Звернення ПРООН у Міжнародний день протидії корупції

Сьогодні, 9 грудня, відзначається Міжнародний день боротьби з корупцією, який підтримується Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй в усьому світі. Гасло цьогорічної кампанії: «розірви ланцюг ...

ООН
Звернення ПРООН у Міжнародний день протидії корупції

Сьогодні, 9 грудня, відзначається Міжнародний день боротьби з корупцією, який підтримується Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй в усьому світі. Гасло цьогорічної кампанії: «розірви ланцюг корупції». Програма розвитку ООН закликає всіх урядових партнерів, громадянське суспільство, представників бізнесу та міжнародні організації з розвитку подолати корупцію шляхом розірвання її руйнівного ланцюга.

У цьому зв’язку ПРООН вітає заходи, спрямовані на подолання корупції, які вживає Україна,– зокрема, ратифікацію Конвенцію ООН проти корупції у 2006 році. Програма розвитку ООН також вітає нещодавнє ухвалення пакету антикорупційних законів у відповідь на заклики українського народу до більш ефективного врядування. ПРООН визнає, що це стало можливим завдяки плідній співпраці між Міністерством юстиції, Адміністрацією Президента та Верховною Радою України, а також за підтримки з боку громадянського суспільства, зокрема ініціативи «Реанімаційний пакет реформ».

Ухвалені регуляторні рамки дозволяють створити антикорупційні механізми, що відповідають за попередження (Національне агентство з запобігання корупції) та розслідування фактів корупції (Національне антикорупційне бюро). Крім того, зі створенням Національної ради з питань антикорупційної політики з’являється можливість для реалізації координаційних та дорадчих функцій у цій сфері.

Разом з тим, ухвалення законодавства та створення рамкових засад антикорупційної діяльності – це лише перші кроки на шляху протидії корупції. Тому дуже важливим є прискорення реалізації антикорупційної реформи.

Програма розвитку ООН закликає розпочати формування Національної ради з питань антикорупційної політики відповідно до передбаченого законом порядку, а також забезпечити підготовку та впровадження дорожньої карти із запуску роботи Національного антикорупційного бюро. ПРООН також закликає Міністерство юстиції завершити створення передумов для початку роботи Національного агентства з запобігання корупції та розробити докладний та чіткий план реалізації Національної антикорупційної стратегії на період 2014-2017 рр. Дуже важливо, щоб проведення антикорупційної реформи проходило у відкритий та інклюзивний спосіб, і що в цьому процесі брали участь усі зацікавлені сторони, в тому числі неурядові партнери.

Як зазначав Генеральний секретар у своїй промові, присвяченій цьому Дню, «корупційні втрати – це не тільки мільярди доларів розтрачених чи вкрадених ресурсів держави. Це відсутність лікарень, шкіл, об’єктів водопостачання, доріг та мостів, які могли би бути збудовані на ці кошти і які, без сумніву, змінили би долю сімей та громад».

Антикорупційні заходи не тільки допомагають покращити адміністративні практики та забезпечити належне урядування. Вони стимулюють соціальний та економічний розвиток та знижують рівень бідності. Представництво Організації Об’єднаних Націй стоїть пліч-о-пліч із Україною у боротьбі з корупцією і готове надати всіляку допомогу у забезпеченні більш сталого демократичного розвитку, а також подоланні поточних економічних та соціальних викликів.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи