На підході – “важка артилерія”

НАШІ ПОДАРУНКИ ПІД ВАШУ ЯЛИНКУ. Наша діяльність не має такої інформаційної підтримки як держреформи, гучні скандали і т.і., але ми наполегливо робимо свою справу. Детальніше дізнайтесь з лонгріду ...

Happy New Year! Civil Society app
На підході – “важка артилерія”

НАШІ ПОДАРУНКИ ПІД ВАШУ ЯЛИНКУ. Наша діяльність не має такої інформаційної підтримки як держреформи, гучні скандали і т.і., але ми наполегливо робимо свою справу. Детальніше дізнайтесь з лонгріду нижче, бо то вже стало для нас традицією за 2 тижні до Нового року підсумовувати, що відбулося. Отже 2017…

1. Після демонстрації розроблених інструментів та нових підходів на Глобальному Форумі в Африці, Британська Рада (дякуючи Vitaliy Tykhonovych) виявилась достатньо сміливою аби першою запровадити їх пілотування у своїй програмі “Активні громадяни”, що реалізується разом із 68 НУО в усіх областях України. З’явилося відео з досить цікавою візуалізацією https://youtu.be/dar7QSUIPoE від партнерів (дякуючи Дарья Сметанко), а враження самої Британської Ради від впровадження можна переглянути в цій публікації http://www.globalfundcommunityfoundations.org/…/burning-iss…

2. В липні попередні результати впровадження були представленні партнерами (дякуючи Inna Starchikova) на зустрічі партнерів Глобального Фонду в Ірландії. Організації з США, Аргентини та декілька Європейских країн виявили бажання пройти вебінар та навчитись як користуватись для потреб у своїх країнах.

3. Тим часом інші партнери запроваджують ініціативу “Розумна Взаємодія” в Україні. Вона спрямована на впровадження більш ефективної взаємодії між РІЗНИМИ інституціями, програмами та людьми за допомоги Civil Society app. Перший результат, що надихнув – 1671 місцева громада, які знаходяться в комунікації щодо впровадження “Розумної Взаємодії”.

4. Як виявилось, першим необхідним кроком є навчання, але охопити звичайними тренінгами таку кількість – це дуже дорого та довго. Наші партнери (дякуючи Ludmila Levih) взялися створити дистанційний курс для е-навчання. Перший навчальний компонент “Розумний кромадянин” вже можна переглянути за посиланням https://edu.gurtom.mobi Це орієнтований-на-результат курс, тобто там мінімум загальної теорії і максимум можливостей для практичних питань вже під час навчання.

5. Насправді гаряче стало після того, як перша хвиля, а це більше 500 учасників ініціативних груп десь із 50 місцевих громад, долучилися в жовтні до навчання за курсом “Розумна Взаємодія”. ІТ-група була щасливою дізнатись про низку багів, реагувала та навіть щось створювала одночасно з навчанням (дякуючи в особі Andrii Pertsiukh).

6. А після налагодження зворотього зв’язку із учасниками стало ще і дуже цікаво:) Декілька цитат. Секретар однієї з місцевих рад пише: “Зараз я вже розумію, що даний курс – є більш ніж картування, це – “важка артилерія” для розвитку громад”. Громадяський діяч: “це навчання потрібно пройти хоча б по одному представнику з кожного села …щини!”. А це нове для нас: “була б НЕ зайвою допомога та підтримка державою даного проекту”. Або таке “Зиск з цього будуть мати і громадські організації, і люди, і міська рада…Я ще не знаю, що там попереду, але дякую Вам”, і багато іншого. Такі враження надихають. І не менш важливо – поширює коло прихільників Розумної Взаємодії, які не тільки прагнуть, але вже ЗНАЮТЬ ЯК. дуже важливі умови аби рухатись далі.

7. Дехто вже намагається пілотувати впровадження цих інновацій в громадах (окремо дякую Denys Tkachenko), і це надає дуже важливу практичну інформацію щодо методів впровадження, які краще працюють. Дехто намагається інтегрувати Розумну Взаємодію до Національної Стратегії розвитку громадянського суспільства, співпрацювати з державними огранами та досягти в 2018 максимального рівня охоплення громад. Дехто намагається побудувати нові механізми взаємодії науковців (дослідників та розробників) із практиками, шо на мій погляд може бути дуже корисним як для громад так і для науковців. До речі, деякі проблеми не обмежуються державними кордонами, і в грудні концепція Розумної Взаємодії була презентована для представників країн Черноморського регіону, створюються робочі контакти та групи. Аби не пов’язнути в довічних обговореннях та перейти до впровадження визначено дуже прості 3 кроки. Отже отримали також значний потенціал для зростання кола партнерів та подальшої діяльності.

8. З іншого боку, маю констатувати, що 2017 рік дуже відрізняється від 2014 з точки зору можливостей та мотивації ІТ-волонтерів. Нагадую, що прототип Civil Society app виник саме завядки ІТ-волонтерам, тому ця тенденція має безпосередній вплив на наш проект. Отже необхідно знайти нові можливості, аби всі передбачені інструменти були доступні для користувачів. Це некомерційний проект, до того ж він не має обслуговувати інтереси окремих партій чи “спонсорів”. Все це дуже важливо для збереження неупередженості “Громадянського Суспільства”, але значно зменшує поле пошуку. Водночас зрозуміло, що через навчання поширюється коло прихільників в Україні та за її межами, і наша стратегія розвитку в 2018 має будуватись саме за цим напрямком. До речі, першою хто зареєструвалася на ангомовний курс Розумної Взаємодії була професорка із США, і тут можна пишатись, що нам також є що запропонувати за океан для навчання.

9. Таким чином в новому році ми плануємо обмежитись підтримкою вже діючих інструментів. І зосередитись на підтримці всіх бажаючих поширити знання та навички Розумної Взаємодії навколо себе. Доопрацювання решти розроблених проектів спробуємо здійснювати як окремі проекти. Одним з перших кроків в цьому напрямку – маємо створити публічне “картування нашої платформи”, де відмітити вже створений функціонал, та який ще не створено, але передбачено в обсязі повної версії (робочої чи прототипу). Сподіваємось, це надасть можливість долучатись зацікавленим особам саме до тих рішень, які їм цікаві.

Дякую всім, хто дочитав:) Лайком чи репостом можна зробити власний внесок до інформаційної підтримки цієї справи. Кому цікаво дізнатися більше, перегляньте онлайн курс та долучайтесь до навчання – воно варто витраченого часу. У наразі бажання долучитись до розвитку цієї справи – пишіть мені особисто www.facebook.com/vadimgeo 

Приємних свят, та найкращих побажань Вам та Вашим близьким!

 


Останні публікації цього розділу:

Проблема 21 травня. Легітимний президент чи стан interregnum*?

Напрями безбар’єрності в молодіжній роботі

Що не є форум-театром або культура поваги до авторських методик

Як громадським і благодійним організаціями покращити комунікацію?

Як зупиняти кризи в корені: три рекомендації для донорів

Де і як шукати ідеї для проєктів?