Криворізький досвід сортування переймає Полтавщина

Уже третій сезон у Кривому Розі успішно реалізовується проект «Я сортую з «Чистим містом». Завдяки взаємодії громадської організації «Чисте місто-КР» із заготівельно-переробним підприємством «Чисте ...

Додано:
Olga Kostina

7
Криворізький досвід сортування переймає Полтавщина

Уже третій сезон у Кривому Розі успішно реалізовується проект «Я сортую з «Чистим містом». Завдяки взаємодії громадської організації «Чисте місто-КР» із заготівельно-переробним підприємством «Чисте місто» 40 середніх навчальних закладів Кривого Рогу отримали інформаційно-консультаційну підтримку та матеріально-технічне забезпечення, щоб почати перетворювати відходи на доходи.

Тільки за перший сезон 6 шкіл сумарно заробили на сортуванні понад 11 тисяч гривень і разом з іншими учасниками та учасницями проекту продовжують дивувати заробітком на вікна, тенісний стіл, підручники тощо.

Такий успіх не міг залишитися без уваги не тільки в Кривому Розі. Побажання запросити звучали і з Харкова, і з Дніпра, і з ближніх селищ та сіл.

Проте дійсно співпраця відбулася, коли громада озвучила, що готова брати на себе організаційні та фінансові зобов’язання.

Тож з 18 по 20 вересня на запрошення ГО «Зелене серце» за фінансової підтримки Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА менеджерка криворізького проекту Ольга Костіна в рамках проекту «Впровадження роздільного збору сміття в навчальних закладах Полтавської області» провела ряд зустрічей у селах та селищах Полтавщини.

 14

У селищі міського типу  Диканька було проведено тренінг  «Механізми впровадження роздільного збору сміття у навчальних закладах» для 15 педагогинь та педагогів. Умотивовані вчителі та вчительки біології, хімії, екології, початкових класів та психологині навчалися визначати джерела вторинної сировини в школі, переконалися в перевагах переробки та можливості отримання доходів від здавання вторсировини, дізналися більше про стан переробної галузі в Україні, нормативно-правову базу. Та власне мали змогу отримати практичні поради  щодо організації роботи із сортування сміття в навчальних закладах. 

3 5

Як це працює безпосередньо в роботі з дітьми, можна було спостерігати наступні два дні.

Перші кроки до сортування відходів зробили Шишацька спеціалізована школа ім. В. І. Вернадського та Яреськівська ЗОШ І-ІІІ ст., Диканський НВК та Великобудищанська ЗОШ І-ІІІ ст.  
Головним меседжем інформаційних занять від тренерки Ольги Костіної став заклик: «Сміття – це ресурс, який може приносити дохід! Сортуючи свої відходи, ми отримуємо не сміття, а вторинну сировину, яка приносить користь закладу у вигляді коштів, а навколишньому середовищу – у вигляді чистоти!».

1098

Щоб закріпити ці знання і сформувати в дітей та дорослих звичку сортувати, вже найближчим часом у навчальних закладах, котрі є учасниками проекту, буде встановлено урни для сортування. Також буде проведено марафон «Я сортую!», під час якого діти протягом місяця сортуватимуть сміття вдома, а потім, зібравши всю вторсировину, школа віддасть її на переробку.

Інформаційну та технічну підтримку здійснюватиме місцева ГО “Зелене серце” та її менеджерка Яна Трутень.

12131415


Тематика публікації:                

Останні публікації цього розділу:

Сила місцевої демократії: завершилася програма із залучення громадян до врядування

Тиждень стратегічних діалогів ZDOROVI про відкритість, демократію та роль громадянського суспільства

Відбувся захід про втрати громадянського суспільства під час війни Росії проти України

Завершилось публічне обговорення проєкту Статуту Ріпкинської селищної територіальної громади

Пам’ять про війну в умовах нової війни: як Україна переосмислює Другу світову

День Європи. Долучайтесь до кінематографічної подорожі Європою з EU Youth Cinema: Green Deal

  • https://rishennia.blogspot.com/ Viktor Sopilniak

    Отлично, рад что так важный проект перерастает из городского во всеукраинский. Успехов вам!