Захист Карпюка оприлюднює нові докази, що “розвалюють” справу

Адвокат Миколи Карпюка Докка Іцлаєв передав правозахисникам копію документу, який спростовує частину фабули вироку Шатойського райсуду щодо Олександра Малофеєва, єдиного свідка, що прямо вказує в ...

Карпюк Микола
Захист Карпюка оприлюднює нові докази, що “розвалюють” справу

Адвокат Миколи Карпюка Докка Іцлаєв передав правозахисникам копію документу, який спростовує частину фабули вироку Шатойського райсуду щодо Олександра Малофеєва, єдиного свідка, що прямо вказує в своїх свідченнях на участь у чеченських подіях Карпюка, Клиха та Яценюка. Це означає, що частково Малорфєєва засудили незаконно, але це також змушує ще більше засумніватися в правдивості решти його свідчень. Найперше – щодо участі в чеченських подіях громадян України, яких зараз судять у Грозному.

Цей документ – це рішення Керченського міського суду від серпня 2000 року щодо вироку для Малофеєва. Він дозволяє скласти певне уявлення про те, хто такий Олександр Малофеєв. У вироку перераховують епізоди правопорушень, у яких, як встановив суд, брав участь головний свідок проти Карпюка та Клиха. Серед них – викрадення «шести качок на суму 97 грн», мідних дротів, металевих стовпів, розпилювачу та шлангу до нього, запчастин ліфту, металевих драбин, кольорових металів на вокзалах, в помешканнях людей і на підприємствах, 8 метрів кабелю із даху коксодробильного цеху і т.д. Усього у вироку перераховано 7 епізодів.

Усі ці крадіжки вчинялися Малофеєвим від 13 лютого до 15 березня 2000 року в Криму. 15 березня він був затриманий – при намаганні викрасти кабель із аглоцеху, і надалі утримувався під вартою, а після суду – відбував покарання. А тим часом у «чеченській справі» Малофеєв саме в ці дні начебто бере участь у боях за село Улус-Керт, і детально їх описує у явці із зізнанням.

Олександр Малофеєв раніше проживав у Криму, де мав кілька судимостей, далі у Новосибірську, де 2009 року він був засуджений до 23 років позбавлення волі за вбивство двох або більше осіб, розбій. А 2015 року він був засуджений уже в рамках «чеченської справи» в якості «бойовика УНА-УНСО». При цьому, «УНА-УНСО» заявляє, що Малофеєв ніколи до лав організації або партії не належав. Через угоду зі слідством його справа була виділена в окреме провадження. У вересня 2015 року Шатойський районний суд Чечні засудив Малофеєва до 24,5 років позбавлення волі в колонії суворого режиму.

Тим часом, сьогодні, 17 травня, після двох поспіль відкладень, у Верховному суді Чеченської Республіки Росії нарешті мають розпочатися дебати – завершальний етап у справі Миколи Карпюка та Станіслава Клиха. До винесення вироку залишаються лічені дні.

Оскільки оголошення доказів зі сторони захисту вже завершилося, адвокат Карпюка Докка Іцлаєв планує подати заяву на ім’я головуючого судді Ісмаїлова до Верховного суду Чечні, а також до Слідчого комітету РФ із тим, щоб суд направив матеріал в слідчі органи для порушення кримінальної справи за фактом дачі завідомо неправдивих свідчень Малофеєвим, а також його незаконного засудження в частині участі в бою 29.02-01.03.2000 року.

Деталі – в публікації на Радіо Свобода.

Джерело: Євромайдан SOS


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У Чернівцях відбувся ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024

«Трансформація чи відбудова»: у Львові відбувся фінальний захід проєкту «Майстри змін»

Навантаження на медичну галузь зросло з початком великої війни

Визначення потреб та проблем доступності допомоги і послуг для ВПО, які мешкають у місті Рівне

Лановецька громада на Тернопільщині отримала 2 тисячі контейнерів для ТПВ від Програми USAID DOBRE

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях