Дослідження про участь жінок з інвалідністю та матерів дітей з інвалідністю в ініціативах громадянського суспільства в умовах широкомасштабної війни в Україні

Аналітична стаття Людмили Гуляєвої “Участь жінок з інвалідністю та матерів дітей з інвалідністю в ініціативах громадянського суспільства в умовах широкомасштабної війни в Україні”.Стаття у вільному ...

432574611_2347619298907993_7379986531887911142_n

Людмила Гуляєва

Аналітична стаття Людмили Гуляєвої “Участь жінок з інвалідністю та матерів дітей з інвалідністю в ініціативах громадянського суспільства в умовах широкомасштабної війни в Україні”.

Стаття у вільному доступі за посиланням.

З початком повномасштабної війни 24 лютого 2022 року життя жителів України погіршилося в багатьох аспектах: соціальному, економічному, безпековому, психологічному та правовому. Війна непропорційно негативно вплинула на вразливі групи населення, які й до війни були у складних життєвих обставинах, серед яких жінки з інвалідністю та матері дітей з інвалідністю. У цих складних умовах вони зазвичай зверталися за підтримкою до організацій громадянського суспільства (ОГС) та водночас самі організовували й реалізовували заходи для підтримки постраждалих та військових, демонструючи приклади відчайдушної мужності та самовідданості як громадські активістки, волонтерки, лідерки організацій громадянського суспільства.

Ця публікація має на меті визначити потреби жінок з інвалідністю та жінок-матерів дітей з інвалідністю щодо підтримки з боку ОГС; оцінити залученість жінок з інвалідністю та жінок-матерів дітей з інвалідністю до ініціатив громадянського суспільства в умовах повномасштабної війни в Україні (період з 24 лютого 2022 року по теперішній час); визначити шляхи підтримки та залучення цих жінок до активної громадської діяльності. Дослідження ґрунтується на даних кабінетного та фокус-групового дослідженнях, результатах онлайн-опитування жінок з інвалідністю та жінок-матерів дітей з інвалідністю (361 особа), проведеного у листопаді-грудні  2023 року.

Посилюючи голоси жінок з інвалідністю та матерів дітей з інвалідністю, ця стаття прагне сприяти більш інклюзивному та справедливому громадянському суспільству, яке визнає та задовольняє унікальні потреби цієї вразливої групи в умовах війни, сприяючи їхньому відчуттю приналежності та участі в суспільному житті.

Ця аналітична стаття створена Гуляєвою Людмилою Петрівною за підтримки ІСАР Єднання у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства», що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку. Зміст аналітичної статті не обов’язково відображає погляди ІСАР Єднання, погляди Агентства США з міжнародного розвитку або Уряду США.


Тематика публікації:                          

Останні публікації цього розділу:

Гуманітарна та благодійна допомога, яка отримується ОМС або КП: оформлення та оподаткування

Як використати майно непрацюючих закладів освіти у селах?

Екологічний Великдень: зменшуйте відходи під час свят

Управління відходами після воєнних дій в Україні: що запозичити з досвіду Великої Британії?

Як змінити філософію управління відходами руйнацій?

Що таке систематичне розкриття інформації?