Коли демократія діє, або zcc – democracy in action

Стаття написана спільно з Оленою Жорновою Упродовж двох днів Київ зустрічав учасників конференції “Демократія в Дії” zcc – democracy in action, головою якої є Ганна Гопко, яка в минулому скликанні ...

safe_image
Коли демократія діє, або zcc – democracy in action
Стаття написана спільно з Оленою Жорновою
 
Упродовж двох днів Київ зустрічав учасників конференції “Демократія в Дії” zcc – democracy in action, головою якої є Ганна Гопко, яка в минулому скликанні парламенту очолювала комітет у закордонних справах.
З вітальними словами до учасників звернулися Ганна Гопко, Голова Конференції, та Дар’я Каленюк, виконавча директорка Центру протидії корупції, а з вітальними промовами – Сенатори США Джин Шагін, Роба Портмана та Крістофера Мерфі.
 
Дискусія високого рівня об’єднала учасників різних країн. Серед них: Президент України Володимир Зеленський, президентка Молдови Мая Санду, віце-президентка Єврокомісії з питань цінностей та прозорості Вєра Йоурова, президент Венеційської комісії Ради Європи Джанні Букікіо, заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоане, високі представники Європейського союзу та НАТО, впливових міжнародних організацій, дипломати, вчені, експерти громадянського суспільства, мери, в тому числі В. Кличко та ін. Питання, які обговорювалися, стосувалися, за визначенням організаторів, Демократії, перед якою постали виклики у вигляді Дезінформації, Правової Війни та Стратегічної Корупції. А втім, вони містили значно ширше коло тем про гібридні загрози демократії.
 
Критерії успішності заходу можуть бути сформульовані по-різному, а втім, за тими, які ми визначили до його початку, віг є вельми вдалим. І справді: по-перше, в нас залишилося відчуття залученості не тільки до “державного заходу”, як відповідали поліціянти на запитання перехожих про мету охорони. Передусім – до важливих державних справ. І організаторам вдалося впродовж двох днів підтримувати це відчуття, зміцнювати його й надихати ним.
По-друге, в нас час від часу зміцнювалось переконання в досягненнях, потрібності, в тому, що  люди не загублені й не забуті. І це важливо.
І останнє. Формат, який був обраний організаторами, схарактеризований ними як “гібридний”. Невдала назва при дуже вдалому застосуванні всіх — або майже всіх — можливостей для створення сприятливого для відповідної діяльності середовища. Кілька локацій з моніторами, технічними засобами, перекладачами, довідковими інформаціями, волонтерами. Під час події здійснювався оперативний відео-монтаж тематичних панелей і відео завантажувалося у ТВ-якості на файло-обмінник DROPBOX. До того ж матеріали панельних дискусій викладалися окремими файлами впродовж декількох хвилин після їх закінчення. Текстова трансляція здійснювалася у Twitter. 
 
Чи досягли організатори запланованих результатів? Чи всі учасники отримали користь від її відвідування? Щодо відповіді на перше питання, думаємо вона є ствердною. На другу — ні. Ми чули: “так можна було й дома на дивані дивитись”, “заплановано одне, а на справді — інше”, “розраховували на регламент — як завжди, дарма” та ін. Будемо відвертими, ці коментарі мали підстави, але не стали доводами, щоби визнати конференцію навіть посередньою. Вона справді справила хороше враження. Основні підсумки будуть ще зроблені, сьогодні ми дякуємо за два дні натхненної праці.
 

 


Останні публікації цього розділу:

Проблема 21 травня. Легітимний президент чи стан interregnum*?

Напрями безбар’єрності в молодіжній роботі

Що не є форум-театром або культура поваги до авторських методик

Як громадським і благодійним організаціями покращити комунікацію?

Як зупиняти кризи в корені: три рекомендації для донорів

Де і як шукати ідеї для проєктів?