«Як». «Лабораторія цифрової безпеки» запустила сайт з порадами

Сайт «Як» містить практичні поради з цифрової безпеки та розрахований на журналістів, правозахисників, активістів, які найчастіше стикаються із загрозами в інтернеті. Як свідчить досвід тренінгів та ...

55760097_439558866780995_3318248138971545600_n
«Як». «Лабораторія цифрової безпеки» запустила сайт з порадами

Сайт «Як» містить практичні поради з цифрової безпеки та розрахований на журналістів, правозахисників, активістів, які найчастіше стикаються із загрозами в інтернеті. 

Як свідчить досвід тренінгів та індивідуальних консультацій, користувачі часто не знають про існування тих чи інших безпекових функцій, не вміють їх самостійно налаштувати. Причиною цього є складність пристроїв та сервісів і захованість цих функцій в інтерфейсах. 

«Одні з найчастіших питань, які ми в “Лабораторії цифрової безпеки” отримували, стосувались саме налаштувань того чи іншого сервісу чи пристрою. Ось чому вирішили створити цей сайт. “Як” – це максимально практичний помічник із цифрової безпеки», – прокоментував експерт «Лабораторії цифрової безпеки», редактор сайту «Як»  Антон Кушнір

Ресурс містить детальні покрокові поради з налаштування комп’ютерів, мобільних пристроїв та сервісів: Windows, MacOS, Android, iOS, Telegram, Twitter, Facebook, Gmail, WhatsApp. «Як» допоможе налаштувати двофакторну аутентифікацію, сповіщення про вхід, відновити обліковий запис, а також розкаже про фішинг, додатки, шифрування, антивірус, закриті сесії, секретні чати та інше. 

На сайті є функція, що дозволяє користувачу отримати консультацію, пораду спеціалістів. Для цього необхідно заповнити форму «Зв’язатися з фахівцями». 

Усі інструкції коректні та робочі, однак сам сайт працює в тестовому режимі: «Ми шукаємо найзручнішу для нашої цільової аудиторії – а це передусім громадські активісти та журналісти – форму подачі, тому будемо дуже вдячні за відгуки», – додав Антон Кушнір.

Проект створено за підтримки Counterpart International.

“Лабораторія цифрової безпеки”українська громадська організація, що допомагає журналістам, громадським активістам та правозахисникам вирішувати проблеми цифрової безпеки, а також сприяє реалізації прав людини в інтернеті через вплив на державну політику в сфері цифрових прав.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У громадах Півдня України проводять картування місцевого неурядового сектору

Правоохоронці та фахівці громад Чернігівщини посилюють спроможність з протидії гендерно зумовленому насильству

Участь громадян у процесах відновлення: кейс Березнегуватської громади (Миколаївщина)

Відбулась настановча сесія програми «Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення»

Курси англійської для переселенців стартують у 8 містах України

У Тернополі нагородили переможців всеукраїнського конкурсу «Золотий фліпчарт»