Спеціальний звіт «Діти в медіа: як висвітлювати й дотримуватися правил»

ГО «Телекритика» розробила «дорожню карту» з рекомендаціями для ЗМІ, державних органів та громадських організацій, які спрямовані на те, аби максимально убезпечити дитину при залученні її до ...

children_in_media_16478

Громадський Простір

В українських ЗМІ часто трапляються порушення прав дитини, нехтування її інтересами, особливо при висвітленні випадків насильства над дітьми. Безперечно, завдання медіа — привертати увагу громадськості й держави до таких випадків, але робити це слід коректно, не завдаючи дитині ще більшої шкоди й не порушуючи її прав. Резонансним прикладом недотримання прав дитини став випуск ток-шоу телеканалу СТБ «Один за всіх». Оскільки цей випадок — лише один із багатьох у нашому медіапросторі, ГО «Телекритика» ініціювала дискусію на тему етичного висвітлення дітей у ЗМІ.

Звіт містить результати експертного обговорення та аналіз психологічних основ етичного кодексу для журналістів, які залучають дітей до створення медіапродукту. Також у звіті наведений перелік законодавчих норм, яких мають дотримуватись ЗМІ, візуалізована пам’ятка для журналіста «Як проводити інтерв’ю з дитиною» і рекомендації зарубіжних громадських організацій про висвітленні сексуального насильства над дітьми.

У «дорожній карті» викладені рекомендації для ЗМІ, державних органів та громадських організацій. Вони спрямовані на те, щоб максимально убезпечити дитину при залученні її до медіапродуктів і створити умови, в яких би теми, пов’язані з дітьми, висвітлювалися професійно і з дотриманням українських та європейських правових норм.

Звіт можна завантажити тут.

Джерело: MediaSapiens.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Фасилітація як ефективна технологія вирішення організаційних завдань

Як мешканці громад бачать планування процесів відновлення за участі громадськості?

Шкільні коворкінги у Пирятинській громаді

Розбудова ланцюжків доданої вартості в економіці Пирятинської громади

Аналітичний звіт: "Насильницькі зникнення: національна практика v. міжнародні стандарти"

Посилення ролі жінок в секторі енергетики: кейс НЕК «Укренерго»