За підтримки U-LEAD у 48-ми громадах створили плани комунікації змін

Відбувся фінальний захід в рамках Мережі з обміну досвідом «Створення плану комунікацій змін у громаді», яку запустили в «U-LEAD з Європою». Ініціатива допомогла територіальним громадам напрацювати ...

Bez-nazvy-1 (2)
За підтримки U-LEAD у 48-ми громадах створили плани комунікації змін

Відбувся фінальний захід в рамках Мережі з обміну досвідом «Створення плану комунікацій змін у громаді», яку запустили в «U-LEAD з Європою». Ініціатива допомогла територіальним громадам напрацювати дієві комунікаційні інструменти та створити плани комунікації змін.

В мережі брали участь представники 48-ми територіальних громад з усієї України, які пройшли комплексне навчання з питань комунікації. Партнером «U-LEAD з Європою» у реалізації цієї ініціативи була громадська організація «Інтерньюз-Україна», експерти якої проводили освітні заходи та надавали індивідуальні консультації для фахівців з територіальних громад.

На базі регіонального офісу U-LEAD у Львівській області відбувся фінальний захід, на якому підбили підсумки Мережі та презентували результати громад-учасниць.

«Ми підбиваємо підсумки роботи, яку розпочали разом з колегами та представниками громад ще наприкінці березня 2023 року, коли відбувся перший семінар в рамках Мережі. Представники громад за цей час прийшли пришвидшений курс з питань стратегічних комунікації. Разом з експертами учасники Мережі працювали над планами комунікації змін з різних напрямках, які вони впроваджували у своїх громадах. Була пророблена колосальна робота, щоб представники громад отримали необхідні знання та навики для налагодження якісної комунікації на рівні своїх територіальних громад», – зазначила керівниця регіонального офісу U-LEAD у Львівській області Галина Хрущак.

Учасники мережі відвідали 3 семінари та 4 тренінги, на яких розглядали поняття комунікацій, підходи до налагодження внутрішньої та зовнішньої комунікації в органах місцевого самоврядування, кризову комунікації та інші питання. Експерти також надавали індивідуальні консультації для учасників Мережі щодо напрацювання власних планів комунікацій для супроводу впровадження змін.

«Ми працювали над комунікаційними планами для кожної з громад, аналізували чимало вихідних даних, але нас всіх об’єднувало розуміння того, що комунікації важливі, особливо, якщо це стосується певних нововведень. У нас була велика кількість годин семінарів, тренінгів та консультацій, на яких ми ділилися з учасниками власниками знання та експертизою з певних комунікаційних питань. Зараз важливо ознайомитися з історіями громад-учасниць, почути їхній досвід, який може бути важливим для інших. У громад зараз багато однакових викликів та проблеми, яким слід ділитися, щоб знайти спільне ефективне рішення», – підкреслила креативна директорка ГО «Інтерньюз-Україна» Діана Іщенко.

Представники територіальних громад-учасниць ініціативи розповідали про власні кейси впровадження комунікаційних змін, включаючи презентацію застосування окремих комунікаційних підходів та інструментів на практиці, зокрема під час воєнного стану.

«Завдяки цьому навчанню у нашій громаді відбувся рух у напрямку покращення комунікації з жителями з різних питань. Ми побачили, що навіть завдяки елементарним інструментам комунікації, включаючи роботу з негативними коментарями, вдається отримувати зворотній зв’язок від жителів громад щодо певних питань, їхні поради, рекомендації чи побажання. Навчання дало розуміння, що інформацію на наших ресурсах необхідно розміщувати регулярно. Нам ще не вдалося налагодити комунікацію з кожною цільовою аудиторією, яку запланували, але ми над цим працюємо. Експерти U-LEAD допомогли систематизувати комунікаційні процеси та розставити правильні акценти», – ділиться своїми враженнями від навчання заступниця голови Клеванської територіальної громади Ірина Тимощук.

Про комунікаційний план роботи з ВПО, який вдалося розробити в рамках програми, розповідала  заступниця голови Димерської територіальної громади Лілія Калашнікова. За її словами, у їхньому випадку було важливим напрацювати ефективний алгоритм дій для інтеграції внутрішньо переміщених осіб в життя громади. У Димерській громаді визначили для себе кілька пріоритетних напрямків роботи, серед яких відновлення пошкоджених будинків та соціальних захист незахищених верств населення, у тому числі ВПО, кількість яких постійно збільшувалася.

«Правильна комунікація з ВПО відігравала ключову роль у налагоджені контакту з ними. Ми запровадили відповідні програми підтримки ВПО та створили спеціальні канали для оперативної комунікації та обміном інформації з ними. У нас створена для цього окрема сторінка в соціальних мережах та окремий розділ на сайті, де розміщується уся важлива інформація для ВПО», – додала Лілія Калашнікова.

Загалом експерти допомогли громадам напрацювати плани комунікації змін з різних напрямків, зокрема освіти, управління відходами, благоустрою, місцевого розвитку, молодіжної політики, культури, інтеграції ВПО, активізації громадянського суспільства та інших питань.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Детінізація тютюнового ринку та результати євроінтеграційної акцизної політики в Україні

Акліматизуватись до змін в часи кризи

Курс з цифрової освіти для українських школярів продовжує роботу у 2024 році

Запровадження громадського бюджету в умовах воєнного стану: роз’яснення експертів U-LEAD

«Майдан навчив нас вірити у перемогу»: обговорення документального фільму «Євромайдан. Чорновий монтаж»

День пам’яті майданівця та Героя України Тараса Матвіїва провели у Музеї Майдану