Зустрічі за попереднім записом: що варто знати львів’янам про нові особливості прийому громадян місцевими депутатами

Представники Громадянської мережі «ОПОРА» у Львові у межах кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» дослідили практики здійснення прийому громадян депутатами Львівської міської ради. Моніторинг ...

Додано:
AnzhelikaZozulia

photo_2021-02-18_19-06-21
Зустрічі за попереднім записом: що варто знати львів’янам про нові особливості прийому громадян місцевими депутатами

Представники Громадянської мережі «ОПОРА» у Львові у межах кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» дослідили практики здійснення прийому громадян депутатами Львівської міської ради. Моніторинг включав у себе збір та аналіз даних щодо оприлюднення інформації про проведення прийому та фактичне здійснення регулярного особистого прийому виборців. 

Його результати свідчать про відкритість новообраного депутатського корпусу Львівської міської ради для громадськості. Так, станом на початок квітня 51 депутат (82%) надали вичерпну інформацію – адресу, графік, контактні відомості про прийом громадян – для розміщення на Інформаційному порталі Львівської міської ради. Ще у профайлах 11 обранців – Євгена Бойка, Володимира Гоя, Володимира Гринишина, Віктора Доскіча, Руслана Кошулинського, Юрія Лукашевського, Юрія Мельника, Любомира Мельничука, Андрія Тягнибока, Володимира Лучишина, Михайла Дідуха – бракує відомостей по одному з обов’язкових критеріїв інформування.

Також 58 обранців Львівської міської ради доброчесно ставляться до проведення фактичних прийомів громадян. Не вдалося знайти підтверджень проведення такої діяльності Русланом Кошулинським, Володимиром Гринишином, Любомиром Мельничуком та Андрієм Тягнибоком.

Важливим нововведенням є те, що майже половина – 29 обранців нового скликання, розміщуючи свої графіки прийому, задекларували обов’язковість попереднього запису на зустрічі. Одна із мотивацій такого рішення – можливість краще підготуватися до прийому та надати більш змістовні відповіді на запитання відвідувачів. Проте також інформація про зацікавлених у зустрічі та їх кількість дає можливість обранцям ефективніше організувати власний час та спланувати орієнтовну тривалість залученості у кожний окремий прийом громадян.

Прийом громадян депутатом Львівської міської ради Володимиром Гоєм. Фото Владислава Данко

Попри високу орієнтованість на роботу депутатів із громадянами у форматі традиційних прийомів варто відмітити, що в умовах жорстких карантинних обмежень тільки четверо обранців Львівської міської ради – Ігор Шолтис, Вікторія Христенко, Володимир Марусяк та Євген Бойко практикують проведення онлайн-прийомів із використанням технічних застосунків, що забезпечують відеозв’язок. Для більшості представників депутатського корпусу більш зручною практикою є використання телефонних чи письмових онлайн-звернень та відтермінування наступних прийомів на період після завершення локдауну.

Автор Анжеліка Зозуля

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснювалось оцінювання в попередні роки та про його результати можна дізнатись: 

На сайті організації.

В розділі «Атестація місцевих депутатів» на інформаційному ресурсі «Ізбірком»

В соціальній мережі Facebook.

За додатковою інформацією звертайтесь до представництва Громадянської мережі ОПОРА у Львівській області: тел.: 098-765-86-22, e-mail: [email protected]

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізовується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». У місті Львів за реалізацію ініціативи відповідає Львівська обласна організація «Громадянська мережа «ОПОРА».


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році