«Як спілкуватись під час війни»: для представників громад Херсонської області провели тренінг

Дводенний тренінг «Як спілкуватись під час війни» для представників громад Херсонської області відбувся 23-24 липня 2025 року у місті Умань. Подія зібрала учасників і учасниць Робочих груп із ...

Додано:
SInna

524379146_1169905388494179_5745161273410502259_n
«Як спілкуватись під час війни»: для представників громад Херсонської області провели тренінг

Дводенний тренінг «Як спілкуватись під час війни» для представників громад Херсонської області відбувся 23-24 липня 2025 року у місті Умань. Подія зібрала учасників і учасниць Робочих груп із громадської безпеки та відновлення (РГГБВ), представників військових адміністрацій, сільських, селищних рад, ветеранських просторів та ЦНАПів Станіславської, Білозерської, Чорнобаївської, Кочубеївської, Високопільської, Нововоронцовської СТГ.

Програма тренінгу була спрямована на розвиток навичок ефективної комунікації, розуміння змін у суспільстві під час війни, вміння вирішувати конфлікти, протистояти маніпуляціям і психологічному тиску, а також – турбуватися про власний ресурсний стан. Протягом двох днів учасники працювали під керівництвом досвідчених експерток – Зої Зінов’євої та Людмили Мельник, які запропонували не лише теоретичні блоки, а й практичні вправи з алгоритмів спілкування у конфліктних та кризових ситуаціях.

523881205_1169905095160875_5614102390731416837_n

Зворотний зв’язок від учасників дав зрозуміти, що отримані знання допоможуть у:

• Покращенні щоденної комунікації в громаді.

• Профілактиці та врегулюванні конфліктів.

• Протидії маніпуляціям і психологічному тиску.

• Емоційному менеджменті й турботі про власний ресурсний стан.

• Впровадженні системної комунікації.

• Підтримці ветеранів, ВПО та інших вразливих груп.

• Підвищенні рівня довіри та залучення мешканців.

Ось деякі думки від учасників тренінгу:

«Тренінг допоміг мені звернути увагу на ситуації, у яких я діяв неправильно чи не знав, як вчинити. Тепер я більше розумію, як попереджати маніпуляції чи конфлікти і реагувати на них правильно».

• «Візьму на озброєння ваш лайфхак — після тренінгу роздрукувати ключові фрази та повісити біля робочого місця. Тоді вони завжди перед очима, і краще запам’ятовуються. Ці знання корисні і в роботі, і навіть у сімейному житті — допомагають вирішувати різні ситуації. Щиро вдячна».

• «Чесно кажучи, я була здивована — виявилося, що такі прості фрази, як «заспокойтеся» чи «не хвилюйтеся», зовсім не дієві. Я зрозуміла свої помилки й усвідомила, над чим працювати. Хочеться змінювати підходи, застосовувати правильні методи, щоб наші відвідувачі залишалися задоволені і поверталися знову. Дякую за те, що ви маєте сміливість це відкривати».


524533838_1169905191827532_8447989627001131288_n

“Цей тренінг – не перший в роботі ХОБФ “Об’єднання”, адже раніше ми вже проводили онлайн-воркшопи на теми спілкування під час війни з Зоєю Зінов’євою та БФ «Як ти, брате?». Але вперше ми зробили такий захід в офлайн форматі й побачили, що потреба у таких навчальних заходах серед громад залишається надзвичайно високою. В наших планах — продовжити проведення аналогічних тренінгів, адже саме навички комунікації, підтримки та діалогу допомагають громадам гуртуватись, вистоювати та розвиватися у найскладніші часи,” — зазначають в ХОБФ “Об’єднання”.

Тренінг відбувся в межах ініціативи «Херсонська область: громадська безпека та відновлення в умовах змін», що впроваджується Херсонським обласним благодійним фондом «Об’єднання» за сприяння ПРООН в Україні за фінансової підтримки Уряду Данії.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Кава, діалог, партнерство: ГО “Центр іноваціного розвитку «Персона» розповідає про старт проєкту «Імпульс»

Допомагаєте постраждалим від кримінальних злочинів в ході війни? Опитування для покращення кримінального процесу

«Тіньові сторони активізму»: проєкт від PRO WOMEN UA для підтримки тих, хто завжди підтримує інших

Представлено Концепцію відновлення річок Менської громади на засадах природоорієнтованих рішень

Кого та як три роки поспіль навчає Центр готовності цивільних