Сніданок із головою ОТГ – формат прозорої комунікації в умовах децентралізації
В умовах децентралізації одниv із найважливіших напрямів є прозора та ефективна комунікація громадськості з владою. Аби бути почутими, громади використовують низку оригінальних методів, які приносять ...
Додано:
Наталія Бурило
В умовах децентралізації одниv із найважливіших напрямів є прозора та ефективна комунікація громадськості з владою. Аби бути почутими, громади використовують низку оригінальних методів, які приносять і користь, і задоволення. Поговоримо про ефективні та креативні формати взаємодії влади з громадськістю на конкретному прикладі, який можна впевнено брати у кошик успішних інструментів!
Сніданок із головою ОТГ – дуже незвичайний та новий формат взаємодії громадськості з владою. Широківська громада Запорізької області крокує до прозорості та ефективності в умовах децентралізації оригінально. Коли соцмережі, неформальне спілкування поєднуються з традиційно серйозними та закритими сферами життя, то це і є сучасність та розвиток. ДІЄМО та розвиваємося!
На веб-сайті Широківської об’єднаної територіальної громади висвітлені репортажі про проведені зустрічі за кавою голови ОТГ та небайдужих громадян. Формат виявився справді цікавим та підтвердив свою ефективність. Наразі за можливість обговорити із головою будь-які питання, що стосуються громади, у неформальній атмосфері проходить щомісячний онлайн-конкурс у соціальних мережах.
Комплексний розвиток громади, стан інфраструктури, проєкти, які планується впровадити в найближчому майбутньому – мешканці ставлять питання, що викликають зацікавленість громади, а також висловлюють пропозиції та власне бачення спільного руху вперед.
Оксана Махмудова, жителька Відрадного, одна з переможниць конкурсу «Сніданок з головою громади», мала змогу поспілкуватися з Денисом Коротенком тет-а-тет за філіжанкою кави. Зі статті Широківської ОТГ дізнаємося: «На запитання про власні мрії та бажання, Оксана відповідає, що найголовніша мрія – комфортне, заможне життя в Україні, щоб не виникало бажання їздити до інших країн на заробітки. А ще вона мріє відкрити власну справу в громаді та сподівається на підтримку керівництва громади, з чим Денис Коротенко одразу погодився, адже Широківська команда завжди виступає «за» ідеї, які націлені на розвиток нашого краю. Тому голова запросив Оксану прийти на прийом до нього та обговорити всі питання щодо старту власного бізнесу.
Оксана каже, що вона помічає позитивні зміни з початком створення громади – і вуличне освітлення населених пунктів, і запровадження вивезення сміття».
«Як умотивувати людей долучатися до змін? Донести до них, що громада – це насамперед їхній дім, за чистотою якого повинен слідкувати кожен. Прибирати свою ділянку, викидати сміття в баки, а не спалювати його або робити сміттєзвалища – це все можливо для кожного жителя і це потрібно робити. Інакше змін не буде. Крім того, потрібен контроль та система штрафів, щоб змусити людей стати врешті більш усвідомленими», – каже Оксана.
Широківська громада Запорізької області бере участь у програмі «Децентралізація приносить прозорість та ефективність в освіті та медицині в умовах децентралізації» (ДІЄМО, англ. – UCCCT), що виконується в Україні міжнародною організацією «Глобал Ком’юнітіз» (Global Communities). Цілі проєкту – підвищити обізнаність громадян про корупційні ризики і прояви, ефективні механізми, що їм запобігають і підтримують прозорість та доброчесність місцевої влади. А також впровадити у громадах інструменти підзвітності та громадського нагляду для запобігання корупції в освіті й медицині на місцевому рівні.