Що зміниться у ввезені та обліку гуманітарної допомоги з 1 грудня 2023 року?

З 1 грудня зміняться правила ввезення та обліку гуманітарної допомоги. ЮрШтаб та Українська волонтерська служба  роз'яснюють, що зміниться та як це вплине на волонтерів та організації.  5 вересня ...

Портретна  (Допис у Facebook) (4)
Що зміниться у ввезені та обліку гуманітарної допомоги з 1 грудня 2023 року?

З 1 грудня зміняться правила ввезення та обліку гуманітарної допомоги. 

ЮрШтаб та Українська волонтерська служба  роз’яснюють, що зміниться та як це вплине на волонтерів та організації.  

5 вересня Кабмін прийняв прийняв постанову «Деякі питання пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану», яка кардинально змінить правила ввезення та обліку гуманітарної допомоги. 

Що зміниться? 

  1. Будуть скасовані гарантійні листи, довідки, плани про розподіл тощо. Це означає, що гуманітарна допомога для військових ввозитиметься без додаткового бюрократичного навантаження. 
  2. Буде запроваджено електронний інструмент обліку гуманітарної допомоги – веб-платформу «Автоматизована система реєстрації гуманітарної допомоги», реєстрація в якій є обов’язковою для організацій, які планують ввозити гуманітарну допомогу. 

Як це буде працювати: 

  • Реєстрація в системі

Організації, які збираються ввезти гуманітарку, повинні будуть  зареєструватись, авторизуватись на сайті. Для цього треба увійти в автоматизовану систему за допомогою КЕП. Після цього кроку Ви станете отримувачем та будете внесені в Єдиний реєстр отримувачів гуманітарної допомоги та зможете ввозити гуманітарку. 

  • Внесення в систему товарів, які плануєте ввозити

Після цього гуманітарній допомозі буде присвоєний унікальний код та буде  автоматично сформована декларація. Ввезення гуманітарної допомоги на територію України за декларацією дозволяється протягом 30 календарних днів з дати її створення. 

  • Ввезення допомоги

Перелік товарів, заявлений у декларації, повинен відповідати переліку товарів, інформацію про який внесено до системи за категоріями та найменуваннями товарів, кількістю місць, кількістю штук та вагою/ об’ємом. 

  • Облік гуманітарної допомоги та звітування 

Отримувач гуманітарної допомоги (крім медичної) повинен подати щомісячний звіт до 15 числа наступного місяця, після митного оформлення. Звіт подається окремо для кожного переліку товарів до їх повного розподілу. У звіті також буде міститись інформація щодо того коли і де (без зазначення персональних даних осіб) роздано вантаж, чи є залишки і які.

Задекларована гуманітарна допомога, щодо якої не подано звіт протягом 90 календарних днів з дати внесення інформації про митне оформлення гуманітарної допомоги за декларацією, вважається такою, стосовно якої відсутній облік щодо отримання та цільового використання, та використаною не за цільовим призначенням, що тягне за собою відповідальність відповідно до Закону. Також у такому випадку є ризик автоматичної втрати статусу отримувача гуманітарної допомоги. 

Залишилися питання? Нагадуємо про можливість отримання безкоштовної юридичної допомоги у чат-ботах ЮрШтабу в Telegram: https://t.me/ua_law_help_bot та Viber: https://cutt.ly/d9W0CQ1(розділ «Юридична підтримка для волонтерів»): 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Празька Декларація 11-ти міністрів, відповідальних за політику згуртованості

Eксперти U-LEAD допомагають громадам проводити безпечну внутрішню комунікацію

ZDOROVI запускають проєкт ментальної підтримки для медичних працівників з південно-східного регіону

На Кіровоградщині стартувала навчальна поїздка для представників громад Миколаївщини та Херсонщини

У Києві відбувся перший EuroSummit громадських організацій

Нові можливості проєкту центру АХАЛАР з посилення ментального здоров'я для лідерів НДО та "хелперів"