Уряд не хоче запускати “відсоткову філантропію” у 2018 році

У 2018 році громадянське суспільство України мало шанс перейти від обговорення «відсоткової філантопії» до практичного використання цього механізму фандрейзингу. Запуск ВФ був включений в проект ...

miregion
Уряд не хоче запускати “відсоткову філантропію” у 2018 році

У 2018 році громадянське суспільство України мало шанс перейти від обговорення «відсоткової філантопії» до практичного використання цього механізму фандрейзингу. Запуск ВФ був включений в проект урядового Плану заходів сприяння розвитку громадянського суспільства на 2018 рік.

Якби цей пункт був реалізований, то вже в цьому році Уряд мав би розробити всі необхідні законодавчі зміни, щодо громадяни отримали можливість перерахувати частину своїх податків на підтримку громадських організацій.

Проте Міністерство фінансів України наклало вето на весь документ, поки з нього не буде виключений пункт про відсоткову філантропію. Міністерство регіонального розвитку, яке було відповідальним за розробку і просування документу, «вивісило білий прапор» і відмовилось від запуску відсоткової філантропії. У випадку, якщо якийсь з органів влади не погоджує урядовий документ, Мінрегіон мав би підготувати протокол розбіжностей, де обґрунтувати важливість пункту і передати це питання на вирішення Кабміну.

Але Мінрегіон вирішив не ускладнювати собі життя і просто відмовився від цього інструменту.

І тут ми вчергове бачимо розбіжності у словах і діях державних інституцій. З одного боку є Національна стратегія сприяння розвитку громадянського суспільства на 2016-2020 роки, яка мала б стимулювати державні органи запускати нові можливості для громадських і благодійних організацій. А з іншого боку є пасивність органів виконавчої влади в реалізації цієї стратегії.

Урядовими бенефіціарами «відсоткової філантропії» є Міністерства молоді і спорту, Мінкульт, Міністерство соціальної політики та Міносвіти, які найбільше працюють з громадськими організаціями. Саме очільники цих міністерств могли б захистити «відсоткову філантропію», якби Мінрегіон якісно виконав свою роботу і підготував протокол розбіжностей.

Проте ми в чергове втратили хорошу можливість зробити громадянське суспільство сильнішим.

Чи варто на цьому зупинятись? Точно ні. Уряд далеко не єдиний “гравець” в українській політиці. Серед членів парламенту є багато друзів громадських і благодійних організацій, які точно погодяться зареєструвати законопроект про «відсоткову філантропію».

Тож боротьба за кращі можливості для фінансової стабільності громадських організацій – триває!


Останні публікації цього розділу:

Проблема 21 травня. Легітимний президент чи стан interregnum*?

Напрями безбар’єрності в молодіжній роботі

Що не є форум-театром або культура поваги до авторських методик

Як громадським і благодійним організаціями покращити комунікацію?

Як зупиняти кризи в корені: три рекомендації для донорів

Де і як шукати ідеї для проєктів?