Урядовий комітет з питань соцполітики схвалив проект Закону «Про запобігання та протидію домашньому насильству»

12 жовтня під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка відбулося засідання Урядового комітету з питань соціальної політики та гуманітарного розвитку. Члени Урядового комітету, ...

62350_w_700
Урядовий комітет з питань соцполітики схвалив проект Закону «Про запобігання та протидію домашньому насильству»

12 жовтня під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка відбулося засідання Урядового комітету з питань соціальної політики та гуманітарного розвитку.

Члени Урядового комітету, зокрема розглянули та схвалили проект Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Проект Закону спрямований на реалізацію положень Національної стратегії у сфері прав людини, затвердженої Указом Президента України від 25.08.2015 року №501/2015. Необхідність прийняття акта зумовлена також підготовкою до ратифікації Ковенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цим явищем (Стамбульська конвенція).

З метою боротьби з домашнім насильством проектом Закону пропонується впровадити комплексний підхід у боротьбі з цим явищем, суттєво доповнити механізми такої боротьби та інші норми, спрямовані на покращення захисту потерпілих від домашнього насильства.

Верховна Рада може ратифікувати Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульську конвенцію) наприкінці жовтня чи на початку листопада.

Про це на прес-конференції в Укрінформі заявила народна депутатка від фракції БПП Ірина Луценко.

“Ми не можемо не гордитися з Міністерством соцполітики завершенням проекту з ратифікації Стамбульської конвенції. Думаю, що до кінця жовтня – на початку листопада суспільство матиме інформацію, що Україна вже ратифікувала конвенцію про запобігання та протидію домашньому насильству”, – сказала вона.

Крім того, за її словами, також підготовлені інші законопроекти, необхідні для реалізації зазначеної Конвенції.

Луценко зауважила, що останнім часом в Україні спостерігається “сплеск випадків” домашнього насильства. Так, вона навела офіційні дані правоохоронних органів, відповідно до яких щороку, починаючи з 2010 року, в нашій державі фіксували 100 тисяч звернень у зв’язку з насильством у сім’ї, у 2015 році ця цифра становила 150 тисяч, а за 9 місяців 2016 року – 165 тисяч.

 


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Празька Декларація 11-ти міністрів, відповідальних за політику згуртованості

Eксперти U-LEAD допомагають громадам проводити безпечну внутрішню комунікацію

ZDOROVI запускають проєкт ментальної підтримки для медичних працівників з південно-східного регіону

На Кіровоградщині стартувала навчальна поїздка для представників громад Миколаївщини та Херсонщини

У Києві відбувся перший EuroSummit громадських організацій

Нові можливості проєкту центру АХАЛАР з посилення ментального здоров'я для лідерів НДО та "хелперів"