Завершилось публічне обговорення проєкту Статуту Ріпкинської селищної територіальної громади

Громадські слухання по проєкту Статуту Ріпкинської селищної територіальної громади пройшли 08 травня 2025 в Ріпкинській громаді. Жителі з старостинських округів мали змогу бути присутніми на ...

Додано:
DobroCN

003
Завершилось публічне обговорення проєкту Статуту Ріпкинської селищної територіальної громади

Громадські слухання по проєкту Статуту Ріпкинської селищної територіальної громади пройшли 08 травня 2025 в Ріпкинській громаді. Жителі з старостинських округів мали змогу бути присутніми на слуханнях онлайн.  

Проведення громадських слухань є обов’язковим для прийняття або внесення змін до Статуту територіальної громади згідно з пунктом 4 статті 13 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

001 002

Рішенням Ріпкинського виконкому від 06 вересня 2024 року було утворено робочу групу з розроблення проєкту Статуту Ріпкинської селищної територіальної громади. Проєкт Статуту та додатки до нього було підготовлено робочою групою за участі експертів громадських організацій «Центр Доброчин» та «Чернігівський Центр Прав людини». Він актуалізований із урахуванням законодавчих новацій, які стосуються місцевого самоврядування та громадської участі. Статут закріплює та адаптує до місцевого досвіду форми участі жителів у вирішенні питань місцевого значення, механізми співпраці влади та громади, громадського контролю, реалізації прав та обов’язків жителів громади.

Робота з розробки тривала вісім місяців. За цей час було проведено чотири засідання робочої групи, засідання за круглим столом, на яких обговорювався та доопрацьовувався цей документ.

В ході роботи було визначено перелік груп населення та інструменти комунікацій з ними задля донесення інформації про проєкт Статуту з метою ознайомлення з його текстом, надання зауважень та пропозицій і подальшого винесення проекту статуту на громадські слухання:

  • депутати селищної ради – електронна пошта, група в месенджері «Viber»;
  • старости селищної ради – електронна пошта, група в месенджері «Viber»; колективні зустрічі;
  • молодь громади – соціальна мережа «Facebook», месенджери «Instagram», «Telegram», «TikTok»;
  • працівники бюджетних установ та комунальних підприємств – електронна пошта;
  • громадські організації – електронна пошта, особисте спілкування;
  • жителі громади – дошки оголошень, офіційний веб-сайт селищної ради, соціальна мережа «Facebook»;
  • бізнес – особисті повідомлення та спілкування.

004 003

Проєкт Статуту в період з 21 лютого по 27 березня 2025 року пройшов громадське обговорення. Усі зацікавлені жителі громади мали можливість висловити свої думки, пропозиції та зауваження. Від жителів громади надійшло 1 зауваження та 3 пропозиції.

Наступними кроками будуть представлення проєкту на комісіях та подання на розгляд місцевої ради. 

Діяльність проходить в рамках проекту «Посилення стійкості територіальних громад та дієвої взаємодії влади і громади», який реалізує ГО «Центр Доброчин» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Сила місцевої демократії: завершилася програма із залучення громадян до врядування

Тиждень стратегічних діалогів ZDOROVI про відкритість, демократію та роль громадянського суспільства

Відбувся захід про втрати громадянського суспільства під час війни Росії проти України

Пам’ять про війну в умовах нової війни: як Україна переосмислює Другу світову

День Європи. Долучайтесь до кінематографічної подорожі Європою з EU Youth Cinema: Green Deal