Мобільні технології для НУО (ч1)

Мобільні технології вже здатні перевернути наше уявлення навіть стосовно звичайної діяльності для НУО. Маю безпосереднє відношення до теми, отже готуйтесь опанувати найсучаснішими інструментами для ...

Додаток Civil Society app
Мобільні технології для НУО (ч1)

Мобільні технології вже здатні перевернути наше уявлення навіть стосовно звичайної діяльності для НУО. Маю безпосереднє відношення до теми, отже готуйтесь опанувати найсучаснішими інструментами для своєї діяльності впродовж декількох публікацій.

Нешодавно був на досить великому конгресі патріотичних об’єднань. Дуже важливу справу роблять учасники. АЛЕ. Прийняття звернень чи інших документів шляхом голосування досі відбувається як в кам’яному віці. Пам’ятаєте, як це зазвичай відбувається на великих зборах, форумах і т.і.? Організатори можуть зачитати документ та символічно спитати чи всі за, або виконується певний стародавній рітуал: створюється лічільна комісія, кожного разу фактично тикаючи пальцем рахуються підняті руки… А процедура надання\ненадання секретарем голосу присутнім? А відсутність реальних можливостей для інтерактиву під час пленарних виступів доповідачів? І що мені дивно — навіть молоді люди також пристосовуються та приймають ці мало ефективні витрати свого часу!

Можливо не варто було б загостряти увагу на цих «дрібницях», але як виявляється саме вони впливають на створення системних проблем в країні. Залученість громадян до прийняття рішень в громадських об’єданнях дуже часто не краще ніж в органах влади. Необхідність регулярно збирати купу людей в одному приміщенні для проведення загальних зборів – це випробування всіх і кожного. Отже не дивно що більшість громадських організацій намагається проводити загальні збори не частіше разу на рік, замість розвитку залучення членів до прийняття рішень. Як наслідок навіть активні громадяни, що виступають за системні зміни, не мають таких навичок демократичної участі та підсвідомо тяжіють до авторитарного правління. В результаті народжується черговий місцевий чи національний царьок як немінуча “нагорода” за відсутність у нас з вами необхідних навичок.

Замість цієї вимушеної трансформації людей в “електорат”, громадські організації, об’єднання і навіть зацікавлені партії отримали чудову альтернативу на підставі мобільних технологій. Дивимось відео https://youtu.be/O4n5i_PCQGI

Таким чином ви в змозі наповнити інтерактивом будь-який захід в реалі чи онлайн, не сторюючи перешкод для його мети. В наступній публікації наведу декілька прикладів, а зараз мабудь найваживіше. З кожним кліком “так”, “ні” чи “утримався” учасники вашого об’єдання будуть поступово розвивати власні навички свідомої участі в прийнятті рішень. Тобто перетворюються на свідомих носіїв влади. Навіть якщо ваша організація не буде мати сенсаційних досягнень, це реальний внесок в оновлення України.

Як на наступному кроці можна реалізувати сумісні рішення 

Можна також залишитись осторонь, і далі стримувати суспільство на рівні “електорату”. Цікаво, а який вибір зробить ваша організація? Згодом як громадяни, так і донори побачать ваш вибір на мапі Громадянського Суспільства. У разі запитань, звертайтеся будь ласка до мене на ФБ, буду радий допомогти всім зацікавленим.


Останні публікації цього розділу:

Проблема 21 травня. Легітимний президент чи стан interregnum*?

Напрями безбар’єрності в молодіжній роботі

Що не є форум-театром або культура поваги до авторських методик

Як громадським і благодійним організаціями покращити комунікацію?

Як зупиняти кризи в корені: три рекомендації для донорів

Де і як шукати ідеї для проєктів?