Які зобов’язання має Україна у сфері довкілля та зміни клімату для вступу в ЄС, – аналітичний документ

І громадськість, і державні органи були здивовані оцінкою Європейської Комісії, яку Україна отримала у сфері довкілля та зміни клімату. Але насправді це сигнал, що попереду дуже багато роботи. В ...

Додано:
racse

339706130_201595215912010_1793999365688183724_n
Які зобов’язання має Україна у сфері довкілля та зміни клімату для вступу в ЄС, – аналітичний документ

І громадськість, і державні органи були здивовані оцінкою Європейської Комісії, яку Україна отримала у сфері довкілля та зміни клімату. Але насправді це сигнал, що попереду дуже багато роботи. В аналітичному документі “Картування зобов’язань у сфері довкілля та зміни клімату: підготовка до вступу в ЄС” http://bit.ly/3U4FXBf команда РАЦ “Суспільство і довкілля” проаналізувала обсяг завдань у сфері довкілля та зміни клімату, який Україна має виконати для вступу в ЄС. 

Під час презентації картування Наталія Андрусевич, голова правління РАЦ «Суспільство і довкілля», розповіла про основні виклики у процесі виконання умов для вступу:

  • Відкриття переговорів про вступ до ЄС по розділах так званого «зеленого кластеру» є важливим у зв’язку з пріоритетністю зелених питань у порядку денному Європейської Комісії, зокрема через імплементацію Європейського зеленого курсу. Зелений кластер, серед іншого, включає питання довкілля та зміни клімату (Глава 27). Потреба якнайшвидшого відкриття переговорів по Главі 27 виникає й через необхідність забезпечити зелену відбудову та відновлення України за допомогою якомога швидшого та ефективнішого впровадження європейських реформ та політики у сферах довкілля та зміни клімату.
  • Оцінка, яку отримала Україна, стосувалася всього масиву законодавства ЄС. Тобто ми звикли говорити про Угоду про асоціацію, де є 29 директив і регламентів, і де наш уряд звітує про прогрес у 77%. Тут оцінювався весь масив законодавства. Міністерство отримало перелік від Європейської комісії, і там є 1647 актів ЄС у сфері довкілля і зміни клімату, щодо яких треба провести самооцінку. У картуванні ми подивилися на це глобальніше, і виділили основні 80 актів.
  • Перелік нормативно-правових актів ЄС, який Україні потрібно імплементувати для отримання членства в ЄС, включає не лише нові акти, а й цілі сфери, які раніше не були обов’язковими для імплементації.
  • Імплементація актів і політик у сфері довкілля та зміни клімату виходить за межі екологічного розділу переговорів (Глави 27). Зокрема, у зв’язку з впровадженням ЄЗК екологічні та кліматичні питання будуть розглядатись і в контексті енергетики, промислової політики, сільського господарства, транспорту, єдиного ринку тощо.
  • Робота в рамках переговорного процесу включатиме не лише наближення законодавства, а й його впровадження і виконання. Власне виконання acquis вимагатиме великої адміністративної спроможності, як щодо самих актів, так і щодо взаємодії з ЄС (наприклад у контексті звітування).
  • Викликом у процесі виконання умов для вступу є динамічність європейського права у сфері довкілля та зміни клімату.
  • Багато ресурсів, часу і зусиль потребуватиме робота з перекладу нормативно-правових актів ЄС у сфері довкілля та зміни клімату.
  • Також слід зауважити, що наближення до європейського acquis у сфері довкілля та зміни клімату має відбуватись коректно: врахування останніх редакцій документів, впровадження усіх елементів директиви чи регламенту, застосування визначених у нормативно-правових документах інструментів та механізмів.
  • Для вчасного та належного виконання завдань для членства в ЄС необхідна консолідація усіх стейкхолдерів в Україні.

Ознайомитися із аналітичним документом “Картування зобов’язань у сфері довкілля та зміни клімату: підготовка до вступу в ЄС” можна за посиланням: http://bit.ly/3U4FXBf

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародний фонд “Відродження”   у межах проєкту «На шляху до членства в ЄС: завдання у сфері довкілля та зміни клімату».

 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У Чернівцях відбувся ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024

«Трансформація чи відбудова»: у Львові відбувся фінальний захід проєкту «Майстри змін»

Навантаження на медичну галузь зросло з початком великої війни

Визначення потреб та проблем доступності допомоги і послуг для ВПО, які мешкають у місті Рівне

Лановецька громада на Тернопільщині отримала 2 тисячі контейнерів для ТПВ від Програми USAID DOBRE

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях