62 депутата, які голосували за закони 16 січня, проходять в Парламент

За попередніми даними, 62 депутата з числа тих, хто голосували за диктаторські закони 16 січня 2014 року, знову потрапляють в Раду. З них за мажоритарними округами проходять 54 депутата, ще 8 – по ...

Парламент
62 депутата, які голосували за закони 16 січня, проходять в Парламент

За попередніми даними, 62 депутата з числа тих, хто голосували за диктаторські закони 16 січня 2014 року, знову потрапляють в Раду. З них за мажоритарними округами проходять 54 депутата, ще 8 – по списку партії «Опозиційний блок».

Найбільше кандидатів повертаютьсь по мажоритарним округах Харківської області (12 з 13). Шестеро переоберуться по Донеччині, Пятеро пройдуть по округам Дніпропетровської області, По чотири депутати оберуться в Одеській Запорізькій та Черкаській областях. Загалом же, 16 областей делегували до парламенту бодай одного депутата, що голосував за диктаторські закони.

«Більшість із цих депутатів мали шанс повернутися до парламенту виключно через мажоритарні округи, які вони протягом останніх тижнів щільно засіювали гречкою та грошима, – заявив експерт ЦПСА Віктор Таран, – Боротися з цією корупційною системою в умовах соціально-економічних негараздів можна виключно переходом до принципово іншої виборчої системи з відкритими списками. Це той виклик, який має вирішити новообрана Верховна Рада, яка до того ж має всі можливості це зробити в оперативно короткі строки».

При цьому, ще 40 депутатів, що голосували за закони 16 січня і балотувались на виборах до Верховної Ради не пройшли до парламенту.

 

Зокрема, у Вінницькій, Чернвецькій, Херсонській областях та місті Києві виборці не підтримали жодного з таких кандидатів. У Львівській, Тернопільській, Івано-Франківській та Рівненській областях депутати, що віддали голос за диктаторські закони, участі у виборах не брали.

Детальніше про географічний розподіл депутатів, що голосували за диктаторські закони, дивіться у інфографіці.

Джерело : Центр політичних студій та аналітики


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Стратегування громад: прагнення ЦСР попри війну

«Як спілкуватись під час війни»: для представників громад Херсонської області провели тренінг

Кава, діалог, партнерство: ГО “Центр іноваціного розвитку «Персона» розповідає про старт проєкту «Імпульс»

Допомагаєте постраждалим від кримінальних злочинів в ході війни? Опитування для покращення кримінального процесу

«Тіньові сторони активізму»: проєкт від PRO WOMEN UA для підтримки тих, хто завжди підтримує інших

Представлено Концепцію відновлення річок Менської громади на засадах природоорієнтованих рішень