Коучинг або слідами конференції COACHOWISKO (Варшава)

Чи знаєте ви, що на другому місці в ряду  професій, які найшвидше розвиваються у світі - є коучинг? Звісно, після IT technology. Чому ж так сталося, що професія з дивною для більшості українців ...

Додано:
Wika Solonitsyna

coaching
Коучинг або слідами конференції COACHOWISKO (Варшава)

Чи знаєте ви, що на другому місці в ряду  професій, які найшвидше розвиваються у світі – є коучинг? Звісно, після IT technology. Чому ж так сталося, що професія з дивною для більшості українців назвою, так стрімко починає бути затребуваною?

4Відповідь проста. Кожна успішна людина і розвинена особистість не може жити без комунікації. Людина – істота соціальна, тому спілкування є невід’ємною частиною її життя. Ми живемо в суспільстві, де самі незвичайні речі можуть траплятися, коли ми комунікабельні. А відносини – це  одна з базових тем коучингу: між близькими, колегами, сусідами, малознайомими людьми, ворогами та суспільством як таким.

Володіючи навичками спілкування, ми можемо в суспільстві адаптуватися. Однак, найчастіше мінімальних навичок недостатньо. А іноді у людини вони ще в дитинстві не були сформовані. Тому, навички спілкування та взаємодії зі світом, вимагають постійного розвитку і вдосконалення.

Хочу поділитися своїми враженнями від участі та кількома прикладами використання коучингу в різних проектах, про які йшла мова  на конференції COACHOWISKO 15-17 жовтня 2017 р. в Варшаві, де було представлено неурядовими організаціями  та  бізнесом багато соціальних програм з використанням  компетенцій коучинга.

У деяких шведських школах кілька років тому в штат запросили коучів. Перш за все, зміни відчули учні. Досвід говорить, що ми вчимося у тих, хто з нами комунікує. Згадайте свого улюбленого вчителя? Напевно, він або вона, були хорошими комунікаторами, знаходили з вами спільну мову. Коучинг допоміг вчителям зняти в класах напругу, побудувати з учнями більш живі та конструктивні відносини. Вчителі почали бути більш товариськими – між собою, з батьками і перш за все, з учнями. Атмосфері в школі можна тільки позаздрити.

Інший приклад, в Англії коучинг використовують в службі охорони здоров’я. Це почали робити неурядові організації  після того, як помітили, що швидше одужують ті хворі, які мали можливість проходити коучингові сесії.  Пригадую історію про підготовку майбутніх мам до народження “бебіків”, яку я почула на майстер класі однієї з виступаючих. В експериментальному проекті працювали коучі з 250 жінками, кожна з яких пройшла від 3 до 5 сесій. Результат? Після народження дитини матусі пригадували, що перед пологами вони були більш розслабленими і не так переживали, а головне, вони відчували навколо себе більш безпечним простір для народження свого малюка. В Угорщині також в деяких програмах підготовки батьків до пологів, вирішили проводити коуч сесії з вагітними жінками.

поиск-себя

Ще один цікавий проект, який реалізується в Англії. Lori Shook (CoachWise) проводила коучинг у в’язниці для людей, які вчинили злочини, відсидили та збираються вже вийти на свободу. Одному з ув’язнених під час сеансу, Lori запропонувала знайти в собі найкращі чоловічі якості. Після роздумів чоловік запитав: “Це правда -все про мене?” Він не міг повірити, що він має в собі добрі якості. Нічого іншого, як те, що він “сміття”, ніколи про себе не чув. Завдяки такій програмі, в місцях позбавлення волі люди дізнаються щось нове про себе, про своє майбутнє, про вибір, у них з’являється більше оптимізму. Почуття безнадії в тюрмі “купується” ув’язненими швидко. А ось вийти з цього стану – дуже складно. Особливо для молодих людей коучинг – це шанс придбати віру в майбутнє. Вони ще мають здатність швидко заряджатися емоціями, а коуч їм допомагає знайти власну надію на майбутнє життя. В Англії 75% ув’язнених повертаються до в’язниці. З появою коучингових сесій, кількість повернень зменшилася до 50%.

Ще один факт з MetrixGlobal LLC. 70% людей не люблять своєї роботи – це просто статистика. А 20% з них не активні, а ще гірше, вони свою роботу саботують. Співробітники не хочуть виконувати свою роботи, але з тих чи інших причин – повинні. Як зробити, щоб люди полюбили те, що роблять? Завдання сучасного коуча, дати цим людям зрозуміти, а краще відчути, що вони не залишаються самі  зі своїми проблемами, а хтось усвідомлено допомагає їм зробити свій вибір. Хто вже навчився з цим працювати по відношенню до себе, впевнені, що себе і своє життя можна змінювати. Статистика говорить, що американські фірми, які мають в штаті коучів, збільшують свою продуктивність в 4-5 разів! Ці дані на своєму майстер-класі представив Gerard O’Donovan з фірми Noble Manhatten Coaching.


Останні публікації цього розділу:

Як готувати молодіжні інклюзивні проєкти: чекліст

Як залучати молодь до своїх проєктів та активностей

Проблема 21 травня. Легітимний президент чи стан interregnum*?

Напрями безбар’єрності в молодіжній роботі

Що не є форум-театром або культура поваги до авторських методик

Як громадським і благодійним організаціями покращити комунікацію?