ГО «Зручна громада»: ми зрозуміли, як важливо структурувати діяльність

ГО «Зручна громада» з Львівщини долучилася до програми з організаційного розвитку, яка передбачає участь команд ОГС в тренінгах та отримання допомоги коучів у плануванні розвитку організацій.Програма ...

Додано:
Halyna Seheda

Зручна громада 01
ГО «Зручна громада»: ми зрозуміли, як важливо структурувати діяльність

ГО «Зручна громада» з Львівщини долучилася до програми з організаційного розвитку, яка передбачає участь команд ОГС в тренінгах та отримання допомоги коучів у плануванні розвитку організацій.

Програма діє у межах проєкту «Розвиток спроможностей місцевих громадських організацій у воєнний час за допомогою пакету тренінгів з підготовки та відновлення». Проєкт втілює «Подільська агенція регіонального розвитку» за підтримки USAID «ГОВЕРЛА».

Голова ГО «Зручна громада» Уляна Солонюк розповіла, що участь в програмі продемонструвала їхній команді цінність стратегування й планування, надихнула на подальші звернення та масштабування.

«Зручна громада» була створена в березні 2021 року. Головним напрямком діяльності організації є моніторинг та контроль місцевої влади щодо розробки містобудівної документації та прозорості будівництва на території громади. Серед членів організації є юристи, котрі в судах відстоюють інтереси громади. З початком повномасштабного вторгнення організація також зорієнтувалася на допомозі ВПО.

«Від початку створення ми почали активно працювати, але не дуже замислювалися над стратегією діяльності. Ми рухались у напрямках, в які нас заводила та чи інша ситуація в громаді. Участь в програмі й наш коуч Оксана Мусієнко продемонстрували, як важливо мати короткострокові й довгострокові стратегії, чому треба структурувати діяльність й чітко розподіляти ролі в команді», — ділиться пані Уляна.

Разом з коучинею команда «Зручної громади» працювала зокрема над стратегією, місією та візією організації. За словами пані Уляни, це уже неабияк зміцнило інституційну спроможність ГО.

«Участь в програмі надихнули нас відновити наші щотижневі Google-зустрічі команди, роботу над нашою газетою, яку ми випускаємо раз на квартал, розподілити ролі в команді, визначитися з основними завданнями організації. Разом ми проговорили, як кожен з нас бачить нашу організацію та її розвиток, — це надзвичайно допомогло й мотивувало нас», — зазначила пані Уляна.

Після участі в програмі команда домовилася активно працювати над залученням нових фахівців. Також команда розпочала чіткий розподіл напрямків роботи й встановлення відповідальних осіб за кожен з них. В планах — внесення змін до статуту організації, відповідно до вимог сьогодення.

 

Матеріал підготовлено в рамках грантового проєкту «Розвиток спроможностей місцевих громадських організацій у воєнний час за допомогою пакету тренінгів з підготовки та відновлення», який реалізовується Громадською організацією «Подільська агенція регіонального розвитку» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст матеріалу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Сила місцевої демократії: завершилася програма із залучення громадян до врядування

Тиждень стратегічних діалогів ZDOROVI про відкритість, демократію та роль громадянського суспільства

Відбувся захід про втрати громадянського суспільства під час війни Росії проти України

Завершилось публічне обговорення проєкту Статуту Ріпкинської селищної територіальної громади

Пам’ять про війну в умовах нової війни: як Україна переосмислює Другу світову

День Європи. Долучайтесь до кінематографічної подорожі Європою з EU Youth Cinema: Green Deal