Чому варто інвестувати в людей?

Написати цей пост мене надихнув курс "Давид перемагає: сила асиметричного мислення", який можна пройти на Прометеус.А саме невелика історія про Майкла Блумберга, екс-мера Нью-Йорку, який прагнув ...

302-3024562_invest-in-people-clipart-hd-png-download
Чому варто інвестувати в людей?

Написати цей пост мене надихнув курс “Давид перемагає: сила асиметричного мислення”, який можна пройти на Прометеус.
А саме невелика історія про Майкла Блумберга, екс-мера Нью-Йорку, який прагнув сформувати в місті екосистему з розвитку стартапів. І хоча в місті розташовувались декілька десятків офісів компаній з рейтингу Future 500, він хотів, щоб у NY створювались нові стартапи, робочі місця та відкриття. Він мислив стратегічно і “грав на довгу”. Він прагнув створити (і створив) умови для розвитку і самореалізації людей та команд. І зробив це саме в NY.

Так от, я не про бізнес-сектор, а про громадський. Парламентські і місцеві вибори показали брак якісних кадрів. А звідки їм братись? Ми не займаємося створенням екосистем для розвитку активних мешканців.

Для мене хорошим прикладом є молодіжна організація “Файне місто”, яка стала справжнім інкубатором з розвитку активної молоді. Саме ті, хто 8 років тому організовував “Презирватизацію”, “Студфест”, “Інтелектуальну битву університетів” та купу інших проектів, сьогодні є депутатами, власниками компаній, професійними лікарями та експертами з розвитку просторів.

Чому так трапилось і чому саме громадська організація?

  • У громадській організації ви набуваєте навиків, вмінь і знань, які не дасть вам ні школа, ні сім’я, ні університет у повній мірі:
    Робота в команді,
  • Комунікація – як з собі подібними, так і з владою та бізнесом,
  • Конкуренція. Таких класних, як ти багато, а посад і ресурсів менше,
  • Проектне мислення орієнтоване на результат. Цей пункт класний ще й тим, що ти маєш можливість бачити результати своєї роботи,
  • Безкорисність і саморозвиток – ти робиш щось, не заради грошей, а заради змін і самовдосконалення,
  • Безпечне середовище дорослого життя – тут є керівники і підлеглі, бюджети і дедлайни, перемоги і поразки, конкуренція і кар’єрний ріст. Але якщо щось піде не так – це не так критично, як в бізнесі чи політиці.

Чому так склалось?
Для більшості кадри потрібні тут і зараз. Якщо говорити про політиків, то більшість з них мислить каденціями і тим, що можна показати виборцю. Ми не звикли працювати з людьми системно і стратегічно, на жаль.

Що робити?
Можу лише відповісти, як представник громадського сектору. Ми запустили роботу Центру розвитку громадської активності в рамках якого моніторимо роботу громадських організацій 6-ти областей заходу України. Ми будемо постійно вивчати їхні потреби і намагатись допомогти завдяки навчанню, інформуванню, консультаціям і конкурсам. Ми шукаємо громадських активістів у селах та селищах, щоб мотивувати їх і “прокачувати”. Ми прагнемо мислити глобально і інвестувати в людей.

Я переконаний, що завдяки нашій сьогоднішній, щоденній роботі вже завтра у громадах будуть свої фахівці з просторового планування, проектні менеджери, які залучають десятки мільйонів грошей для розвитку громади, бізнесмени з активною громадською позицією, незаангажовані журналісти, стартапери та політики нової формації!

Успіху нам усім!


Останні публікації цього розділу:

Проблема 21 травня. Легітимний президент чи стан interregnum*?

Напрями безбар’єрності в молодіжній роботі

Що не є форум-театром або культура поваги до авторських методик

Як громадським і благодійним організаціями покращити комунікацію?

Як зупиняти кризи в корені: три рекомендації для донорів

Де і як шукати ідеї для проєктів?