До розробки стратегії розвитку Миколаївщини долучаються науковці, бізнес та НУО

Впровадження високопродуктивних і енергозберігаючих технологій, інтенсивний розвиток ІТ-сфери, оновлення та розширення асортименту харчового чи сільськогосподарського виробництва, підвищення їх ...

Додано:
at

3_mrvamu_strg
До розробки стратегії розвитку Миколаївщини долучаються науковці, бізнес та НУО

Впровадження високопродуктивних і енергозберігаючих технологій, інтенсивний розвиток ІТ-сфери, оновлення та розширення асортименту харчового чи сільськогосподарського виробництва, підвищення їх якості до міжнародних стандартів, освоєння нових ринків та покращення логістичної доступності, визначні історико-культурні об’єкти, потужність промислового потенціалу та формування сучасного інноваційного середовища у громадах – ці та інші можливості для розвитку Миколаївської області розглядали під час засідань фокус-груп із визначення сфер смарт-спеціалізації нашого регіону. 

1_mrvamu_strg

Так, представники профільних структурних підрозділів органів влади міста Миколаєва та області, неурядових та громадських організацій, приватних підприємств, науковці, викладачі та студенти місцевих вузів долучились до обговорення та допомогли зробити відповідні напрацювання в рамках розробки проекту Стратегії розвитку Миколаївської області на 2021-2027 роки.

“Новосформована стратегія розвитку області обов’язково має включати напрям та ціль, визначений за допомогою та на засадах смарт-спеціалізації. Цей інструмент поширений у країнах Європейського Союзу і передбачає визначення переваг регіону – саме тих напрямків економіки, які можна розвивати використовуючи наявний науково-освітній потенціал. Іншими словами – учасники, опираючись на сильні і конкурентоспроможні сторони економіки Миколаївської області, визначають концепцію – певний стратегічний пріоритет. Вони пропонують своє бачення розвитку, коли інноваційний проект буквально “вписується” в прилеглу інфраструктуру, може охопити багатьох суб’єктів регіону, а також є для них максимально ефективним і корисним”, – пояснюють експерти Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України, які також долучились до роботи у фокус-групах.

Рекомендації щодо підготовки стратегії із урахуванням смарт-спеціалізації надала й експертка JRC Клер Наувелерс (Бельгія) – вона розповіла про основні аспекти, на які варто звернути увагу при виборі певного напрямку чи галузі та навела приклади впровадження смарт-підходу у країнах ЄС. 

2_mrvamu_strg

Організатори обговорення із обласного департаменту економіки наголошують, що робота із смарт-спеціалізації та загалом Стратегії до 2027 року продовжуватиметься, і закликають бізнес, науку і громадську сферу долучатися і слідкували за тим, що і як надалі відбуватиметься, які проекти будуть виноситись на обговорення, і які будуть прийматися рішення: “Нам дуже важливо було почути вашу думку спеціалістів із багатьох сфер, думку незаангажованої молоді, дізнатись про сприйняття подібних ідей. Ми хочемо, щоб і надалі якомога більше людей долучались до цього процесу. Головне – щоб наша стратегія на найближчі роки не стала формальним документом, а дійсно відображала бажання розвитку наших жителів, їхнє бачення – яким чином розвиватиметься Миколаївська область. Крім того, навіть визначивши смарт-спеціалізацію, ми зможемо щось зробити лише за спільної підтримки бізнесу та громадськості – тому дякуємо всім за участь і запрошуємо співпрацювати далі”.

Упродовж двох днів роботи учасники фокус-груп створили хороше підґрунтя, щоб працювати далі і втілювати представлені проекти в життя.  

Текст і фото надані Миколаївським регіональним відділенням Асоціації міст України


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Відбулася презентація та обговорення аналітичного звіту за результатами дослідження щодо задоволеності якістю послуг, які надаються людям поважного віку органами юстиції у Львівській області

Неграмотний регіон відьом та чаклунів: ГО PRO WOMEN UA руйнує радянські міфи та допомагає ВПО віднайти свій шлях у житті

Розпочався відбір заявок на програму “Креативна Європа” Perform Europe для перформативного сектору

“Реформа пробації: можливість обирати майбутнє”: висновки та підсумки конференції

«Кроки для спеціалістів. Управління людськими ресурсами»: нова можливість для територіальних громад

U-LEAD роз’яснює ОМС переваги спільної агарної політики Європейського Союзу