Евакуація? Ні – евалюація!

27-28 червня у Харкові проходив навчальний семінар з евалюації (оцінювання) публічних проектів та політик. Представники громадянського суспільства Луганської, Полтавської та Харківської областей ...

Додано:
kobzar

Евалюатори
Евакуація? Ні – евалюація!

27-28 червня у Харкові проходив навчальний семінар з евалюації (оцінювання) публічних проектів та політик.

Представники громадянського суспільства Луганської, Полтавської та Харківської областей навчалися оцінювати реалізацію програмних документів органів місцевого самоврядування та державних органів.

Проведення такої оцінки є усталеною практикою в багатьох європейських країнах та обов’язковою умовою для виділення відповідним органам коштів від багатьох міжнародних донорів.

Слід відзначити, що 4 органи місцевого самоврядування Полтавської та Харківської областей – Великокручанська сільська рада, Хорольська районна рада, Лозівська міська рада та Солоницівська селищна рада – представили власні проекти та програми, які відтепер пройдуть безкоштовну оцінку з боку громадських активістів, що пройдуть навчання.

Тренерами семінару виступили знані польські експерти Артур Кацпшак, Мацей Шалай, Йоанна Конєчна-Саламатін, Ельжбєта Свідровська та Александра Куявська.

Як із гумором зауважив Мацей Шалай, на сьогоднішній день ще мало хто розуміється навіть на терміні «евалюація», іноді плутаючи її з «еволюцією» або «евакуацією».

І гості з сусідньої держави поділилися досвідом впровадження евалюаційної діяльності в Польщі, в активній тренінговій формі надали основи знань з оцінювання муніципальних політик.

Семінар було проведено в рамках проекту «Оцінка публічних політик в дії», що реалізується Демократичним товариством «Схід» (Польща), Інститутом соціально-економічних експертиз спільно зі Східноукраїнським центром громадських ініціатив в рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки демократії, що фінансується з коштів програми польської співпраці для розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща, а також Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку Канади (DFATD).

Мета навчальної програми – допомогти експертам-представникам третього сектора з Луганської, Полтавської та Харківської областей опанувати вміння і навички з проведення оцінки програм, проектів або політик органів місцевого самоврядування.

Попереду в учасників – насичена й активна фаза практичної діяльності з оцінювання.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Через нові тютюнові та нікотинові вироби вживання тютюну серед дітей зросло на 18% – результати опитування ВООЗ

Городнянська та Новобілоуська громади Чернігівської області узгодили плани діяльності з оновлення Статутів

Заморожені російські активи для відновлення України: триває збір підписів на підтримку петиції лауреатів Нобелівської премії

Майже сотня нових вакансій у громадському секторі

#EMPOWER: покращено ментальне здоров’я більш 700 жителів Березанщини

145 000 доларів грантових коштів для бізнесу: підсумки курсу із соціального підприємництва Impactpreneurship 4.0 у Павлограді