Містам не вистачає тепла

Що потрібно, щоб громада активно розвивалось? Активні люди, ідеї, проекти, гроші та інші ресурси? – це все є практично у кожному місті. Але все це є порізно. Хтось робить бізнес, хтось соціальні ...

climbing helping  team work , success concept
Містам не вистачає тепла

Що потрібно, щоб громада активно розвивалось? Активні люди, ідеї, проекти, гроші та інші ресурси? – це все є практично у кожному місті. Але все це є порізно. Хтось робить бізнес, хтось соціальні проекти, хтось має ідеї, але немає коштів на їх реалізацію, а хтось навпаки. Ми працюємо всі окремо, тому й немає ефекту синергії.

Нещодавно я більше дізнався про платформу для ініціатив і синергії між ними “Тепле місто”. Це надихнуло мене на певні роздуми – поки ми не почнемо довіряти одне одному і співпрацювати про розвиток громади не може бути й мови.

Ми втратили здатність самим вирішувати проблеми території, на якій проживаємо. Так, ми це вміли і втратили. Для прикладу у Тернополі у 1899-му році українцями було створене “Повітове товариство кредитове”, яке за 10 років збільшило кількість членів з 200 до майже 10 000. Основними напрямками Товариства були позики і благодійність. Українці не чекали милостині від влади, а самостійно, власним коштом допомагали одне одному.

Радянське ярмо вимило у нас бажання і віру змінювати своє середовище і брати на себе відповідальність за те, що робиться навколо нас. Нам легше звалити все на місцеву чи національну владу, поскаржитись в FB чи написати критичний коментар, аніж подати проект на громадський бюджет чи долучитись до існуючої ініціативи. Ми боремось частіше проти чогось, ніж за щось.

Дякую “Теплому місту” за прецедент. Ви робите більше, ніж вам здається насправді. Завдяки вам мешканці міст, селищ та сіл вже не мають права прикривати свою безініціативність тим, що від них нічого не залежить. Залежить від кожного з нас, нашого вміння об’єднуватись і довіряти одне одному.

Створюються нові громади, народжуються нові лідери, які об’єднують навколо себе однодумців, змінюють середовище та беруть відповідальність за наслідки. Зіграваймо свої громади теплом власних ініціатив, довірою та співпрацею!


Останні публікації цього розділу:

Проблема 21 травня. Легітимний президент чи стан interregnum*?

Напрями безбар’єрності в молодіжній роботі

Що не є форум-театром або культура поваги до авторських методик

Як громадським і благодійним організаціями покращити комунікацію?

Як зупиняти кризи в корені: три рекомендації для донорів

Де і як шукати ідеї для проєктів?