Мін’юст уточнив алгоритм реєстраційних дій для громадських формувань

Під ялиночку (28 грудня) на Городецького, 13 затвердили 72 типові інформаційні картки адміністративних послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб, ФОПів і громадських формувань. Що це означає ...

Мін’юст уточнив алгоритм реєстраційних дій для громадських формувань

Під ялиночку (28 грудня) на Городецького, 13 затвердили 72 типові інформаційні картки адміністративних послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб, ФОПів і громадських формувань. Що це означає для НУО?

Перше. Реєстратор (в нашому випадкові Головні територіальні управління юстиції) і НУО отримали уточнений (у відповідності до змін до закону) вичерпний перелік документів, що треба подавати. Зокрема, це стосується (щодо змін) реєстру осіб (громадян), які брали участь в засіданні уповноваженого органу управління, і документу, що підтверджує правомочність прийняття рішення. Також уточнено розмір справляння адміністративного збору, про що писав окремо.

Друге. Тепер ГТУ юстиції мають уточнити свої інформаційні та технологічні картки, привівши їх у відповідність.

Важливе. Типові інформаційні картки щодо державної реєстрації змін в частині платності не містять посилання на абзац дванадцятий частини першої статті 36 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань”, що каже: “Адміністративний збір не справляється за державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, фізичну особу – підприємця та громадське формування, що не має статусу юридичної особи, у тому числі змін до установчих документів, пов’язаних з приведенням їх у відповідність із законами України у строк, визначений цими законами“. Це означає, що НУО можуть зіштовхнутися з зупиненням розгляду документів, поданих для державної реєстрації, через відсутність у переліку паперів документу про сплату адміністративного збору (це підстава для саме зупинення розгляду документів, а не для відмови в реєстрації). Що з цим робити? Тільки одне – наполягати й вказувати в своїх документах посилання на цю пряму норму Закону й одну чи кілька вимог трьох (так, їх зараз три) чинних Законів, що вимагають приведення установчих документів НУО у відповідність у певні строки.


Останні публікації цього розділу:

Проблема 21 травня. Легітимний президент чи стан interregnum*?

Напрями безбар’єрності в молодіжній роботі

Що не є форум-театром або культура поваги до авторських методик

Як громадським і благодійним організаціями покращити комунікацію?

Як зупиняти кризи в корені: три рекомендації для донорів

Де і як шукати ідеї для проєктів?