо зауважив, що частина “функціоналу” нових бланків (а саме вибір спрощеної системи оподаткування, реєстрація платником ПДВ і отримання статусу неприбутковості) з 1 червня буде тимчасово недоступною.

Важливо, що введення нових форм (зокрема заяви щодо підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника) не вимагає перереєстрації як такої та не спричиняє початок 3-місячного перехідного періоду для всіх юридичних осіб (зокрема НУО) щодо обов’язкового підтвердження наявності або відсутності відомостей про кінцевих бенефіціарних власників, чого вимагає новий закон “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення”, що набув чинності 28 квітня. Міністерство фінансів очікує, що перехідний період почнеться десь у строк до 28 липня, після чого переважній кількості юридичних осіб (зокрема громадським об’єднанням і благодійним організаціям) доведеться актуалізувати дані про кінцевих бенефіціарних власників.

Також нагадуємо, що певні реєстраційні послуги для НУО є платними, розмір чого встановлюється на весь поточний рік.


Останні публікації цього розділу:

Проблема 21 травня. Легітимний президент чи стан interregnum*?

Напрями безбар’єрності в молодіжній роботі

Що не є форум-театром або культура поваги до авторських методик

Як громадським і благодійним організаціями покращити комунікацію?

Як зупиняти кризи в корені: три рекомендації для донорів

Де і як шукати ідеї для проєктів?