Досліджуються потреби бізнесу та наявні механізми його підтримки

Агенція місцевого економічного розвитку Яворівщини розпочала дослідження на тему: «Ревіталізація української економіки: як побудувати з підприємцями нову прозору модель співпраці, орієнтовану на ...

Белый Черный Бежевый Простой Корпоративный Засечки Презентация (2)
Досліджуються потреби бізнесу та наявні механізми його підтримки

Агенція місцевого економічного розвитку Яворівщини розпочала дослідження на тему:
«Ревіталізація української економіки: як побудувати з підприємцями нову прозору модель співпраці, орієнтовану на потреби бізнесу».

Ця ініціатива спрямована на вирішення однієї з ключових проблем економічного розвитку України — недостатнього діалогу між владою, бізнесом та громадянським суспільством, що знижує ефективність впроваджуваних реформ, послаблює довіру підприємців до державних інструментів підтримки та гальмує сталий розвиток.

Попри численні програми допомоги, включно з Ukraine Facility 2024–2027, яка є найбільшою фінансовою підтримкою ЄС для України, підприємці на місцях часто не розуміють, які можливості відкриваються для них, і не відчувають реального покращення умов для ведення бізнесу. Водночас держава не завжди має зворотний зв’язок щодо того, як ці реформи працюють на практиці.

Саме тому дослідження, яке проводить Агенція, має на меті:

  • оцінити рівень виконання економічного блоку Ukraine Facility у частині бізнес-середовища;
  • здійснити аналіз політик, нормативно-правових актів, інституційних змін та наявних інструментів підтримки бізнесу;
  • виявити прогалини між політикою на національному рівні та реальними потребами підприємців на місцях;
  • сформувати пропозиції щодо того, як зробити співпрацю між державою і бізнесом більш прозорою, довірливою та ефективною.

Дослідження також спрямоване на посилення ролі громадських організацій у формуванні економічної політики, зокрема через Українську національну платформу Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. Це відповідає пріоритетам Робочої групи “Економічна інтеграція і узгодження з політикою ЄС” зокрема, посилення спроможності громадянського суспільства до участі у формуванні економічної політики, сприяння сталому економічному розвитку, забезпечення прозорості впровадження реформ та оцінки їхнього впливу на бізнес-середовище.

 

Ініціатива реалізується в межах проєкту «Підтримка діяльності Української національної платформи ФГС СхП у 2025–2026 роках», який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за фінансової підтримки Європейського Союзу.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

На Яворівщині розпочинається проєкт «Шлях до Європи: як різні громади використовують можливості євроінтеграції»

Ветеранські політики компаній: програма “МХП Поруч” серед кращих у національному дослідженні

Доплата сімейним лікарям за обслуговування ветеранів та ветеранок: підтримка медичних працівників для якісної допомоги

Мене чують та слухають: майстерня з форум-театру для жінок “Діалоги під час війни”

Коли комунікація — ключ до змін: півсотні жінок з Кропивницького навчалися адвокатувати свої ідеї