Людина – не товар! 230 тис. українців постраждали від торгівлі людьми

Щороку в усьому світі мільйони людей, які шукають кращої долі, потрапляють у рабство. Торгівля людьми є проблемою для більшості країн світу. Чоловіки, жінки і діти потрапляють до рук торговців людьми ...

Додано:
DNLegalaid

anxious-black-and-white-blur-568027
Людина – не товар! 230 тис. українців постраждали від торгівлі людьми

Щороку в усьому світі мільйони людей, які шукають кращої долі, потрапляють у рабство. Торгівля людьми є проблемою для більшості країн світу. Чоловіки, жінки і діти потрапляють до рук торговців людьми у власних країнах та за кордоном. При цьому страждають усі країни – і країна походження, транзиту, і країна призначення.

Нажаль, Україна не є виключенням. Складна економічна ситуація в країні, недосконалість законодавства, правова необізнаність громадян, високий рівень безробіття, розгортання збройного конфлікту на сході України тільки посилює міграційні настрої населення. Прагнучи кращої долі, зростає кількість бажаючих прийняти ризиковані пропозиції працевлаштування за кордоном і через свою довірливість часто стають жертвами різноманітних методів та форм експлуатації. 

Існує чимало різноманітних видів експлуатації: усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, використання в порнобізнесі, використання у військових конфліктах, залучення до злочинної діяльності, трансплантація чи насильницьке донорство, примус до заняття проституцією, рабство і ситуації, подібні до рабства, примусова праця, залучення в боргову кабалу.

За оціночними даними Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні за час незалежності 230 тис. українців постраждали від торгівлі людьми. Українці потрапляють в тенета цього злочину не лише в Україні, але й у Росії, Польщі, інших країнах Європи, Туреччині, США, країнах Центральної Азії та Близького Сходу.  

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 18.01.2012 №29, Міністерство соціальної політики є національним координатором у сфері протидії торгівлі людьми.

У 2018 році органами соціального захисту виявлено 286 осіб, які постраждали від торгівлі людьми (в тому числі 8 мешканців Чернівецької області), з них Мінсоцполітики встановило статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, 221 громадянину, що на 11,6% перевищує показник 2017 року (198 осіб) та вдвічі більше за показник 2016 року (110 осіб).

Протягом 2012–2019 років Міністерством було встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, 818 громадянам (в тому числі 34 буковинцям). З них 316 – це жінки, 420 – чоловіки, 82 – діти (30 хлопчиків та 51 дівчинка).

Органами Національної поліції вже у 2019 році виявлено 189 кримінальних правопорушень (проти 163 за аналогічний період 2018 року), передбачених статтею 149 (Торгівля людьми) КК України.

Пам’ятайте, що торгівля людьми – явище, яке існує в усіх країнах. Потрапити у небезпечну ситуацію може будь-хто. Володіння інформацією про сучасне рабство може допомогти вам у скрутній ситуації. Будьте обізнаними і пильними, і тоді подібна біда вас омине.

 

За безоплатною правовою допомогою, юридичними консультаціями та роз’ясненнями законодавства звертайтеся до:

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях 

Адреса: проспект Соборний, 77, 8 поверх, м. Запоріжжя та вул. Зелінського, 27а, м. Маріуполь

МАРІУПОЛЬСЬКИЙ МІСЦЕВИЙ ЦЕНТР ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ м. Маріуполь, Харлампієвська, буд 15 Тел: (0629) 474-695, +38050-951-28-81

КРАМАТОРСЬКИЙ  МІСЦЕВИЙ ЦЕНТР ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ м. Краматорськ, вул. Академічна, буд 20 Тел: (06264) 6-63-41, +38099-266-91-62


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Архітектура з турботою: житловий комплекс, який за підтримки ЄС збудують для ВПО в Житомирі, матиме надсучасне укриття

Триває набір до Молодіжного клубу ANTS

Запрошення стати учасником Мережі партнерів ANTS

Незламність пришвидшує перемогу: в Тернополі відбувся всеукраїнський форум громадянського суспільства

«Безпека кожного українця – понад усе!»: Відновлення приміщення Солоницівської пожежної охорони

Як військові дії впливають на захист прав людини?