Завершилася навчальна програма “Акселератор з адвокації суспільних інтересів”

Навчальна програма “Акселератор з адвокації суспільних інтересів” завершилася і має перших випускників!Це був перший тривалий межрегіональний проєкт із захисту суспільних прав, в якому взяли участь ...

Акселератор з захисту суспільних інтересів
Завершилася навчальна програма “Акселератор з адвокації суспільних інтересів”

Навчальна програма “Акселератор з адвокації суспільних інтересів” завершилася і має перших випускників!

Це був перший тривалий межрегіональний проєкт із захисту суспільних прав, в якому взяли участь громадські організації та активісти з Дніпропетровської, Харківської, Тернопільської областей, що проходив в форматі онлайн.

Метою програми було отримання нових навичок у вирішенні суспільних проблем за допомогою адвокації, яка мала дати відповіді на питання: з чого варто починати, без чого не варто робити адвокаційну кампанію, де добувати інформацію та навіщо, до кого звертатися та де шукати підтримку?

Учасники вчилися будувати стратегію в командах, яка мала правильно розставити подальші кроки, вивчали базове законодавство у сфері захисту суспільних інтересів, вчилися отримувати доступ до інформації.

По завершенню програми учасники визначили, що краще стали розбиратися в законах, отримали практичний досвід направлення запитів на публічну інформацію, дізналися про алгоритм дій, ознайомились з корисними ресурсами. Крім того, було важливо, що в процесі програми учасники обмінялися досвідом інших ініціатив та громадських організацій, зрозуміли, що потрібно вчитися як захищати свої права і залучати громадськість, і тепер впевненіше можуть використати нові знання у життя.

Відгуки учасників: “отримала алгоритм дій, корисну інформацію та посилання, познайомилася з людьми, яким не все одно на те, що відбувається в місті”, “завдяки акселератору маю практичний досвід направлення запитів”, “дізнався про організаційні моменти, розуміння процедур підготовки, прочитання законів і нормативних документів”, “сподобалось спільне вирішення питань і обговорення ситуації, досвід людей, які більше знайомі з темою”.

 

Ментори про програму:

Юлія Бляхарська (Адвокацьке бюро Юлії Бляхарської, Дніпро), експертиза: захист суспільних інтересів на тему зелених насаджень та комунальної власності, адвокація та захист у судах: “Багато тем, що були проаналізовані разом з учасниками акселератора,  взяті з реального життя, зокрема це питання що особисто торкнулись учасників, тому тема захисту суспільних інтересів є досить актуальною, та якнайбільше коло людей має знати та використовувати дієві механізми захисту в цій сфері.”

Андрій Дашко (адвокат, ГО “Молодіжна організація “Молоді Ліберали”, Кривий Ріг) експертиза: захист суспільних інтересів у суді, адміністративні правопорушення щодо неоприлюднення відкритих даних: “Був радий поділитись своїм досвідом відстоювання суспільних інтересів з учасниками акселератору. Вразила активність та велике бажання змін серед учасників, їхня зацікавленісить у покращенні якості життя та вирішенні локальних проблем громади. Впевнений, що отримані правові основи з подання запитів на публічну інформацію допоможе учасникам просувати свої ініціативи та досягати конкретних результатів у власних проектах.”

Запрошений спікер: Василь Підлужний (адвокат ГО “Платформа “Громадський Контроль”, Дніпро), ідеолог проєкту по підвищенню спроможностей громадських організацій, член ради арбітражних керуючих Дніпропетровської області, керуючий партнер адвокатського об’єднання, член робочої групи при комітетові з правової політики Верховної Ради

В рамках програми відбулася спільна зустріч на презентації порадника з захисту суспільних інтересів у місті Дніпро.

 

Організатор заходу – громадська організація “Молодіжна організація “Молоді Ліберали” за підтримки Європейського Союзу. Громадська організація “Молодіжна організація “Молоді Ліберали” несе відповідальність за висловлені погляди в рамках програми


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

Празька Декларація 11-ти міністрів, відповідальних за політику згуртованості

Eксперти U-LEAD допомагають громадам проводити безпечну внутрішню комунікацію

ZDOROVI запускають проєкт ментальної підтримки для медичних працівників з південно-східного регіону

На Кіровоградщині стартувала навчальна поїздка для представників громад Миколаївщини та Херсонщини

У Києві відбувся перший EuroSummit громадських організацій

Нові можливості проєкту центру АХАЛАР з посилення ментального здоров'я для лідерів НДО та "хелперів"