Соціальна акція «Зазирнути в минуле»

12 лютого 2016 року соціально незахищені діти Вишгородського району Київської області (с. Нові Петрівці, с. Старі Петрівці, с. Лютіж та м. Вишгород), а також діти воїнів АТО відвідали Державний музей ...

Додано:
ad_unity

IMG_9344a
Соціальна акція «Зазирнути в минуле»

12 лютого 2016 року соціально незахищені діти Вишгородського району Київської області (с. Нові Петрівці, с. Старі Петрівці, с. Лютіж та м. Вишгород), а також діти воїнів АТО відвідали Державний музей театрального, музичного та кіномистецтва України в рамках соціальної акції «Зазирнути в минуле». Разом з дітьми музей відвідала відома українська співачка, Заслужена артистка України Марта Шпак.

Музей театрального, музичного та кіномистецтва входить в комплекс музеїв, розташованих на території Києво-Печерської лаври. Саме там відбулася зустріч дітей із зірковою гостею Мартою Шпак – діти радісно вітали Марту квітами. Після чого вони всі разом вирушили оглядати найцікавіші експозиції музею.

IMG_9105a

З самого початку екскурсії діти проявили особливу зацікавленість. Воно й не дивно, адже це єдиний музей такого роду в країні. Колекція музею почала створюватися в далекому 1923 році художньої групою легендарного театру «Березіль», очолюваного геніальним режисером Лесем Курбасом. Починався він як музей при театрі і з першого дня свого заснування носив яскраво позначений національний характер: Курбас планував зібрати максимально можливу кількість предметів, що мають відношення як до академічного, так і до народного театру України. Поповнення колекції музею тривало протягом багатьох років, а, починаючи з 1960-х років, в основному – його музичної колекції. Найдавніший із музейних музичних раритетів виготовлений ще в XVIII столітті. За кілька десятків років була зібрана неперевершена колекція, яка налічує нині 600 інструментів, в тому числі таких екзотичних, як колісна ліра, козобас, сімфоніон. У музеї, зокрема, зберігається унікальна скрипка «українського Страдіварі» – Луки Мар’яненка, виготовлена ​​в 1910 році з дерева, витриманого в нормальній сушці 25 років, і покрита справжнім бурштиновим лаком золотисто-червоного кольору. Юним гостям музею була віртуозно продемонстрована гра на музичних інструментах, що особливо вразило діточок, адже таке унікальне звучання на настільки старовинних і ексклюзивних інструментах вони раніше ніколи не чули.

IMG_9128a

Діти були вражені побаченим і почутим у музеї і по закінченню екскурсії задавали багато питань, що приємно здивувало екскурсовода. Особливий сюрприз під кінець акції подарувала Марта Шпак – діти заспівали разом зі співачкою гімн України. Емоції, які переповнювали дітей в цей момент, неможливо передати, адже з вуст талановитої співачки, яка несе українську пісню в світ, гімн звучав особливо душевно, що зворушило до глибини душі всіх присутніх у залі.

 

Марта також дала ексклюзивне інтерв’ю, в якому побажала організаторам сил і натхнення продовжувати акції подібного роду, залучати все більшу кількість дітей до вивчення історії та культури своєї країни, незалежно від їх етнічної, мовної та культурної приналежності. А дітям співачка побажала здоров’я, успіхів у навчанні, а також прагнення до самонавчання і любові до рідної країни, адже саме вони – діти – наше майбутнє і надія.

IMG_9121a

Громадська організація «ЕД Юніті» щиро вдячна гості акції Заслуженій артистці України Марті Шпак за проведений час з дітьми, а також всім спонсорам і партнерам, завдяки яким акція відбулася.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Сила місцевої демократії: завершилася програма із залучення громадян до врядування

Тиждень стратегічних діалогів ZDOROVI про відкритість, демократію та роль громадянського суспільства

Відбувся захід про втрати громадянського суспільства під час війни Росії проти України

Завершилось публічне обговорення проєкту Статуту Ріпкинської селищної територіальної громади

Пам’ять про війну в умовах нової війни: як Україна переосмислює Другу світову

День Європи. Долучайтесь до кінематографічної подорожі Європою з EU Youth Cinema: Green Deal