Адвокати та правники Закарпаття підвищують навички в сфері захисту прав біженців та шукачів притулку

22 вересня 2020 року в м.Ужгород відбувся тренінг на тему «Захист прав шукачів притулку, біженців та осіб без громадянства. Міжнародні та національні стандарти» для адвокатів та працівників місцевих ...

Додано:
Viktor Tarasov

Training.Uzhgorod_22.09.2020_1
Адвокати та правники Закарпаття підвищують навички в сфері захисту прав біженців та шукачів притулку

22 вересня 2020 року в м.Ужгород відбувся тренінг на тему «Захист прав шукачів притулку, біженців та осіб без громадянства. Міжнародні та національні стандарти» для адвокатів та працівників місцевих центрів правової допомоги (БВПД).

Відкриваючи захід, Надія Едієва, керівник програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, зазначила, що останні зміни в законодавстві вимагають від представників адвокатської та правозахисної спільноти особливої уваги до супроводження справ щодо екстрадиції осіб та попередження видворення іноземців до країн, в яких вони можуть зазнати катувань та жорстокого поводження, в тому числі в розрізі практики Європейського суду з прав людини.

Training.Uzhgorod_22.09.2020_3

Директор регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (БВПД) у Закарпатській області Василь Попадинець наголосив на необхідності проведення подібних навальних заходів для адвокатів БВПД у такій складній і доволі новій темі, зокрема в умовах карантину. Також керівник центру зазначив, що адвокати, які пройшли тренінг, матимуть першочергове право на отримання доручень для роботи з іноземцями, шукачами притулку і біженцями.

Training.Uzhgorod_22.09.2020_2 

Тренером заходу виступив експерт з міграційних питань, адвокат Остап Тимчій. Під час тренінгу учасники змогли ознайомитися з міжнародними та національними правовими механізмами в сфері захисту права на притулок, процедурами визначення статусу біженця за Конвенцією про статус біженців 1951 року та Законом України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту», особливостями оскарження рішень міграційної служби про відмову у прийнятті заяви шукача притулку щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, та оформлення документів для розгляду таких заяв, розглянули основні аспекти проблеми безгромадянства та практику Європейського суду з прав людини в контексті розгляду справ шукачів притулку.

Окремим блоком, розглянули питання осіб без громадянства, нового ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визнання особою без громадянства» від 16.06.2020 року.

Захід організовано Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Книгу «Жити попри все. Розповіді жінок про війну, 2014 та 2022» презентували в Конотопі

Освітні курси для ветеранів/ок та членів їх родин: діє набір на професійні курси та бізнес-школи у Чернівецькій області

ВООЗ запустила глобальну ініціативу «3 до 35» для збереження мільйонів життів

Захист персональних даних в органах місцевого самоврядування не в пріоритеті - моніторинг

Народовладдя в дії: три історії громадських радників про силу змін в громадах

Волинський Інститут Права досліджує стан владно-громадської співпраці у двох громадах