Юристи допомогли у відновлені втрачених документів переміщеної до Тернополя громадської організації з Донеччини

В листопаді до нашого юриста Юрія Феленка звернулася Ельвіра, керівниця переміщеної з Донецької області громадської організації (далі - ГО). Її організація була зареєстрована у 2014 році. Після ...

317953308_5600063463364061_5092533199066450256_n
Юристи допомогли у відновлені втрачених документів переміщеної до Тернополя громадської організації з Донеччини

В листопаді до нашого юриста Юрія Феленка звернулася Ельвіра, керівниця переміщеної з Донецької області громадської організації (далі – ГО). Її організація була зареєстрована у 2014 році. Після початку бойових дій 24 лютого цього року вона перебралася до м. Тернопіль, де хотіла продовжити займатися громадською та благодійною діяльністю. В процесі переміщення були втрачені уставні документи цієї ГО.

Після звернення пані Елі до Державної реєстраційної служби виявилося що Статут її ГО чомусь відсутній у відповідному Реєстрі неприбуткових організацій. Дані організації в реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань присутні.

Переселенка з Донеччини отримала необхідну консультацію від Юрія Феленка, сформувала новий пакет документів для відновлення втрачених статутних документів та подала їх до державного реєстратора в м. Тернопіль.

Трохи законодавства!

З 1 січня 2016 року почали діяти зміни до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (далі – Закон). Цими змінами передбачено новації, у тому числі і щодо внесення змін до Статуту.

Для відновлення втрачених документів потрібно:

  • Заява щодо державної реєстрації юридичної особи – громадського формування (форма 4);
  • Примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про зміни (протокол загальних зборів учасників/рішення засновників);
  • Реєстр осіб (громадян), які брали участь в засіданні уповноваженого органу управління юридичної особи, – у разі внесення змін до відомостей про громадські об’єднання, політичні партії;
  • Відомості про керівні органи громадського формування (ім’я, дата народження керівника, членів інших керівних органів, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), посада, контактний номер телефону та інші засоби зв’язку) – у разі внесення змін до складу керівних органів;
  • Квитанція про сплату адміністративного збору;
  • Установчий документ (Статут) юридичної особи в новій редакції – у разі внесення змін, що містяться в установчому документі.

З повним переліком можливих документів (наприклад, якщо засновником юридичної особи є іноземець), ви можете ознайомитися у частині 4 статті 17 вищевказаного Закону.

Реєстратору надається Статут у новій редакції лише в одному екземплярі, який може бути завірений нотаріусом чи керівником юридичної особи.

Що стосується адміністративного збору, то статтею 36 Закону визначено, що за державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, крім внесення змін до інформації про здійснення зв’язку з юридичною особою справляється адміністративний збір у розмірі 0,1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб – за державну реєстрацію змін до відомостей про громадське об’єднання чи благодійну організацію.

УВАГА!

Після проведення змін, НЕ БУДЕ надаватися зареєстрований реєстратором Статут та виписка. Екземпляр який надається для проведення змін залишається у реєстраційній справі юридичної особи, та передається до архіву.

Контакти Управління державної реєстрації Тернопільської міської ради:

м. Тернопіль, бульвар Тараса Шевченка, каб. 8
тел. 0 (800) 305 233, e-mail: [email protected]

Нагадуємо, отримати безкоштовну допомогу можна онлайн та телефоном, а також звернувшись до нас з особистим візитом. #ТернопільХаб

Графік роботи пункту надання правової допомоги та інформаційної підтримки внутрішньо переміщеним особам (ВПО) у Тернопільській області:

  • Години прийому: 10:00 – 14:00
  • Дні прийому: понеділок – п’ятниця
  • Телефон: 066 30 22 771

Особисту консультацію можна отримати за адресою: м. Тернопіль, вул. Тарнавського 7А (понеділок), вул. Текстильна 28, оф. 1 (вівторок-п’ятниця).

Також в рамках діяльності Ukrainian Coalition for Legal Aid працює єдина інформаційна “гаряча лінія” з питань, пов’язаних з правовими проблемами внутрішньо переміщених осіб та документуванням воєнних злочинів. Спеціалісти “гарячої лінії” доступні для консультацій кожного робочого дня з 10:00 до 17:00 за телефоном: 0 800 30 15 16*

Віримо в перемогу України!

Діяльність відбувається в рамках проекту «Посилення демократичного врядування в Центральній та Північній Україні», який реалізує Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги за підтримки National Endowment for Democracy.

*дзвінки в межах України безкоштовні зі стаціонарних телефонів та мобільних будь-яких операторів

Віримо в ЗСУ та нашим енергетикам!


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Навантаження на медичну галузь зросло з початком великої війни

Визначення потреб та проблем доступності допомоги і послуг для ВПО, які мешкають у місті Рівне

Лановецька громада на Тернопільщині отримала 2 тисячі контейнерів для ТПВ від Програми USAID DOBRE

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах