Знати Україну від Донбасу до Волині. У Луцьку відбувся захід Жива бібліотека «Незнайомий Донбас»

Цікавий захід Жива бібліотека «Незнайомий Донбас» відбувся 31 березня у Волинській обласній науковій бібліотеці ім.Олени Пчілки. Гостями і головними учасниками проекту стали студенти Донецького ...

Додано:
Aza Goloshchapova

17634301_1387625287974169_7518380883604487446_n
Знати Україну від Донбасу до Волині. У Луцьку відбувся захід Жива бібліотека «Незнайомий Донбас»

Цікавий захід Жива бібліотека «Незнайомий Донбас» відбувся 31 березня у Волинській обласній науковій бібліотеці ім.Олени Пчілки. Гостями і головними учасниками проекту стали студенти Донецького національного університету ім. В.Стуса, який нині діє у м.Вінниці. Це хлопці і дівчата, які народилися і виросли у Донецькій області, у містах, які зараз стали окупованими територіями. Отже для них студентське життя є новим етапом у житті не лише у зв’язку із навчанням у виші, але і зміною регіону проживання, адаптацією у молодіжну громаду міста, розташованого майже за тисячу кілометрів від рідної домівки.

В рамках заходу саме цим хлопцям і дівчатам було відведено роль «живих книжок», що відкривали раніше незнані сторінки культури та звичаїв Донбасу своїм одноліткам. Кожен із студентів розповідав свою історію, історію своєї сім’ї, свого міста. На зустріч із своїми вінницькими ровесниками прийшли студенти Східно-Європейського університету ім. Лесі Українки м.Луцька. Майбутні філологи та журналісти  стали «читачами» Живої бібліотеки. «Книжки» охоче ділилися своїми радісними і сумними спогадами зі своїми «читачами».  «Читачі», у свою чергу, виявляли надзвичайний інтерес до гостей, ставили цікаві питання, емоційно  реагували на почуте.

2_n

Організаторам було важко змусити учасників змінювати локації і переходити від одної книжки до іншої, адже кількість інформації, емоцій і вражень не вкладалася в рамки регламентації заходу. Учасники встигли зацікавити один одного, знайти однодумців, тому для наступного етапу роботи їм було нескладно дуже швидко поділитися на групи. Чотири групи презентували своє бачення проблеми взаємовідносин жителів сходу і заходу України, відповідаючи на питання: «Як вони складалися до початку конфлікту на Донбасі?», «Що змінилося від початку конфлікту?», «Як ви бачите ситуацію у майбутньому?», «Що треба зробити, щоб досягти повного взаєморозуміння і єднання?».

1

Кожна група по-своєму підійшла до виконання завдання, тому всі презентації була різноманітними, цікавими, емоційними, оптимістичними. Найголовніше, що ніхто з учасників заходу жодним чином не розділяв українців. Всі вважали себе рівноцінними громадянами і представниками великої нації. Виступи були сповнені оптимізму і юнацької категоричності, свідчили про те, що у нашої країни добре, світле і велике майбутнє.

3_n

По закінченні заходу студенти обох вишів обмінялись контактами та домовились про вечірню зустріч для неформального спілкування.

Далі гості заходу відкривали для себе Волинь. Таємниці непростої історії цієї землі  розкрили їм працівники краєзнавчого музею, розказали про його культурні традиції, природу та видатних людей краю.

Другий день подарував учасникам проекту велику кількість нових знань, вражень і емоцій, адже повністю був присвячений мандрівці-знайомству з Волинню. Розпочався він на вулицях Старого міста, далі – замок Любарта.

Не менш цікавою стала поїздка до Дубенського замку і Тараканівського форту – легенди, підземелля, укріплення… Студенти зізналися, що навіть не уявляли, що зможуть за один день отримати стільки інформації , і що історія краю може бути такою захопливою.

Організатори проекту дуже задоволені результатами, адже захід став  новою ланкою комунікації між волинськими та донецькими студентами і сприятиме не тільки зміні стереотипів, а й встановленню дружніх стосунків між ними.

Схвальні відгуки гостей та учасників підтверджують думку, що саме неформалізовані інтерактивні заходи створюють атмосферу відкритості та довіри, яка стане основою співпраці та майбутніх спільних міжрегіональних молодіжних проектів.

Громадська організація «Переселенці Криму і Донбасу» у м.Луцьку продовжує реалізацію  актуального та важливого  проекту «Український Донбас: невідомі сторінки» що реалізується ГО «Переселенці Криму та Донбасу» в межах проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив» за фінансової підтримки Європейського Союзу та співадмініструється РОГО «Комітет виборців України». На волинян чекають нові цікаві заходи.


Тематика публікації:                

Останні публікації цього розділу:

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році